O tučné globální metle

25. dubna 2009 v 21:41 | Petr Vápeník |  Glosy, fejetónky, úvahy
Tak se na obézní lidi našel konečně nový bič: Ti tlustější z nás prý více přispívají ke globálnímu oteplování! Tato zpráva mne zaujala - nejen proto, že sám nejsem úplně šlang, ale hlavně jsem byl zvědavý, na co to "nejlepší světoví vědci" svedou. Nějaké podezření jsem měl: například jsem se domníval, že lidé více při těle mohou produkovat více střevních plynů, přičemž díky specifickému složení stravy se bude jednat především o plyny skleníkové. Ukázalo se ale, že moje představa byla k uzoufání prvoplánová.

Skutečnost je prý taková, že nasedne-li tlusťoch do dopravního prostředku, ten má hned větší spotřebu pohonných hmot a zeměkoule se zase o něco víc ohřeje, ledovců ubude a hladina oceánů se zvýší. Taky toho takoví lidí více snědí a na vyprodukování většího množství potravy je třeba větší množství energie, spálí se větší množství fosilních paliv. A zas ty ošklivé plyny!Damned!!!

Proto bychom měli konečně stanovit zákon, který určí, kdo přesně a do jaké míry je tlustý a vypracovat systém "tloušťkových povolenek". Kdo bude chtít být tlustý, bude muset platit, aby ti uvědomělejší (a většinou i hubenější) mohli lépe a radostněji bojovat s globálním oteplováním. Povolenky budou tím dražší, čím je jejich majitel těžší, systém tedy bude pěkně sociálně demokraticky progresivní, protože když se obézním lidem utne přísun peněz, budou muset zůstat o hladu a situace se vyřeší po dobrém a efektivně. Pro horší případy budou samozřejmě vytvořeny speciální soudy, které budou moci odsoudit obézní výtečníky kvůli obecnému ohrožení k nucené ztrátě hmotnosti pobytem v hladomorně. V rozsudcích tedy nebude řečeno, na jak dlouho bude dotyčný odsouzen, ale na kolik kilogramů musí zhubnout. Až dosáhne požadované hmotnosti, bude propuštěn a příroda, které již konečně nebude škodit, se na něj bude usmívat.

Ale myslím, že bychom neměli zůstat jen u toho. Uvědomme si, že tlustí lidé rovněž více poškozují chodníky, silnice, sedadla v tramvajích a ve vlacích (nejhorší jsou obézní sprejeři a fotbaloví fanoušci). Tím, že jsou těžší, snižují životnost výtahů a eskalátorů a více sešlapávají trávu v parcích a zahradách. Mají těžší nákupy, takže potrhají více igelitových tašek (naprostá ekologická hrůza). Potřebují více látky na šaty a taky širší zrcadla. Zároveň musí mít širší dveře do domu (nebo aspoň ty užší dveře musí více otevírat), takže pak z takového domu uniká více tepla a musí se víc topit. A to nemluvím o tom, že některá chráněná zvířata se jich (protože vypadají mohutněji) více bojí a mají potom vyšší krevní tlak.

Proto si myslím, že je nejvyšší čas proti nám, obézním, účinně zasáhnout, dokud je ještě naše modrá planeta zelená. Když si představím, že kvůli mé nadváze vymírají celé živočišné a rostlinné druhy a potápějí se Benátky, stydím se tolik, že až vznikne "nadváhová policie", půjdu se sám udat. Doufám, že vyfasuju aspoň deset kilo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pětišmidra pětišmidra | 25. července 2009 v 1:33 | Reagovat

A hubení toho zas víc naběhají, tudíž se sešlapávaný chodník devastuje nejen kvalitativně, ale též kvantitativně,a věřím, že kdyby jeden chtěl, udělá z těch hubenejch stejně parazitický tvory na ekologii jako z těch - -jak to jen kulantně nazvat--? :-) těch s poněkud  širšími souřadnicemi..? ;-)
"Kdo chce psa bít,hůl si vždycky najde"

2 čerf čerf | 25. července 2009 v 13:17 | Reagovat

Souhlasím. Kdo má hůl na bití, vždycky si najde psa. A jak tak pozoruju, úplně nejhorší ze všeho je, když běhají ti... no s těmi souřadnicemi :-)

3 pětišmidra pětišmidra | 6. srpna 2009 v 1:32 | Reagovat

Z pohledu devastovaného chodníku možná ano, nikoliv však z pozice oněch souřadnic.. ;-)

4 čerf čerf | 6. srpna 2009 v 23:41 | Reagovat

Moje souřadnice jim to zajedou příští týden trošku zdevastovat na sever. Ale obávám se, že budu zase nakonec zdevastovanější než chodník :-)

5 pětišmidra pětišmidra | 7. srpna 2009 v 0:17 | Reagovat

budeš tu chybět.. :(

6 čerf čerf | 7. srpna 2009 v 7:23 | Reagovat

Doufám, že nebudu. Počítač si zkusmo vezmu s sebou a jak někde uvidím rybářskou síť, hned se zkusím připojit. Ještě by mi čtenáři utekli!

7 pětišmidra pětišmidra | 8. srpna 2009 v 1:17 | Reagovat

Vždyt jsi říkal,že lapítko je s dálkovým ovladačem ;-)

Co se vleče,neuteče :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama