Nedělní miniglosy č.32

4. října 2009 v 17:01 | Petr Vápeník |  Nedělní miniglosy
Ministerstvo financí vyhlásilo výběrové řízení na vrchního ministerského osla. "Naším cílem je oslovit všechny majitele kvalitních českých oslů," uvádí mluvčí ministerstva. "Jak víte, máme díky krizi potíže s rozpočtovým schodkem. Výběrové řízení bude mít proto velmi transparentní pravidla: Místo získá ten osel, který natřese do státního rozpočtu nejvíc zlaťáků". Podobný přístup zvolil i Senát, když podle dávného vzoru na uprázdněný senátorský post vyhlásil výběrové řízení pro koně. V případě Senátu se ale při výběru nového koně nehledí na množství natřesené hotovosti, ale podmínkou je především schopnost sepsat kvalitní stížnost k Ústavnímu soudu.
--------------------------------
Mirek Topolánek prohlásil, že současná vláda již nemá jeho důvěru, protože je političtější, než se původně předpokládalo, a jednoznačně podporuje levici. Ukázalo se totiž, že ministr Pecina drží při hře florbalovou hůl na levé straně, několik dalších ministrů má podle dobře informovaného zdroje obě ruce levé a vzdálení příbuzní jednoho ze členů vlády dokonce žijí ve slovenském městě Levice. Představitel ODS je ochoten nad poslední skutečností přimhouřit oko, pokud se příbuzní okamžitě přestěhují. Po ministru Pecinovi však požaduje okamžitou demisi, pokud ten místo levicového florbalu nezačne hrát golf.
----------------------
Strana zelených zásadně protestuje proti tomu, aby v Poslanecké sněmovně probíhalo při jednání o rozpočtu na příští rok tzv. porcování medvěda. "Dopustíme-li oficiální porcování tak silného zvířete, jako je medvěd, jak ochráníme proti podobnému perverznímu jednání menší a slabší zvířata, například lišky?" ptá se předseda Strany zelených.
----------------------
30. červen by se mohl stát novým svátkem, protože k tomuto dni v roce 1991 opustil území tehdejšího Československa poslední sovětský okupační voják. Podporu má tento návrh ve všech politických stranách, dokonce i podle komunistů je nutno si tento den připomínat, aby se něco podobného již nikdy nemohlo opakovat. Námitky má však ministr financí: "Nezapomeňme, že se nacházíme v exponovaném středoevropském prostoru. Kdybychom měli slavit svátek každý den, kdy naše území opustila nějaká armáda, nebude se v České republice vůbec pracovat."
--------------------------------
Na světových burzách prudce vzrostly ceny akcií brazilských kapsářských společností v souvislosti s přidělením olympijských her 2016 městu Rio de Janeiro. Ratingové agentury zlepšily těmto společnostem původní rating B na AA+, což ještě zvýšilo poptávku. Brazilští ekonomičtí experti soudí, že tento nesporný úspěch je podpořen i faktem, že všechny kapsářské společnosti v Brazílii jsou striktně soukromými subjekty, kdežto v Evropě je zvykem, že svým občanům tahá peníze z kapes především stát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pětišmidra pětišmidra | 5. října 2009 v 1:20 | Reagovat

V tomto případě by se musel stát vrchním ministrem prostý lid, neboť z něho se jako z osla sype tradičně nejvíc

Zakroutit jim tim nenažraným krkem je málo

2 pětišmidra pětišmidra | 5. října 2009 v 1:33 | Reagovat

Nahoře to sedí samej osel,ale kdykoli se otřepe, padají z něj jen samý ..
Kompostovatelný komponenty

3 pětišmidra pětišmidra | 5. října 2009 v 12:06 | Reagovat

Dovede mě rozhodit až na půdu,když běží v titulkových zprávách za sebou,že ministr plánuje další škrty v sociální oblasti, a hned za tím,že jiný ministr plánuje nákup armádní techniky do Afghanistánu za 20 miliard
K..y jedny

4 pětišmidra pětišmidra | 5. října 2009 v 12:07 | Reagovat

To se jim to hází miliardama, když sami mají statisícový platy

5 čerf čerf | 5. října 2009 v 19:27 | Reagovat

Ale ale Jasnosti, nenechte prchlivost cloumat svým majestátem! Je experimentálně potvrzeno, že otřese-li se oslík hnusem, žádné zlaťáky z něj nepadají. Tak se nenech vytočit miliardama a pro uklidnění můžeš počítat pěkně nahlas a v malých přirozených číslech: "První šmidra, druhá šmidra..."

6 pětišmidra pětišmidra | 6. října 2009 v 0:55 | Reagovat

Máš mne za osla?!
Mám právo vytočit se,když vidím nespravedlnost.
A to bez ohledu na to,jestli si kvůli tomu někdo připadá inteligentnější.

7 pětišmidra pětišmidra | 6. října 2009 v 1:00 | Reagovat

A šmidra malá číslo rozhodně není,to si piš

8 pětišmidra pětišmidra | 6. října 2009 v 1:01 | Reagovat

*malý

9 čerf čerf | 6. října 2009 v 19:54 | Reagovat

Starý vtip pro nový den: Říká klíště klíštěti: „To je dneska den! Je teprve poledne a už mě dvakrát vytočili!“

Uznávám, že pětišmidra je – podle toho, co vím, nebo tuším, dost velké číslo :-). Tak velké, že je-li jedna šmidra aspoň přibližně pětinou pětišmidry, je to pořád ještě dost. I kdyby desetinou.

Toč se a vrč, jak by řekl Karel Jaromír, jak uznáš za vhodné, to je jistě Tvé nezadatelné právo. I já občas tohoto lidského práva využívám, vytáčím se a vrčím. Jenže já to na rozdíl od Tebe dělám přihlouple: Vytáčím se nejčastěji na místech, kde je to celkem k ničemu, (pominu-li domněnku, že se mi tím uleví, což stejně nefunguje, protože tím jen spustím samonasírací efekt a já se během domnělého ulevování vytočím ještě víc) a směruji své vzteky nejčastěji na ty, kteří se samotnou příčinou mého vytočení nemají moc společného. Což pak překvapivě nemívá pozitivní dopady na jejich inteligenci, ale naopak negativní dopady na jejich náladu. Občas mi to přinese morbidní pocit útěchy, protože co má kdo být v klidu, když já jsem vytočený! Většinou ale to správné uspokojení ne a ne přijít! Nepopírám, že tuto techniku již možná soudruzi z NDR zvládli, jen já ji pořád nějak nedovedu správně aplikovat, nejspíš proto, že neumím německy.

10 pětišmidra pětišmidra | 6. října 2009 v 23:03 | Reagovat

Ano,samozřejmě jsem se vytočila na nepravém hrobě, ale nejspíš to bude tím,že to bylo z podnětu hrobařova

Jinými slovy, inteligence mi zajisté bohatě  stačí na to,pochopit že je zbytečné se kvůli tomu  točit tady, ovšem nebylo to jistě koncipováno jako občanský protest, ale jako pouhé syrové vyjádření názoru k danému tématu.
Bývá to mým zvykem,nazývat věci pravými jmény
Na rozdíl od těch,co co přihlouple mlží,byť na pravých místech

11 pětišmidra pětišmidra | 6. října 2009 v 23:08 | Reagovat

Jestli to urazilo hodnotu tvého blogu, klidně šmidru devalvuj,je dost silná :)

12 čerf čerf | 7. října 2009 v 0:06 | Reagovat

Hrobařův podnět měl být ve vší své jízlivosti téměř nevinný, ale zkušený hrobař by se neměl divit, je-li výsledkem jeho práce hrob, byť nepravý :-).

Hodnoty svého blogu jsem se zeptal na názor. Uraženě odpověděla, že jí to nevadí :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama