Nedělní miniglosy č.33

11. října 2009 v 20:24 | Petr Vápeník |  Nedělní miniglosy
Právnická fakulta Západočeské univerzity zařadila do své nabídky speciální víkendové studium. "Opravdu schopní studenti dokážou obsáhnout veškerou probíranou látku během jediného víkendu," řekl nám k tomu nejmenovaný pracovník fakulty. "Studium začíná v pátek večer imatrikulací, v sobotu probíhá bakalářská část studia a v neděli studium magisterské. Celý intenzivní program končí v neděli večer obhajobou a slavnostním spálením diplomových prací." Ukazuje se však, že vzhledem k nedostatku času opravdu schopných studentů bude třeba připravit ještě intenzivnější variantu. "Máme informace, že věnovat celý víkend studiu je pro řadu potenciálních studentů nepřijatelné. Mají svou práci, své starosti a o víkendech si potřebují především odpočinout. Osobně si myslím, že až se o naší škole bude na veřejnosti méně mluvit, nějaké přijatelné řešení se najde."
--------------------------------
Prezident ČR je kvůli ratifikaci Lisabonské smlouvy pod stále větším tlakem. Kromě ostatních 26 států Evropské unie a proevropských českých politických stran přispívá k tomuto faktu i zvyšující se tlak atmosférický. "Ano do České republiky má přijít od západu neobyčejně rozsáhlá tlaková výše, která bezesporu celkový tlak na pana prezidenta ještě zvýší," potvrdil nám zdroj z Hydrometeorologického ústavu. Zatímco odolávat tlaku předních evropských politiků činí českému prezidentu viditelné potěšení, bojovat se sloupcem vzduchu ho tolik nebaví. Prezidentův tajemník nicméně potvrdil, že pan prezident bere aktuální meteorologickou situaci vážně, i když bez emocí: "Je to pro něj vzduch!"
--------------------------------
Žokej Váňa vyhrál pošesté Velkou pardubickou a sklidil za to aplaus tisíců diváků. Ne všechny ale jeho nečekaný vítězný návrat potěšil. Například pardubická Baba Jaga naznačila, že byla zaskočena hlukem bouřlivého potlesku i reakcí bývalého žokeje a Váňova velkého soupeře Václava Chaloupky: "Zase ten Váňa… Nejen, že mě tím probudil, ale závod byl tak napínavý, že se Chaloupka otočil k lesu zády."
--------------------------------
Na Ministerstvo kultury poslední dobou přichází stále větší počet stížností od lidí postižených náhlými střevními problémy po požití mléčných výrobků. Mluvčí ministerstva proto vydal oficiální prohlášení, že jogurtové kultury jsou prozatím zcela mimo kompetenci ministerstva.
----------------------
Podle výsledků průzkumu se více než 60% lidí v České republice setkalo s korupcí. Skoro všichni z nich jsou ale ochotni za 500 Kč tuto skutečnost popřít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pětišmidra pětišmidra | 12. října 2009 v 1:33 | Reagovat

Jen aby označení Bílý jogurt nebylo označeno za diskriminační.
Z tohoto pojmu má už asi  
většina národa také střevní potíže,byť je Bílý jogurt obohacen probiotickou kulturou
Mylím,že probiotická kultura je málo tolerantní k jiným kulurám,a proto by měla být prozkoumána Ministerstvem pro lidská práva.
Doufám,že se pan ministr z toho,když už nic jiného,alespoň  konečně pořádně
PO....!
:)

2 pětišmidra pětišmidra | 12. října 2009 v 1:49 | Reagovat

Pan President je evidentně jediný,komu záleží na věcech budoucích.
Že to většina není schopna pochopit,je bohužel obrazem hluboké nevědomosti neinformovaných,a obrazem rektálního alpinismu zainteresovaných.Kdo jedná svévolně proti zájmům svého národa, je  vlastizrádce.
Ale- Klaus to není.
On,na rozdíl od těch rozežraných,ambiciozních politiků.co sledují jen svá plná korýtka a nabubřelé ego,tohle ve svém věku a postavení nemá zapotřebí.
Hrbit se před výhružkami mocenských zájmů.On jediný myslí na budoucnost příštích generací,protože jen tupý tele jde na porážku se svěšenou hlavou a bez protestů.
On jediný ví,- a já mu držím palec,ať těm vych*anejm dojčákům zatrhne tipec.
Asi by jste se jednou všichni divili,kam vaše zmanipulovaná euforie  dovedla vaše práva v týhle zemi.

3 pětišmidra pětišmidra | 12. října 2009 v 2:13 | Reagovat

Proč asi nejvíc řve Francie a Německo, že-" Je třeba změnït Ústavu České republiky, ev. sesadit prezidenta,aby se mu zabránilo v námitkách??!!!

Kdo těm zmetkům dal právo,byť i jen teoreticky, zasahovat do suverenity svrchovaného státu?!!

Tady je vidět, s jakými supy máme co do činění, a jak je nutné být v každém kroku obezřetní.
Nemohu se zbavit dojmu,že jsme národ,co si často za cenu vlastního zbídačení vydržuje stádo rozežraných,zkorumpovaných politiků.co sledují jen vlasní zájmy,kteří vědomě škodí národu,a nejsou z těchto důvodů ochotni aktivovat ani zbytkový mozkový potenciál,o němž lze někdy i oprávněně  pochybovat.
V Irsku bylo referendum.
Lidi řekli ne. Tak vyhlásili opravné referendum,-Nakolik zmanipulovali výsledky,či záměrně kdovíčím  oblbli lidi, se lze jen domnívat.
Přesně to ohodnotil president: "Nelíbí se mi,že můj fotbalový klub prohrál, tak to teda neplatí, a hraje se znova,tak dlouho,až budu spokojený.."
NO COMMENT..

Proč,když v Irsku bylo nutné dokonce opakované referendum, PROČ nikdo neumožnil občanům této země -alespoň jednou- vyjádřit svůj názor v obdobném referendu?!!!

Zvedá se mi ze zdejší politiky kufr.
A to tak,že welmi

5 čerf čerf | 12. října 2009 v 21:46 | Reagovat

Nemám rád hysterii. Kecy o sesazení českého prezidenta beru jako projevy hysterie a jako bezzubé silácké řeči určené vlastním voličům, aby siláci doma pěkně vypadali. Být v jiné pozici, dělali bychom to u nás, obávám se, stejně. Ostatně přiložený odkaz je toho - když ne důkazem, tedy indicií.

Nemám též rád slovo vlastizrada, protože je to slovo nafukovací, dá se pod něj při jen trochu špatné vůli (jako že té je vždy k dispozici dostatek) zahrnout skoro všechno, co není někomu nebo něčemu po vůli, v každé době je odnesla spousta nevinných lidí a zaštiťoval se jím kdejaký gauner. Navíc, aby mohla být opravdu zrazena, musí vlast existovat v myslích i skutcích většiny jejích obyvatel, což, obávám se, je naplněno jen místy.

Nevěřím v samospasitelnost referenda, protože je stejně (možná lépe) ovlivnitelné a zneužitelné jako jiné rozhodovací nástroje a umí být krásným a nadšeně přijímaným zhmotněním výstupů kolektivní hysterie. Reálné výstupy z "velkých" referend (což platí i pro obě irská) jsou vše jiné, jen ne skutečné odpovědi na položené otázky.

Nevěřím ve svět, kde jedni jsou čistě bílí andělé, jimž jde jen o naše dobro, a druzí ďábelské zlovolné kreatury. Mám rád barvy a když se barev nedostává, tedy aspoň různé odstíny šedi v celé škále světel a stínů. A myslím, že právě z dynamicky se měnících světel a stínů, které lidé střídavě produkují a různě vnímají, se skládá reálný lidský svět.

Na českém prezidentu si cením jiných věcí, než je jeho na pohled zásadový a spasitelský postoj v otázkách Lisabonské smlouvy: Cením si jeho schopnosti v cestě za ideou držet směr, nepropadat korouhvičkování a zastávat v zájmu této cesty i nepopulární názory. To je, myslím, cennější než samotný fakt, že část té ideje nesdílím. Nemohu ovšem samozřejmě vyloučit, že tento neúplný názorový soulad je dán pouze mou hlubokou nevědomostí tupého telete :-)

Domnívám se - a není to tentokrát projevem mého optimismu - že budoucnost dalších generací se bude odvíjet od zcela jiných věcí než je dnešní debata o budoucí podobě Evropské unie.  

I mně se občas z těchto věcí zvedá v polici kufr, podbízí se, mrška, našeptává podloudně: "Sbal si mne!" :-) A v takových krizových situacích nepohrdnu probiotickou kulturou, abych přišel na přízemnější myšlenky. Zatím to celkem funguje.

6 pětišmidra pětišmidra | 13. října 2009 v 0:11 | Reagovat

Musím doplnit,že já nejsem žádným fanatickým přívržencem Klause,a mám k jeho osobě mnohé výhrady,ale tady se bavíme o jedné konkrétní věci,a tou je,že on zcela správně zastává postoj nenechat si vnutit -(a zejména ne výhružkami a nátlakem jiných,) takové podmínky,které by v budoucnu mohly mít pro naš národ špatný dopad.

Na rozdíl od tebe si já naopak myslím,že právě to,co se děje dnes, utváří budoucnost,a podoba Evropské unie a potažmo podoba Lisabonské smlouvy tu budoucnost příštích generací rozhodně ovlivní.

Kdo říká,že ne,strká jen hlavu do písku.
A nebo se opravdu staví do pozice onoho telete,co jde s nevědomým úsměvem na porážku.
To je taky postoj,i když mnohde vědomý.Někdo je pohodlný přemýšlet,pro někoho je pohodlné,že jiní nepřemýšlí.

Někdo si radši otevře ledničku a řeší si svůj malý rybníček.
Vyjadřovat svoje názory je hysterie,navíc je to odjakživa neopatrné.(Oh,jak opatrné..!)

I to je kultura.Možná probiotická.Upraví zažívání.A stolici.
Tak se na to klidně můžem - -,že.
A oni o nás zase rozhodnou jiní.

Jo,důležitý je Bifidus activus.
V jogurtu.
Ale nejspíš by si měl svoji aktivitu přehodnotit. Aby mu to někdo ještě neměl za zlé

7 pětišmidra pětišmidra | 13. října 2009 v 0:17 | Reagovat

Bifidus activus,ne ty. To jen aby nedošlo k nějakému nedorozumění.
:)

8 pětišmidra pětišmidra | 13. října 2009 v 0:26 | Reagovat

A pokud jde o vlastizradu,uznávám,že tohle je z historie silný výraz,ale nezáleží,jak moc působivým slovem kdo co nazve.
Důležité jsou činy,který jsou tomu pojmu adekvátní.
A na tohle jsou lidi citliví. Alespoň doufám,že většina.
A jakýkoliv záměrný a vědomý postup proti zájmu vlastních lidí, v zájmu osobního politického prospěchu kdesi na výsluní,je činem,který tuto skutkovou podstatu pojmu naplňuje.
A je úplně jedno,čím to kdo nazve.

9 pětišmidra pětišmidra | 13. října 2009 v 0:32 | Reagovat

Navíc jsem to slovo použila proto, že v souvislosti s výhradami Klause k EU a Lisabonské smlouvě jsem se mnohde setkávala s tím,že vlastizrádcem byl nazýván naopak Klaus.

To jen pro úplnost.

10 pětišmidra pětišmidra | 13. října 2009 v 0:36 | Reagovat

Asi bys měl co nejdřív napsat zas nějakej odlehčenej článek,třeba o zmrzlejch houbách,nebo tak něco..

Tohle je téma,kde se evidentně virtuálně pobijem ;-)

11 pětišmidra pětišmidra | 13. října 2009 v 0:43 | Reagovat

A jestliže říkám,se mi z politiky zvedá kufr,mám na mysli zcela něco jiného,než že moje zavazadla zachvátila cestovní horečka.
=)

12 pětišmidra pětišmidra | 13. října 2009 v 1:13 | Reagovat
13 čerf čerf | 13. října 2009 v 7:29 | Reagovat

Nemyslím, že bychom se měli jakkoli pobíjet. Jen máme na věc různé pohledy, to tak někdy bývá :-). Já ten Tvůj akceptuju, mám k němu úctu a jen proto, že není stejný jako můj, ho nepovažuju ani za pomýlený a už vůbec ne za hloupý. Jen mám prostě jiný. To, že ho nehájím s plameny v očích proti spiknutí jinověrců ale ještě neznamená, že je méně rozhodný a že jsem o něm méně přemýšlel.

S kufry si samozřejmě rozumíme, nedalo mi to, abych tu velevážnou rozpravu trošku nezlehčil ještě než přejdu ke zmrzlejm houbám :-).

14 pětišmidra pětišmidra | 14. října 2009 v 2:03 | Reagovat

Historie  lidstva je odpradávna protkána osudy- těch s plameny v očích,a na straně druhé diplomaty.

Zatímco ti první historii utvářeli,
ti druzí se jí dožili

Nejspíš budu opakovanou reinkarnací středověkého kacíře, upáleného  na hranici,
dost možná nejen pro kacířství.. ;-)

15 čerf čerf | 14. října 2009 v 22:33 | Reagovat

Jsou plameny a plameny. Některé umožňují vidět dál než ostatní, skrz jiné není vidět ani kolem sebe. Které jsou které, to se pozná většinou až z notného odstupu. A někdy ani to ne!

Kacíř recidivista?

16 pětišmidra pětišmidra | 15. října 2009 v 9:28 | Reagovat

Ano,z odstupu. Diplomat poodstoupí,a čeká,jak se to vyvrbí.
Jemu stačí vidět jen kolem sebe.
A hlavně na sebe.

Ano,kacíř recidivista

17 pětišmidra pětišmidra | 15. října 2009 v 9:30 | Reagovat

"Diplomat"
Tak je to asi výstižnější.

18 čerf čerf | 15. října 2009 v 21:34 | Reagovat

Hranice neprocházejí mezi lidmi, ale lidmi. Čistý diplomat a čistý "plameňák" jsou jen abstrakce. Jistě, pracovat s abstrakcemi je vždy jednodušší. Ale málokdy pravdivé.

19 pětišmidra pětišmidra | 15. října 2009 v 22:04 | Reagovat

Jak pro kohö

20 pětišmidra pětišmidra | 15. října 2009 v 22:05 | Reagovat

Nesnáším alibismus :/

21 pětišmidra pětišmidra | 15. října 2009 v 22:11 | Reagovat

Já s abstrakcemi nepracuji,ani nežiji.
Cokoliv dělám,cokoliv prožívám,je bytostně mé. Bez ohledu na to,nakolik je to destuktivní.
Jsem sama sebou, a je mi absolutně jedno,co si kdo o tom myslí.
A jestli mě znovu upálí....
Jedno.Jasný?!!
Nikdy nebudu alibistický diplomat.
Zvedá mi to kufr

22 pětišmidra pětišmidra | 15. října 2009 v 22:12 | Reagovat

*Destruktivní ..................Grrrrr

23 pětišmidra pětišmidra | 15. října 2009 v 22:17 | Reagovat

Jestli si myslíš,že jsem plamenný teoretik, jsi hluboce v omylu.
Jen opatrňák disponuje termíny abstrakce
Já žiju realitu.
A to "diplomat" odsouvá do abstraktna, v souladu se svým alibismem.

24 čerf čerf | 16. října 2009 v 0:32 | Reagovat

Jeden o koze, druhý o voze. Ty mluvíš o abstrakci jako opaku skutečnosti a já o abstrakci jako zjednodušeném modelu. Pak není divu, že se nestačím divit, co si podle tebe všechno myslím :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama