Nedělní miniglosy č.35

25. října 2009 v 14:35 | Petr Vápeník |  Nedělní miniglosy
Nejmenovaný místopředseda ODS ohlásil, že na příštím kongresu strany může za určitých podmínek kandidovat na předsedu ODS. Podmínkou je, aby delegáti volebního-nevolebního kongresu přijeli-nepřijeli na jednání oblečeni-neoblečeni a měli s sebou dar-nedar. Za těchto podmínek je místopředseda ochoten kandidovat, opadá-li ovšem do té doby listí z dubu.
--------------------------------
Podle mluvčího svazu včelařů je přechodný nedostatek kvalitního medu na českém trhu způsoben především nedávnou návštěvou amerického viceprezidenta, který za svá jednání v Praze vykázal enormní spotřebu medu na mazání kolem úst českých představitelů. "Výhodou je, že jde výhradně o med od našich výrobců, což podpoří produkci českých včelařů. Drobnou nevýhodou je, že jsme všechen med poskytli americké straně jako státní dar, takže výdělek nebude velký."
--------------------------------
Pražský Dopravní podnik oznámil, že má v plánu do pražského metra vrátit turnikety. "Cílem je jednoznačně snížit počet černých pasažérů," prohlásil podnikový mluvčí. Jeho nešikovné prohlášení však některá občanská sdružení okamžitě napadla jako rasistické. Za prohlášením o černých pasažérech prý stojí jako šedá eminence zdejší bílá většina.
--------------------------------
Za nedostatek štěstí v posledních prohraných arbitrážích českého státu stojí podle názoru odborníků především nedostatek kominíků. "V Praze poslední dobou na kominíka nenarazíte a už vůbec ne v okolí státních úřadů a letiště, kde se naši vyjednavači především pohybují. Není pak divu, že v arbitrážních řízeních nemáme dostatek štěstí," řekl nám dobře informovaný zdroj. "Měli bychom začít s celonárodní debatou na téma, které povolání kominíky jako nositele štěstí nahradí. Osobně bych preferoval správce počítačových sítí, protože jejich počet utěšeně roste, otázkou ovšem zůstává, jak je v davu lidí poznat, abychom se za knoflík nechytali zbytečně."
--------------------------------
Podle exprezidenta Václava Havla je problémem současné politiky především fakt, že vysoké politické funkce zastávají padesátníci. Ministerstvo financí v této souvislosti konstatovalo, že stažení padesátníků z oběhu bylo správným krokem, a připomíná, že padesátníky je až do roku 2014 možné vyměnit na všech pobočkách ČNB.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama