Nedělní miniglosy č.44

27. prosince 2009 v 16:41 | Petr Vápeník |  Nedělní miniglosy
Pozornost politologů vzbudila studie, která upozorňuje na souvislost mezi politickými postoji a hodnotou krevního tlaku voličů. Podle této studie mají nejvyrovnanější krevní tlak středoví voliči, zatímco s rostoucím odklonem doprava i doleva roste pravděpodobnost hypertenze. To by mohlo mít zásadní dopady na cílení předvolební kampaně a některé extremistické strany již uvedly, že hodlají podporovat výrobu příslušných léků. Věrohodnost studie ovšem snižuje fakt, že jejím sponzorem je firma vyrábějící vysokotlaké kotle, což by mohlo znamenat střet zájmů.
----------------------
Management České televize vydal k pořadu Noc s Andělem prohlášení, že jde o formát, který se definitivně přežil. Na druhou stranu - jak upozornili někteří komentáři - je to vůbec první vyjádření potvrzující, že Pavel Anděl je formát.
------------------------
Podle analýzy obrazové plochy letos zaslaných vánočních MMS se odhaduje, že celková velikost vánočních dárků pod stromečkem oproti období před krizí klesla o více než 7%. Na nižším průměru se ale mohla podepsat charitativní akce pražského magistrátu. Ten totiž každému pražskému bezdomovci, který se prokázal potvrzením z místa trvalého bydliště, umožnil v průběhu Štědrého dne bezplatné zaslání tří děkovných MMS.
------------------------
Největším hitem letošních Vánoc se podle České obchodní komory stala dětská souprava Malý inkvizitor. "Ukázalo se, že když má někdo skutečně dobrý nápad a dokáže navázat na nejlepší lokální tradice, může být na evropském trhu úspěšný, i když nejde o zavedenou značku," ohodnotil mluvčí ČOK obchodní úspěch malého výrobního družstva z Velkých Losin.
-----------------------
Značný dopad bude mít překlep v zákoně o provozu na českých železnicích, kde je uvedený místo správných čtyř stop a osmi a půl palce rozchod kolejí na naší železnici osm stop a čtyři a půl palce. Jak se chyba do zákona dostala, prozatím není jasné. "Jednou je to v zákoně, tak se s tím musíme poprat," řekl mluvčí Českých drah. "Pokud se nám podaří začít s rekonstrukcí ještě v tomto roce, mohli bychom být hotovi někdy kolem roku 2130." Podle odborníků bude mít tedy rozchod českých kolejnic na život běžných lidí podstatně větší dopad než rozchod manželů Paroubkových.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama