Nedělní miniglosy č.61

25. dubna 2010 v 20:13 | Petr Vápeník |  Nedělní miniglosy
Ferda mravenec na tiskové konferenci oznámil, že mu byl ukraden jeho puntíkovaný šátek. Za pachatele označil skupinu rezavých mravenců, kteří ho přepadli večer, když šel domů z práce všeho druhu. Proti tomuto prohlášení se postavil nejmenovaný dvojitý ministr a v současné době alespoň zmocněnec pro mravenčí práva, který takové vyjádření považuje za naprosto nekorektní a založené na principu kolektivní viny: "Taková celebrita, jakou je Ferda mravenec, by si měla dávat pozor na ústa. Dost na tom, že jako pachatele označil mravence; ten rasistický dovětek už by si měl odpustit, zvlášť když vyšetřování ještě není uzavřeno, takže není jisté, jestli si Ferda svůj šátek neukradl sám. Navíc po ztrátě šátku vypadá Ferda jako zcela obyčejný mravenec, takže vlastně ani není jisté, jestli je to vůbec Ferda!"
---------------------
V Somálsku nová vláda zakázala veškerou hudbu a písně. Podle tohoto nařízení byli zatčeni dokonce i ti, kteří si s názorem vlády notovali. Následkem tohoto rozhodnutí se výrazně zvýšila migrace příhraničních ševců, kteří si odskakují zazpívat do sousedních zemí, zejména do socialistické říše krále Miroslava. V somálské ilegální hitparádě, již druhý týden podle očekávání s převahou vede píseň "Narodil se mladej švec".
-----------------------
Proti povinnému právu na dovolenou, které má být zakotveno do evropské legislativy, protestoval odborový sraz workoholiků.
-----------------------
Předseda sociální demokracie vyhlásil na mítingu v Kadani, že navrhne využít dividendu společnosti ČEZ kromě třináctých důchodů i na pokrytí nákladů cesty první kosmické lodě s lidskou posádkou na Mars. Podle něj se jedná o příhodně investované prostředky, protože povrch planety má na fotografiích oranžový odstín a planeta má polární čepičku, což se vkusně doplňuje se šálami sociálních demokratů.
-----------------------
Mluvčí Bezpečnostní informační služby potvrdil, že podle informací, které má BIS k dispozici, se k výbuchu sopky Eyjafjallajökull doposud nikdo nepřihlásil.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 25. dubna 2010 v 21:05 | Reagovat

Ještě, že ten šátek nebyl pionýrský!
Brouk Pytlík je jako svědek nedůvěryhodný.
Tolik Beruška, redaktorka MMM.

2 Janah Janah | Web | 26. dubna 2010 v 15:33 | Reagovat

Proti povinné dovolené vystupují i hospodští alkoholici.

K výbuchu sopky se naopak přihlásilo mnoho skupin z celého světa, problém tkví v tom, že to Islanďané díky jejich výslovnosti vůbec nepochopili.

3 Čerf Čerf | 27. dubna 2010 v 0:33 | Reagovat

Extrémisté prostě budou ještě muset na výslovnosti zapracovat. Šance pro rodilé mluvčí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama