Nedělní miniglosy č.64

16. května 2010 v 17:57 | Petr Vápeník |  Nedělní miniglosy
Předseda sociální demokracie Jiří Paroubek 14 dní před volbami opět rozčeřil jinak nečekaně klidné předvolební vody: Kromě třináctého důchodu a pátého týdne dovolené slíbil, že v případě volebního vítězství zavede i druhé Vánoce: "Z průzkumů vyplývá, že o Vánocích mají obchodníci největší tržby. Proto si myslím, že zavedení druhých Vánoc bude nejlepší metodou boje proti ekonomické krizi. Pokud se tato cesta osvědčí, bude moje vláda počet Vánoc postupně zvyšovat."
-----------------------
Delegáti celostátní konference veverek obecných žijících v České republice se ostře ohradili proti tomu, že v běžné řeči se straně Věci veřejné říká "veverky" kvůli její zkratce VV. "Na veverky obecné to vrhá špatné světlo," uvádí se v oficiálním komuniké. "Nemáme se stranou Věci veřejné nic společného kromě veverky Rozárky z parku v Konstantinových lázních, která je v předsednictvu VV v Plzeňském kraji, což je ovšem její soukromá iniciativa." Veverky rovněž zdůraznily, že oranžová barva se u nich vyskytuje odedávna, a nejde tedy o známku jejich sympatií k sociální demokracii, jak nesprávně uvedla některá média, se kterými ještě sociální demokracie mluví.
-----------------------
Miroslav Kalousek připustil, že zasílat občanům v rámci volební kampaně složenku na zaplacení podílu na veřejném dluhu nebyl šťastný nápad. Většina oslovených totiž složenku uhradila a zatím to vypadá, že již do voleb by tak měl dluh klesnout asi na polovinu a do konce roku by měla být Česká republika zcela bez dluhů. "Tato akce byla nedomyšlená a beru ji jako svou osobní chybu. Bude-li totiž dluh zaplacen, ztratíme naše jediné na veřejnosti viditelné volební téma; proto si musíme náš dluh hýčkat a chránit, abychom ho mohli pro naši kampaň využít i v budoucnosti. Proto jsme pro začátek připraveni iniciovat znovuzavedení pastelkovného - tentokrát nejen pro děti, ale i pro rodiče a seniory."
-----------------------
Podle některých expertů je neefektivní vynakládat nemalé prostředky na výstavbu nového pavilónu pro slony v pražské zoo, když má zahrada momentálně pouze dvě samice a jednoho samce. Ředitel pražské zoo však námitky vyvrací: "Máme už teď několik zájemců z veřejného i soukromého sektoru, kteří by rádi do nového slonince umístili za nemalé tržní nájemné své vlastní slony, protože již je v současných podmínkách nezvládají. Je tedy dokonce možné, že budeme muset projekt přepracovat na výrazně větší kapacitu. Uzavřeli jsme rovněž smlouvy s nejmenovanou karlovarskou firmou na dodávky většího množství porcelánu, kterým bude pronajatý výběh na požádání vybaven, aby se noví chovanci cítili pohodlně a mohli dělat vše, na co jsou zvyklí."
---------------------
Hokejoví odborníci připouštějí, že letošní mistrovství světa je možné považovat za vzpouru hokejových trpaslíků proti velmocím. S uznáním se mluví především o výkonech Dánů, ale neměly by se přehlížet i další příklady: "Když už dokonce čeští hokejisté porazili Švédsko, nikdo si nemůže být ničím jistý," řekl nám mluvčí organizačního výboru. Místo standardních sedmi trpaslíků jsou ale tentokrát v kádru jen tři: Koukal, Kvapil a Rozsíval. Ostatní se z účasti z různých důvodů omluvili včetně velmi kvalitních trpaslíků z kanadskoamerické NHL. "Nedá se nic dělat," komentoval tento smutný fakt trenér Růžička. Především Prospal a Hanzal by se nám do sestavy hodili, ale vzhledem k tomu, že se nám letos nepodařilo angažovat ani pořádnou Sněhurku, nemůžu se nezájmu kluků o reprezentaci divit."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Janah Janah | Web | 16. května 2010 v 23:23 | Reagovat

ČSSD navrhuje i druhé ( a další) Velikonoce, aby sociálně slabé rodiny s dětmi za krize netrpěly hlady. Politici už tyto svátky stejně slaví po celý rok - neustále si koledují.

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 17. května 2010 v 8:32 | Reagovat

[1]: A navrhují zrušit "Ledové muže" a ušetří se za topení ...

3 Vendy Vendy | Web | 17. května 2010 v 22:37 | Reagovat

Ha, to je vtip s těma druhýma vánocema? Paroubka totiž moc nesleduju, ale viděla jsem náhodně kousek jeho agitky a sliboval v ní rozšířit a přidat nové silnice a dálnice a taky že by chtěl více průmyslových zón, že aby lidi měli práci. Tak jsem si představila tu zplundrovanou zemi, plnou dálnic a průmyslových zón, a dým z továren a houfy dětí nad pískem (se zpívalo v jedné písničce) a Paroubek, který u mě ani nezačal, tímto i skončil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama