Nedělní miniglosy č.65

23. května 2010 v 13:38 | Petr Vápeník |  Nedělní miniglosy
Těsně před volbami začali reagovat představitelé Věcí veřejných na osočení ze strany svých konkurentů, že program Věcí veřejných je zcela nekonkrétní. "Náš program jednoznačně vyplývá z názvu naší strany a týká se různých veřejných věcí," řekl nám k tomu nejmenovaný představitel VV. "Chceme se zaměřit především na čistotu veřejných záchodků, chceme vnést pořádek do chaotické legislativy kolem provozu veřejných domů, a když vše dobře půjde, chceme naše již existující dobrovolnické hlídky postupně přetransformovat na Veřejnou bezpečnost."
-------------------
Proti uvedení nového filmu Jana Svěráka Kuky se vrací protestují slovenští nacionalisté, kteří berou název a celé téma filmu jako provokaci a záměrnou urážku jednoho ze zakladatelů slovenské moderní prózy Martina Kukučína. Jsou ale ochotni přistoupit na kompromis a souhlasit s úpravou názvu filmu o animovaném medvídkovi na "Kuky se vrací do módy", což se prý ostatně potvrdilo novým vydáním Kukučínova historického románu Lukáš Blahosej Krasoň v ohromujícím nákladu 350 výtisků.
-------------------
Po problémech, které má společná evropská měna v souvislosti s řeckou krizí, začíná dramaticky klesat obliba eura a růst obliba monarchistického hnutí Koruna česká. Na další růst Koruny české se na burzách začalo spekulovat hlavně poté, co tomuto hnutí vyhlásil osobní podporu prezident České republiky - jednak proto, že problémy eura už dávno moudře předvídal, a také proto, že by rád kandidoval v příštích volbách na českého krále.
------------------
Dobře informovaný zdroj z Hollywoodu nám potvrdil, že další film ze série Jurský park se má točit v České republice. "Nevím, proč bychom hledali nějakou jinou lokalitu," řekl nám i zástupce producentů. "Na Barrandově budeme mít k dispozici řadu schopných a zkušených profesionálů a v centru noční Prahy řadu schopných a zkušených profesionálek, takže by našemu štábu nemělo nic chybět. Navíc - jak jsme si ověřili - je v Paze k dispozici spousta levných politických dinosaurů, takže nebudeme muset utrácet milióny za trikové sekvence."
-----------------
Po průlomové akci na středních školách proběhly poprvé v historii České republiky i cvičné volby dětí z mateřských škol. Kupodivu se ukázalo, že drtivá většina českých předškoláků by volila sociální demokracii. Experti to ale za překvapení nepovažují a podobný výsledek očekávali - především proto, že volební program sociální demokracie je plný pohádek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 leni leni | Web | 23. května 2010 v 17:22 | Reagovat

...jsem četla, že prezident problémy eura MODŘE předvídal... Ach jo, už aby bylo po volbách, už vidím modro-oranžově (i když pak zase začnou tahanice o koalice, takže si taky nepomůžeme).

2 Čerf Čerf | 23. května 2010 v 18:46 | Reagovat

Taky se přistihuji, že moje vidění těká mezi modro-oranžovým a černo-bílým. A taky už někdy poslední dobou vidím rudě (ale komunisté, moc se netěšte!).

3 Janah Janah | Web | 23. května 2010 v 20:16 | Reagovat

To ti zas Slováci něco nakukali :-)

Jinak podle zdrojů blízkých Holywoodu se s natáčením bude začínat už před volbami, aby mohli filmaři zaznamenat naturální scény vzájemného požírání. :-D

4 infant infant | E-mail | Web | 26. května 2010 v 1:34 | Reagovat

Copak Jurský park, ale až ti dinosauři zařnou zase trhat chudáka medvěda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama