Nedělní miniglosy č.88

31. října 2010 v 18:14 | Petr Vápeník |  Nedělní miniglosy
Jaromír Jágr byl současně s vysokým státním oceněním 28.října prezidentem republiky jmenován plukovníkem. Slavný hokejista, který v Omsku již několikrát odmítl podřadnou hodnost kapitána, je tentokrát spokojen a měl by být prvním hokejistou, který bude na svém dresu nosit písmeno P. Další z oceněných, Milan Knížák, který plukovníkem jmenován nebyl, se rozhodl na protest nosit svoje státní vyznamenání v uchu.
-----------------------
Přestože pražská ODS a ČSSD vyhlásily před volbami navzájem proti sobě mobilizaci, teď se chystají vytvořit na pražském magistrátu koalici. "Není to nic překvapivého ani neetického," vysvětlil nám dobře informovaný zdroj ze skupiny vyjednavačů: "Tento krok vychází z nejlepších českých a československých historických tradic. Události z let 1939, 1948 i 1968 nás učí, že po emotivním období mobilizace proti domnělému nepříteli nakonec stejně vždycky nastane klidnější období vzájemné a oboustranně přínosné spolupráce."
-----------------------
České dráhy po sto šedesáti letech opět zavádějí povolání brzdaře. Tato profese najde uplatnění na ozubnicové trati z Tanvaldu do Harrachova, kde bude nově jmenovaný brzdař přibrzďovat vlakovou soupravu přídavnou brzdou ve stanici Desná. "Překvapilo nás, že se nám do výběrového řízení přihlásili lidé s bohatými zkušenostmi v oboru," řekl nám předseda výběrové komise. "Máme tu několik zájemců se zkušeností brzdaře z dvojbobu, jednoho recidivistu, který se specializuje na krádeže brzd horských kol, a samozřejmě i ty, kteří řadu let úspěšně brzdili přechod naší společnosti k demokracii."
-----------------------
V souvislosti s výročím dynastického sňatku Elišky Přemyslovny s Janem Lucemburským několik mladých historiček rozvířilo debatu o tom, zda ženy nejsou diskriminovány, když jimi rody nemohou vymřít po meči, ale jen po přeslici, o které už stejně nikdo pořádně neví, co to bylo. Je prý přitom potvrzeno, že několik žen slavných rodů zemřelo na otravu krve po rezavém meči, zatímco někteří muži zemřeli na silnou alergickou reakci při kontaktu s přeslicí vodní.
-----------------------
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová vyhlásila tento týden stav legislativní nouze, byť někteří odborníci soudí, že Česká republika vykazuje spíše legislativní přebytky než nedostatek. V rámci humanitární pomoci již na letišti v Praze Ruzyni přistála první letadla se zásilkou legislativních přikrývek a sušených paragrafů, které by měly pomoci překonat první nejtěžší dny. Dorazila též jednotka speciálně cvičených psů pro vyhledávání osob dosud zavalených pod troskami českých vyhlášek a zákonů.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 karaipuku karaipuku | E-mail | Web | 31. října 2010 v 18:40 | Reagovat

Na tvůj článek musím reagovat,nejsem přesvědčen o správnosti tvých zdrojů.

Podle posledních informací Jágr o hodnost plukovníka přijde,vyšetřovací komise prověřuje jeho maturitní práce tak uvidíme jak to dopadne.

Na pražský magistrát usedne nakonec Rákosníček,ve dne je magistrát docela obyčejný ale když začne zasedání rady,začnou se dít neuvěřitelné věci.Rákosníček byl jediný na kom se ODS i ČSSD shodli.

To s brzdaři to je další tahání peněz ze státního rozpočtu českými drahami.Vlaky už teď mají taková zpoždění,že případné brzdění už by bylo neúnosné.

Jestli otrava a případně alergie o tom se odborníci asi budou ještě dlouho dohadovat,ale debatu historiček ukončila tragická smrt nadějných badatelek.K utonutí došlo při výzkumu na pražském Vyšehradě při bádání a legendárním skoku Šemíka a při diskusi zda Šemík mohl skočit flopem.

A podle posledních zpráv má předsedkyně sněmovny nového poradce na problematiku legislativy.Podle nejmenovaných zdrojů se jím stal Adolf Visarionovič Kim Irsen a prý se budeme všichni divit.

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 31. října 2010 v 19:29 | Reagovat

Ad #3) Evokovalo mi to Buriana:
Bremza, ten má těžkej život, dře všecky koleje, mašinfíra je jak černoch, celej vod voleje ...

Já jednou brzdil na kole jako kluk tzv. "Na pekaře" - podrážkou boty (neb brzdy byly porouchány) a noha mi při tom vlétla do drátů ...
Ne, brzdaře bych dělat nemohl.

3 Lucka Lucka | Web | 31. října 2010 v 20:11 | Reagovat

Ale to je mi novina! To si kvůli tomu vyznamenání nechá pan Knížák provrtat i druhé ucho? Myslím, že kdyby si vyznamenání přidal jen tak k oblíbené náušničce, už by ho to převažovalo do strany...:-\

4 Janah Janah | Web | 31. října 2010 v 22:13 | Reagovat

Brzdaři ale mají být v brzké době překvalifikováni na antibrzdaře(důvody viz Karaipuku). Název této profese se teprve hledá, zatím jsou v jednání spěchař či rychlař. Z matoucích důvodů byly vyškrtnuty názvy urychlovač, rychlík a honič.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama