Nedělní miniglosy č.133

11. září 2011 v 16:50 | Petr Vápeník |  Nedělní miniglosy

No, zatím to mírně hackerské připojení kupodivu stále funguje, tak ještě rychle přiložím tradiční týdeník. Ještě mi totiž z letadla zbyly v kufru české noviny; japonské o nás, myslím, nepíšou nic a i kdyby ano, já bych to stejně nepoznal. Tak asi příští týden dojde inspirace. Pokud Nedělní miniglosy nevyjdou, doufám, že se na mě abonenti nebudou moc zlobit.

Po několika protestech z řad českých ministrů, že se neměří všem rovným metrem, rozhodl premiér Nečas, že každý ministr si bude moci jmenovat vlastního státního tajemníka pro EU. "Kvalitních lidí je vždycky zapotřebí," komentoval rozhodnutí ministr zahraničí. "Aspoň Evropa uvidí, že ji nebereme na lehkou váhu."
-----------------------
Pavel Bém bude muset odpracovat v montérkách 50 hodin pro firmu Auto Mat, protože - jak se zdá - prohraje svou sázku na to, že se stavba pražského tunelu Blanka neprodraží ani o korunu proti původnímu rozpočtu. Podle průzkumů však roste počet osob, které by bývalého pražského primátora viděli ještě raději než v montérkách rovnou v teplákách, nejspíš proto, že by mu jako výkonnému sportovci mnohem lépe slušely.
-----------------------
Podle statistik roste v České republice razantně počet nahlášených sledování UFO. "V této době, kdy díky nejistotě investorů většina ekonomických ukazatelů klesá, je to velmi potěšující zpráva," ohodnotil informaci mluvčí Ministerstva financí. "¨Domnívám se, že naše ministerstvo je dokonce hlavním původcem tohoto nárůstu, protože jsme přiměli české občany vyhlížet světlou budoucnost a je vidět, že ti se své příležitosti chytli a vyhlížejí opravdu pečlivě." Nezávislí ekonomové opatrně připouštějí, že tato skutečnost by mohla přinést České republice dokonce další vylepšení ratingu, především na mimozemských burzách.
-----------------------
Před budovou hlavního nádraží opět stojí socha amerického prezidenta Woodrowa Wilsona. Někteří znalci reálií staré Prahy však tvrdí, že podle jejich informací bylo nádraží ve skutečnosti pojmenováno nikoli podle známého amerického prezidenta, ale podle dnes již téměř zapomenutého Jindřicha Wilsona z Horních Počernic, který se živil v parku u hlavního nádraží imitováním známých osobností a pravděpodobně zkorumpoval výběrovou komisi tím, že se všechny členy Výběrové komise nového pojmenování naučil napodobovat a výrazně tím přispěl k jejich popularitě. Postava amerického prezidenta byla vybrána jako dodatečné krytí ze strany výběrové komise, aby nebyly nahoře problémy, což ovšem po roce 1948 stejně byly.
-----------------------
Podle zjištění Asociace závislých novinářů neumějí mnozí čeští europoslanci dobře anglicky. Jedna europoslankyně dokonce zaskočila novináře tvrzením, že dodneška vůbec netušila, že angličtina je jazyk, ale domnívala se, že jde jen o název jedné z knížek její dcery.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 11. září 2011 v 17:52 | Reagovat

Ad #1) Došlo k tiskové chybě. Nejedná se o tajemníka, ale o komorníka.

2 Janah Janah | Web | 11. září 2011 v 20:53 | Reagovat

ad 3) Zvažuje se i možnost, že výskyt UFO zvýšený není, jen někteří jedinci jsou dezorientováni zvýšeným výskytem mimozemšťanů ve vládě (nejen na Ministerstvu financí).

3 adaluter adaluter | Web | 11. září 2011 v 21:28 | Reagovat

Ad 2) Pokud bude muset bývalý primátor odpracovat 50 hodin za každou z korun, o které bude rozpočet překročen, pravděpodobně již montérky nesvlékne.

Ad 3) Ministerstvo financí mimo záznam požádalo Statistický úřad, aby provedl srovnávací průzkum, ze kterého vyplynulo, že běžný občan má 6,74 krát vetší šanci zahlédnout UFO, než onu takzvanou světlou budoucnost.

4 lucka345 lucka345 | Web | 11. září 2011 v 21:35 | Reagovat

POZOR DÚLEŽITÉ HLÁŠENÍ!!! Našli jsme PUDVICE!!!

Podle Kameníček; Vpády Bočkajovců na Moravu in: Hlídka literární, roč. 12, Brno 1898;
Pudvice a Pravnov leží na Slovensku při řece Nitře.

Toť od nás z domova vše.

5 Čerf Čerf | Web | 13. září 2011 v 15:05 | Reagovat

[1]: ...ale je to tajemství!

[2]: :-)))

[3]: Takový časový dodatek tam snad není. Ale neříkal pan Bém kdysi, že modrá je dobrá?

[4]: No to je úžasné!! Že bych dal zmíněnému snu slovenské Pudvice darem, takže sen se bude moct psát "von Pudwitz"? :-)) Díky za moc zajímavou informaci (to by mě fakt zajímalo, jak se ti to povedlo najít :-)).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama