Kulinářské okénko

19. září 2012 v 11:01 | Petr Vápeník |  Črty z Lefkady

Když jedu do Řecka, nikdy si předem nezařizuji žádné stravování. Každý den si podle aktuální nálady a kondice vybírám, jestli zůstanu na broskvích a melounu, něco si spíchnu doma v kuchyňce nebo si zajdu na nějakou dobrotu do taverny nebo do grillbaru. Nechci svůj dovolenkový čas marnit dlouhým vyvářením jako jeden z mých bývalých sousedů, který vždy chodil za kuropění vítat v přístavu rybáře a kupoval od nich část úlovku, který pak celý den na různé způsoby připravoval tak, že pavlovsky slinili všichni bez ohledu na národnost do vzdálenosti tří kilometrů od epicentra.

Když už, dělám si rychlý řecký "šéfův salát". Nevím jak vy, ale já mám celkem rád maso; nelibuji si sice v různých zabijačkových hodech, ale na maso jsem zvyklý a neprojevuji velké nadšení z dušené čekanky nebo naklíčené pšenice. Proto mě zpočátku moc nelákal ani klasický řecký salát. Byli jsme kdysi s mou bývalou manželkou v jedné taverně nad pláží Porto Katsiki, ona si dávala svůj oblíbený řecký salát a vysvětlovala obsluze, že mě tím asi neuctí a že si budu muset dát něco z masa. Pán se zamyslel a podotkl, že mi tedy připraví šéfův salát, který prý je přesně pro takové masožravce, jako jsem já. Nedíval jsem se na to optimisticky, ale nakonec mě výsledek mile překvapil. V šéfově salátu byl navíc drcený tuňák a vajíčko natvrdo, jinak vše jako v řeckém salátu. A tehdy jsem téhle variantě salátu přišel na chuť a při svém pobytu v Řecku si ho vždy aspoň dvakrát, třikrát připravím.

O vánocích dávám před řeckým salátem přednost salátu bramborovému. Je ale třeba být v klidu: Vánoce nejsou za dveřmi, to jen vánoční výzdobu nemá cenu přes léto sundávat. Stejně jsou vánoce každý rok, tak co!


Základ šéfova salátu tedy tvoří báječně šťavnatá a na pohled velmi ale velmi nestandardizovaná rajčata (na rozdíl od těch eurounijních, co jsou sice jedno jako druhé, ale chuti jsou velmi střídmé a jen tak se s nimi nepocintáte, protože prokousat se ke šťávě není tak jednoduché), salátová okurka, úžasná řecká cibule, která má úplně jinou chuť než ta naše, a olivy (podotýkám, že španělské tu neseženete). Do toho namačkáte pravou řeckou fetu (tradiční ovčí sýr), tuňáka a nakrájíte natvrdo uvařené vejce (vajíčkáři mohou i dvě). Notně zalijete extra panenským řeckým olivovým olejem. Jestli čekáte, že vám poradím, jak nahradit poctivé řecké suroviny po vzoru televizních kuchařů, kteří s přehledem doporučí přidat místo tuňáka lehce osmahnutého lenochoda nebo speciálně dušenou cuketu, tak neporadím. Bez originál řeckých surovin vám vyjde paskvil a ne šéfův salát. Ale ve skutečně řecké variantě se i masožravci olizují až za ušima a jsou schopni smířit se s notnou dávkou přiložené zeleniny a vpravit do sebe superzdravý olivový olej, takže jestli nezemřou na vitamínový šok, mají šanci si notně prodloužit život.

Přístav ve Vassiliki se v sezóně promění v jednolitou řadu taveren a kaváren.


Dnes jsem zjistil, že v jedné z mých tradičně navštěvovaných taveren přibyla v nabídce jako specialita dne rybí polévka. Zřejmě se místním rybářům zadařilo. Pokud byste si někdy chtěli dát v Řecku rybí polévku, doporučuji přestat studovat v jídelním lístku hlavní jídla. Rybí polévka totiž sama patří mezi hlavní jídla - ono už je to většinou poznat podle ceny, takže snad jen nenasytného a náhle zbohatnuvšího bernardýna Bohouše by napadlo dát si k polívčičce jako hlavní chod pořádný biftek. K rybí polévce kromě lžíce dostanete i normální příbor, protože kromě skvělého vývaru s bramborem a zeleninou dostanete ve velikém talíři notný kus vyvařené čudly na obrání. Já jsem například dostal polévku s polovinou velryby naservírovanou v obrovské porcelánové mušli - tedy naštěstí v mušli mořské, nikoli pisoárové.

V téhle přístavní taverně jsem si dal svou rybí polévku. Je důležité nepít přes míru, protože byste si při odchodu mohli poplést strany a úkrok směrem do moře může být pro neplavce fatální.


Aspoň vidíte, jak rozmařile si tu žiju. Zítra bych měl jít trochu do sebe a zase strávit den "na melounu" :-).


Bulvární douška: Našim papparazziům se podařilo prokázat, že Čerfovy řeči o samostatném pokoji a asketickém přístupu k dovolené, jsou jenom řeči. Jakmile zmizel v Řecku z dohledu, začaly se dít strašné věci: Jen se podívejte, s jakou mladou pružnou ještěřičkou sdílí na Lefkadě svůj pokoj. Jak můžete posoudit, roztomilá ještěrka má moc pěkné tělo a hlavně nohy. Ostatně při záchranné akci jednu nožku dokonce nechala Čerfovi na památku. Situaci pro vás budeme dále sledovat.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 19. září 2012 v 11:59 | Reagovat

Asi ještěrka vylezla ze šéfova salátu.
Obvykle v něm vychytává mušky.

2 Lady Diabolus Aki Mortem Lady Diabolus Aki Mortem | Web | 19. září 2012 v 14:04 | Reagovat

Šéfův salát vypadá opravdu dobře. Zatím jsem měla jen ten klasický, nicméně doufám, že ještě budu mít příležitost ochutnat. I když jsem se zařekla, že do Řecka nikdy více. ^^

3 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 19. září 2012 v 18:25 | Reagovat

Tak ten salát by se opravdu dal sníst. Ještěřička pěkná, štíhlá, ale počítám, že z ruky by lehce vyklouzla.

4 Knedla Knedla | Web | 19. září 2012 v 19:00 | Reagovat

Nožku? :-? Nepanimajem, ale což. Takového salátku umím sníst mísu na posezení, ale nemám zrovna žádný sýr a to není ono, tak vystartuju aspoň na tlačenku.
Pij cokoliv ale proboha prosímtě, raději nic, co sis přivezl z domova, všechno se to podezřívá z chyby panče a doktoři nestíhaj pumpovat alkohol do žil otráveným metanolem. Raději dej nějakou tu travaricu ;-)

5 Vendy Vendy | E-mail | Web | 19. září 2012 v 21:28 | Reagovat

Závěr s ještěrkou mě rozveselil. Příjemné zakončení kulinářského výletu. Předpokládám, že ještěrka nebyla snědena, ale že prostě utekla.
Šéfův řecký salát vypadá dost lákavě, aleingredience u nás bych asi nesehnala, takže zase nic...
Trochu mi to připomnělo salát Cézar, který si občas dávám v restauraci U kašny, ale tam není tuňák, leč obalené a osmažené kousky kuřecího masa, k tomu kopa zeleniny jako rajčata, okurky, strouhaná mrkvička, sterilovaná kukuřička, tři druhy listového salátu a plátek citronu.
K tomu všem miska rozpečeného pečiva a báječný dresink a je to skvělá bašta.
[4]: K téhle radě bych se přidala.
Zdravý originál z Řecka, to jo - hokusypokusy u nás raději ne.
Leda bys měl vlastní archivní zásoby...

6 Čerf Čerf | 21. září 2012 v 11:23 | Reagovat

[1]: Mušek je v salátu asi dost, tahle byla už pátá! :)

[2]: Co Řecko provedlo, smím-li se zeptat?

[3]: Taky ji chytám při záchranných akcích do sklenice.

[4]: Ještěrky v případě nebezpečí jsou schopny odhodit kus ocásku nebo nožku. Špatně se jim vysvětluje, že nejde o nebezpečí :-).

[5]: Už mi tu několik Řeků vyprávělo o té alkoholové hrůze v Čechách.

7 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 21. září 2012 v 14:43 | Reagovat

[6]: Tož by ses měl zásobit na cestu domů několika lahvemi OUZa.

8 š š | Web | 25. září 2012 v 14:26 | Reagovat

jsem barbar - ale ten tuňák je naložený nebo ne?  Protože tady v Čechách ho jím jen konzervovanýho...
Na dovolenou si pro jistotu vždy beru i klasickou májku, ještě se však ale nestalo, abych jí načala - místní suroviny, jsou místní suroviny :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama