O blogových narozeninách a prezidentské věštbě

25. ledna 2013 v 22:47 | Petr Vápeník |  Z blogového světa

Pozn.: Nemáte-li rádi narozeniny a osobní vzpomínání, nenechte se předčasně odradit tématem dnešního článku. Možná by vás mohly zaujmout aspoň dnešní přiložené narozeninové dárky, jednímž z nich je i "věštba amatérského politologa" aneb "vítěz prezidentských voleb podle Čerfa". Proroctví několikanásobného absolventa Plzeňské večerní haruspicko-ptakopravecké univerzity přikládám na úplném konci dnešního článku, ke kterému se můžete buď pročíst narozeninovým dortem (tato varianta je mi jako autorovi sympatičtější) nebo zvolit úhybný manévr, začít na konci a postupně se vracet. V tom případě ovšem dávejte dobrý pozor na nebezpečí záměny příčin a následků :-).

Z doby, kdy jsme ještě polotajně poslouchávali po rušičkách skřehotající, vrčící a trylkující vysílání rozhlasové stanice Svobodná Evropa, si pamatuji kouzelný a často opakovaný výraz, který uvozoval různá výročí významných událostí: "Právě dnes, před třiceti lety…" Napadlo mne to právě dnes, protože "právě dnes, před čtyřmi roky" jsem se - neschopen kvůli náhle propuknuvší chřipce a s uvažováním obtěžkaným čtyřicítkovou horečkou - nedokázal ubránit náhlému popudu, který se mi do té doby již podařilo několikrát překonat, popudu založit si vlastní blog. Ano, měl jsem představu, co napíšu jako první článek, ostatně jeho téma bylo vzhledem k aktuální situaci téměř jednoznačně předučeno, a troufal jsem si vymyslet téma možná na další dva, dokonce i tři články. Týden by tedy blog mohl být v provozu, takže by mohl potěšit tak dva, možná i tři čtenáře :-). Kdyby mi tehdy někdo řekl, že můj blog jednou oslaví těsně po osmistém článku i čtvrté narozeniny, považoval bych to pouze za další z mnoha horečnatých projevů - nutno říct, že jeden z těch příjemnějších. Rozhodně bych tomu nevěřil.


Ale blog kupodivu neskonal ani po návratu k běžnému pracovnímu (a časově standardně docela napnutému) režimu a po půl roce si ho sem tam dokonce pár lidí začalo číst. Původní jednostranné zaměření na drobné fejetónky se postupně samovolně rozšířilo i na řadu dalších témat, objevily se zpočátku velmi chladně přijaté Nedělní miniglosy, první povídání o knížkách a filmech, první reportáže, první - se značným studem zveřejňované - básně, no a se zprvu s neskutečnými technickými problémy publikovanými prvními fotkami se konečně otevřela i možnost komunikovat nejen skrze psané slovo, ale i prostřednictvím obrázků.

Ale co vždy bylo, zůstává, a věřím, že třeba ještě nějakou dobu zůstane jednoznačně hlavním "palivem" pro chod zdejšího blogového motoru, je zájem čtenářů a návštěvníků. Mnozí z vás, kteří se teď o čtvrtých blogových narozeninách pročítáte tímto textem, máte svůj díl zásluh na tom, že blog přežil svoje ranná stadia a nebyl při tom uloven některým z četných predátorů, kteří se blogovými novorozeňaty celkem slušně živí. Každý z vás má zásluhu na tom, že zatím tento blog pořád ještě žije a vstupuje do pátého roku své existence. Tak ať je to rok pro všechny zdejší návštěvníky co neradostnější a nejúspěšnější. A pokud se občas i mezi všemi těmi radostmi a úspěchy zaskočíte podívat, co je tu nového, budu samozřejmě moc rád.

K narozeninám patří dárky, a tak pro vás dnes mám dva malé "výroční" balíčky: Tím prvním je několik odkazů na články různého zaměření a z různých období tohoto blogu. Pojďme si s nadhledem připomenout pár více či méně starožitných kousků ze stále ještě se rozrůstající sbírky. Snad to ještě ani po létech nejsou pouhé střepy, a i kdyby byly, snad tedy jen - jak doufám - střepy přinášející štěstí :-).

1. Článek O boxerské demokracii vyšel přesně 1 měsíc po zahájení blogových aktivit, tedy 25.února 2009. Února (naštěstí) zcela Nevítězného.

2. První Nedělní miniglosy, které mají dnes už více než 200 pokračování, vyšly dokonce ještě o tři dny dříve. Zaujalo mě, že v odkazu se pořád uchoval původní název Miniglosy 8.týdne, který se až po publikaci změnil na Nedělní miniglosy č.1. Je vidět, že se s mnoha vydáními opravdu nepočítalo :-)

3. Vzhledem k tomu, že jsem v začátcích blogu měl jen mizerné internetové připojení, publikoval jsem velmi dlouho výhradně texty. První fotočlánek je až z června 2010. Pro zájemce a potenciální návštěvníky přidávám malou vějičku: Minimálně jeden z obrázků prvního fotočlánku s názvem Kouzelná zahrada bude k vidění na mé červnové fotografické výstavě na dobřichovickém zámku. Ale možná taky všechny tři :-).

4. Vůbec poprvé jsem svým čtenářům zprostředkoval svůj výjezd do zahraničí v srpnu 2009, kdy na blogu vyšla série reportáží z výletu na maratón do Helsinek.

5. O Vánocích roku 2010 jsem napsal svoje první haiku (od té doby jich už pár přibylo, takže haiku dostalo dokonce i svou speciální podrubriku v rubrice Autorské texty). Jmenovalo se Půlnoční haiku a od té doby vím, že i skutečnost, že se člověku změní od základů život, se může vejít do pouhých sedmnácti slabik.

6. Specifické období prožil tento blog v září 2011, kdy zde po tři týdny každý den vycházely reportáže z mého putování po Japonsku. Z řady článků jsem vybral deštěm prosáklý a sopečnými plyny čpící text Jezero Aši a sopečná vejce.

Jako dárek by půltucet odkazů mohl stačit, co myslíte? :-). Zvlášť když je tu ještě dárek číslo 2.

Právě jsme totiž v poločase prvních přímých prezidentských voleb. Již zítra se dozvíme konečné výsledky, načež se náhle všude vyrojí stovky moudrých hlav, které budou vysvětlovat, že přesně takové výsledky očekávaly a dávno předvídaly. A protože mě tyhle volby zajímají, zkusím si poctivě předem zavěštit jako Libuše, čí sláva se již zítra odpoledne našich malých českých a nízko položených hvězd dotýkati bude. Co myslíte? Bude vítězem voleb Miloš Zeman nebo Karel Schwarzenberg?

Osobně si myslím, že vítězem těchto prezidentských voleb bude... Miroslav Kalousek :-). Je to pro vás překvapivý názor? Ano, samozřejmě trochu přeháním a provokuji, přesto si to ale myslím. "No vidíte, já vám to říkal, že je ten lump spojenej se Schwarzenbergem!" zavyl by jistě rozčilený podporovatel Miloše Zemana. Ale vysvětlení mého názoru je trochu jiné. I když bych byl vzhledem ke svým preferencím nespokojený a jen nerad si to připouštím, domnívám se, že ve volbách nakonec těsně vyhraje Miloš Zeman. Podpora Karla Schwarzenberga ale bude tak velká, že do příštích voleb do Poslanecké sněmovny nestačí úplně vyčichnout a mnoho lidí si vzpomene na emocionální vzedmutí z těchto dnů, což se může pozitivně odrazit v preferencích Schwarzenbergovy strany TOP09. Naproti tomu vítězství knížete může být pro TOP09 smrtící, protože bude muset plnou odpovědnost za stranu převzít právě Miroslav Kalousek a bez knížecí střechy nad hlavou to bude mít v dešti často zaslouženě nenávistných střel zleva i zprava velmi těžké. Proto si myslím, že nepříliš výrazné vítězství Miloše Zemana může být ve skutečnosti paradoxním vítězstvím někoho jiného :-).

Ale prosím, berte to jen jako osobní názor úplného laika, který navíc v mnoha ohledech nesouzní s tím, jak bych situaci rád viděl já. Svůj hlas dám zítra Karlu Schwarzenbergovi a budu zvědav, jak mi moje věštba vyjde. Doufám, že nevezmete útokem sázkové kanceláře a nebudete pak na mně vymáhat náhradu za nevýherní sázenky. Aspoň uvidím, jestli bych se jako profesionální Libuše uživil :-).

Text je uzavřen, narozeninové dárky rozdány. Právě jsme vykročili do pátého roku a já vám děkuji za váš zájem a neutuchající podporu. Tak ať ten pátý rok stojí ve všech ohledech za to!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Frypat Frypat | E-mail | Web | 26. ledna 2013 v 1:41 | Reagovat

Myslel jsem si,že na tento blog komentáře dávat nebudu, ale už podruhé mi to nedá.Starší příspevky sice neznám (jsem tu jen chvíli),ale ty aktuální mě fascinují.
Už jsem si myslel ,že se u nás všichni zbláznili - mladí se předhání v prezentaci svého favorita pomocí SMS,FB,... a starší se rozdělují na dva nesmiřitelné tábory a pomalu se už nedokáží ani pozdravit. Nechápu. (připadá mi,že všichni nějak zapomínají,že každý má nárok na svůj názor a ten nejlépe potvrdí právě tou volbou)
A v tom si přečtu Tvůj příspěvek napsaný s klidem a bez histerie a hned je mi líp. Normální lidi ještě žijou!!!! Díky
P.S. VŠE NEJ K NAROZENINÁM

2 pavel pavel | Web | 26. ledna 2013 v 2:01 | Reagovat

Byl jsem na tom v počátcích podobně jako ty a radoval jsem se z každého nového čtenáře a považoval jsem to skoro jako zázrak, že se na můj blog i častěji vracel. Ty začátky byly krásné, jakoi jsou všechny začátky, :-)
A co se týče voleb, taky mám obavy že Zeman vyhraje a budu se muset jeho vizáž častěji vídat. Co naděláme. ;-)

3 VendyW VendyW | E-mail | Web | 26. ledna 2013 v 8:23 | Reagovat

Myslím, že si tenhle blog zaslouží ohromný potlesk za skvělé a jak píše Patrik nehysterické výlevy. Které jsou navíc ohromně čtivé. Začátky blogů jsou vždycky těžké ale i krásné, když pak člověk po delší době na ně zabrousí tak si řekne Jo, udělal jsem dobrou věc z které mám radost já i ostatní. Takže přeju další skvělé články a fotky i v příších letech :-)

4 Fée Fée | E-mail | Web | 26. ledna 2013 v 8:58 | Reagovat

Na původním blogu bych v březnu slavila roky tři. Ani by mě nenapadlo, že jsem tedy byla v blogosvětě skoro stejně dlouho jako ty. Nechť tvůj blog vydrží, je lepší a čtenářsky zajímavější!

A těším se, až si konečně udělám čas na V kůži Čekodžina, které mám zatím pořád ve složce s e-knihami, protože maturita mi šlape na paty.

Dřív mě tvůj blog nebavil, ale čím jsem starší (a možná dospělejší), tím víc mě tohle baví, přestože tolik nekomentuju, čtu téměř vše.

Hodně štěstí do dalších let a hodně dalších nových čtenářů :) Myslím, že tady si na své přijde téměř každý, kvůli rozmanitosti.

Joo a tvůj odhad voleb mě pobavil, ale ve finále to tak možná bude. KS dokonce říkal, že pokud zvolen nebude, pravděpodobně se odebere do důchodu k vnoučátkům.
Ostatně to, že vyhraje MZ je v mých očích celkem jisté. Třeba budu ještě příjemně překvapená, ale v tomto případě se uchyluji ke skepticismu hned z kraje, abych nebyla zklamaná :))

5 Jarka Jarka | Web | 26. ledna 2013 v 9:12 | Reagovat

Taky se musím přidat do tábora těch, kteří si myslí, že vyhraje Zeman, společnost je celá zahleděná doleva, ale je mi smutno z těch podpásovek, které to potencionální vítězství od začátku do konce provázejí. :-(
Velké blahopřání k blogovým narozeninám a hodně inspirací do dalších let! :-D

6 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 26. ledna 2013 v 9:15 | Reagovat

"emocialni vzedmuti"! Co za poeticky vyraz! Dostal som ho hned, po precitani Tvojho jubilejneho blogu. Gratulujem a zavidim! (Mal som totiz vcera sakramentsky okruhle jubileum a ani manzelka mi negratulovala! Mal som okruhlych sedemdesiat minus sest mesiacov - ked to nie je "okruhle vyrocie, tak som prezident!) Tak vsetko len to najlepsie...

7 Tlustjoch Tlustjoch | Web | 26. ledna 2013 v 11:20 | Reagovat

Nejseš ty Oldtajmr?
Těším se na zítřejší miniglosy.

8 Janinka Janinka | E-mail | Web | 26. ledna 2013 v 12:40 | Reagovat

Přeji tvému blogu další plodná léta :-)!

9 Melinda Melinda | 26. ledna 2013 v 13:09 | Reagovat

Moc gratuluju, to to leti.
Obavy z vysledku voleb mam stejne a bude me mrzet, ze nynejsi hlava statu nebude mit duvod k emigraci.

10 Čerf Čerf | 26. ledna 2013 v 13:34 | Reagovat

[1]: To jsem moc rád, že ti to nedá :-) Však ono se to zase po volbách srovná. Měli bychom si ale pamatovat, že "obyčejní lidé" se umějí rozhádat stejně dobře jako politici a ani je nikdo nemusí moc dirigovat.

Děkuji za přání, za návštěvy i za komentáře :-).

[2]: Ano, začátky byly krásné - např. ta radost, když na počitadlu návštěvnosti občas k večeru naskočila dvojka! :-)

[3]: Děkuji za potlesk i za pěkný komentář. Docela mě těší, že těch článků, za které bych se styděl, není tolik. Samozřejmě jsou i takové, ale nechávám viset všechny, minimálně sám sobě pro výstrahu :-). A děkuji za milé přání.

[4]: Když někdy čtu o blogové historii teenagerů ("je to můj šestý blog, osmý rok..."), mám pořád příjemný pocit začátečníka :-).

Čekodžina klidně odlož, pokud vím, Čerf (zatím) není maturituní otázkou :-). A je fajn a těší mě, jestli mému blogu postupně přicházíš na chuť.

Díky za přání a uvidíme, jak to dnes dopadne. Nejsem osobně moc optimistický, ale to jsem v prvním kole taky nebyl.

[5]: Díky za krásné blahopřání. To se to pane blogu žije, když má takové báječné a věrné čtenáře :-)

[6]: Tak to tedy taky pěkně blahopřeju, takové "výpůlročí" je rozhodně třeba oslavit! Minimálně emocionálním vzedmutím :-).

[7]: Někdy si říkám, že by bylo docela fajn, kdyby do miniglos nebylo tolik materiálu :-)

[8]: Děkuji za přání, budu se snažit :-).

[9]: Tipoval bych to na Chile. Nezasahují tam pařáty Evropské unie a mají tam nádherné propisky :-).

11 Miloš Miloš | 26. ledna 2013 v 16:53 | Reagovat

Petře, blahopřeji k narozeninám. Já tvůj blog znám asi rok a hned jsem si ho oblíbil, tvůj blog.cz určitě patří do absolutní špičky, pro mě je asi úplně nejlepší.
A to přesto, že politické názory mám diametrálně odlišné od tvých. Dovol, abych ti také poblahopřál ke krásnému místu druhého vítěze voleb tvého oblíbeného kandidáta. ;-)

12 Čerf Čerf | 26. ledna 2013 v 17:35 | Reagovat

[11]: Miloši, moc děkuji za obě blahopřání. Jsem rád, že se ti můj blog líbí, však já si na ten tvůj chodím taky rád počíst a dozvědět se něco zajímavého o světě. No a pokud jde o politiku, jsem potěšen, že jsi férový názorový oponent, byť občas mými nepochopitelnými názory řádně vytočený :-). Samozřejmě vnímám ironický podtón tvého druhého blahopřání, ale já si myslím, že je to skutečně blahopřání hodné: Ještě na přelomu roku dávaly průzkumy Karlu Schwarzenbergovi kolem 7% procent a když si vezmu, že čeští lidé tradičně nemají rádi to, co se jim zdá být nečeské, jsou nabroušení na EU, bohaté lidi považují za zloděje, náboženství jim moc neříká, nesnášejí ty, co jsou právě u moci, a prototypem šlechtictví je pro ně Trautenberg, zdá se mi postup do druhého kola a 45% hlasů v něm jako docela slušný zázrak :-). Proto si tvé blahopřání užívám a druhého panáka si dám i na tvou počest. Co třeba tequillu? :-)

13 pavel pavel | Web | 26. ledna 2013 v 17:36 | Reagovat

[11]: To mi od tebe připadá jako hloupá ironie a stejně tak se vyjádřil před chvílí Zeman. Druhé místo je v tomto případě každopádně poslední, takže není krásné. ;-)

14 Jarka Jarka | Web | 26. ledna 2013 v 18:37 | Reagovat

Chjo. :-|
Ale smekám klobouk, před novodobou "Libuší". :-D  ;-)

15 Čerf Čerf | E-mail | Web | 26. ledna 2013 v 19:21 | Reagovat

Ještě jeden přípodotek: Největším poraženým těchto voleb je pro mě jednoznačně Václav Klaus. Pokud mi chtěl svými nehoráznými vstupy do prezidentské volby ulehčit mé smíření s jeho nástupcem, podařilo se mu to na jedničku. Skoro už se teď Miloše Zemana jako prezidenta nemůžu dočkat :-(.

16 valin valin | Web | 26. ledna 2013 v 20:59 | Reagovat

Připojuju se k výročním gratulacím, tvůj blog na mě působí jako oáza klidu i v těch největších bouřích, a to je opravdu už umění. Teď už je po volbách a všichni víme, to co víme , tak, že prostě uvidíme...

17 Miloš Miloš | 27. ledna 2013 v 1:39 | Reagovat

[12]: Tequilu tu máme všech možných podobách, čistou i ve všech možných kombinacích, které mají prapodivná jména, např. banana monkey, ofotil jsem seznam se složením a třeba ho někdy použiju.
Mně na KS nevadí, že je "cizinec", šlechtického původu, má velké bohatství atd. Snažil jsem se vysvětlit, že jej považuji jen za loutkového politika, který všechno odkýve a má styl "kam politická strana, tam plášť", hlavně když je nějaká funkce. A (na rozdíl od Fischera) se jich nevzdal ani před 2. kolem, kdy už se zdálo, že díky silné kampani téměř všech médií má vítězství jisté. A také jej považuji za velmi málo schopného (to je eufemismus), asi se chtěl zapsat do kroniky významného rodu Schwarzenbergů, jehož je (podle mě) nepodařenou karikaturou.

18 Čerf Čerf | E-mail | Web | 27. ledna 2013 v 2:04 | Reagovat

[17]: Nemluvil jsem o tobě a tvém názoru, ale o obecném "vkusu" českých voličů. Jen si dovolím nesouhlasit s tím, že se zdálo, že by to měl před 2.kolem téměř jisté. To se mohlo zdát v některých velkoměstských rezervacích, ale když se člověk podíval na elektorát kandidátů, kteří vypadli v 1.kole, moc dalších přirozených zdrojů dalších voličů tam pro KS nebylo.

Já si ho každopádně od té doby, co vybudoval diplomatické předpolí pro první čs.velvyslankyni ve Vídni po roce 89, vždycky jako člověka vážil a nevidím žádné důvody, proč bych s tím měl přestat :-).

19 Jarka Jarka | Web | 27. ledna 2013 v 8:17 | Reagovat

[17]:Ale, no tááák, už je po volbách, nebylo už té špíny dost? ???

20 Vendy Vendy | Web | 27. ledna 2013 v 9:39 | Reagovat

Jsem moc ráda, že jsem zavítala na tento blog. Patří opravdu k jedněm z nejlepších, jaké znám a to neříkám, abych jen lichotila...
Možná ne všemu úplně rozumím a na nedělní miniglosy občas neumím stejně chytře zareagovat, ale moc ráda je čtu a bavím se. Dovedeš být ironický a přitom vtipný. A tvé články o cestování jsou stejně tak zajímavé. A básně? Moc se mi líbí. U básní dám na pocit, dojem, jaký na mě udělají, nerozebírám, co tím chtěl básník říct. (Ó kolena, kolena nechť přiblíží se k jezeru...)
:-D
Gratuluji k blogovým narozeninám a přeji tobě i tvému blogu ještě spoustu dalších krásných a poutavých článků! :-)

21 Vendy Vendy | 27. ledna 2013 v 9:41 | Reagovat

[19]: Myslím, že to byl slušně vyjádřený názor, byť nesouhlasný s tvým přesvědčením. Mluvit o špíně v souvislosti s tímto komentářem mi připadá opravdu přehnané.

Omlouvám se, Petře, že jsem teď zakalila vodu, ale nedalo mi to.

22 Jarka Jarka | Web | 27. ledna 2013 v 11:44 | Reagovat
23 Čerf Čerf | E-mail | Web | 27. ledna 2013 v 12:03 | Reagovat

[21]:[22]:[17]:: Dobře, dobře... Tak navrhuju radši si podat ruce a usmát se na sebe a taky každý trochu sobě, ať se nám zase tím čerstvě zjitřeným světem dobře šlape dál, ne? ;-)

[20]: Vendy, díky za moc milý komentář a za přání. A je, myslím, dobře, že nerozebíráš, co chtěl "básník" mými básněmi říct. Třeba bys pak o něm ztratila dobré mínění :-).

24 Mniška Mniška | Web | 27. ledna 2013 v 16:06 | Reagovat

Já upřímně přeji Tobě i blogu vše nejlepší a překonání všech strastí, které by mohly případně ještě přijít. Vždyť každý den je překvapení.
Je skvělé, že na internetu existuješ už tolik let :) a za tu dobu jsi získal mnoho skvělých a vděčných čtenářů. Ale to se není čemu divit, Tvůj jazyk je vytříbený, texty bezchybné a precizní, fotografie krásné (mimochodem ráda bych se přišla na tu Tvou výstavu podívat, nevěděla jsem, že taky vystavuješ své fotky, to jeskvělé!) a sem tam nějaký okořeněný a hlavně inteligentní humor. Ten já mám ráda, naopak nejsem pro vulgární a laciné vtipy. Ale tady jsem spokojená. Tedy jen tak dál a hodně zdaru!

25 bludickka bludickka | Web | 27. ledna 2013 v 20:31 | Reagovat

Přidávám se ke gratulacím. Já jsem nevolila. Opravdu jsem se nedokázala rozhodnout, které zlo je menší. Ale výhru Zemana jsem taky předpokládala.

26 Pižlík Pižlík | 27. ledna 2013 v 20:46 | Reagovat

Čtenáři, pokud budeš takhle psát, se budou neustále vracet.
O Zemanovi se raději vyjadřovat nebudu. Stačilo, když jsem ho viděla, jak spadl ze schodů.

27 Vendy Vendy | Web | 27. ledna 2013 v 22:07 | Reagovat

[23]: :-)  :-)  :-)

28 Čerf Čerf | E-mail | Web | 27. ledna 2013 v 22:43 | Reagovat

[24]: Děkuji za přání. Ano, každý den je překvapující, i ten dnešní pro mě v mnoha ohledech takový byl - v něčem nádherný, v jiném smutný, tak to prostě v životě chodí.

Já fotky zatím nikdy nikde nevystavoval, tohle je první a hned dost velká akce, tak se na to těším  a těším se i na tvou návštěvu. Budu teď občas výstavu na blogu připomínat. Že bych si taky nechal udělat reklamní fotku s čírem? :-)

Pomalu, pomalu, budu mít co dělat, abych nezpychnul, když si přečtu všechny ty krásné přívlastky. Každopádně moc děkuju.

[25]: Díky za gratulaci. Co se dá dělat, snad tě někdo zaujme příště.

[26]: Ano, musím říct, že poslední dobou mi vy, milí čtenáři, děláte obzvláštní radost :-).

29 š š | Web | 29. ledna 2013 v 13:27 | Reagovat

Zpětně přeji krásné narozeniny. Ráda si tu čtu, hlavně mě bavily reportáže z Japonska :)
A byl bys výborná Libuše! Urny ještě nevychladly a Kalousek hlásil, kdo bude příští premiér! Ovšem, ač jsem pana knížete také volila, jeho stranu nepodpořím (ale co já vím, co bude za dva roky)...

30 adaluter adaluter | E-mail | Web | 29. ledna 2013 v 14:36 | Reagovat

Tak. Svíčky jsou sfouknuty, z dortu nezbyl ani drobek a já tu nebyla.....trestuhodné.
A po všech těch přáních, na mě navíc nezbylo ani moc obdivných slovíček, která bych ti mohla napsat a přitom se jen neopakovala. :-(

Na straně druhé doufám, že z mých komentářů všeobecně, jasně vyznívá můj názor na tvé psaní, básnění, fotografie, a za tu dobu, už i na tvůj životní postoj, a snad tedy nenabydeš dojmu, že by můj pozdně pozdní příchod na oslavu tvých čtvrtých narozenin, coby blogera, znamenal nezájem, či něco podobně absurního a "odporného". :-D  :-D

Nemám žádné menší přání, než si tady u tebe i v budoucnosti číst, prohlížet a plnými doušky vychutnávat zdejší vlídně laskavou atmosféru nasycenou inteligentním humorem. :-)

31 Amelie Amelie | Web | 29. ledna 2013 v 23:32 | Reagovat

[30]: To mohu jen podepsat. Gratuluji a těším se na další články.

32 Miloš Miloš | Web | 29. ledna 2013 v 23:56 | Reagovat

Ještě jsem se podrobněji vrátil k narozeninovému článku a odkazům na vybrané články z munulosti.
Zajímavé je, že jsi tam měl několik diskutérek, které už není vidět.
A pak to, že běháš maratony. Mně nedělá problémy chodit dlouhé túry, tam si vždy můžu odpočinout, vytáhnout něco na jídlo, ale běžet bez přestávky x hodin bych nevydržel. Také si vzpomínám, že ses hodnotil jako ne zrovna štíhlý, pod maratonci si představuji spíše vychrtlé typy.

33 mengano mengano | E-mail | Web | 30. ledna 2013 v 6:29 | Reagovat

Malinko jsem zaspala a přišla skoro pozdě :-)
Co se ještě dá ke všem těm komentářům přidat? Vlastně nic moc. Snad jen přání, aby tvůj blog byl i nadále naprosto parádní a ty jsi zůstal takový, jaký jsi :-)

34 Čerf Čerf | E-mail | Web | 1. února 2013 v 8:34 | Reagovat

[29]: Díky za pěkné přání. Zdraví Líba :-)

[30]: I já doufám, že zdržení mé odpovědi si nevysvětlíš jako nezájem. Tvůj názor vyznívá jasně a pro mě až příliš kladně, moc ti za něj děkuju. No nic, však uvidíme, jak vlídně laskavá atmosféra tady bude panovat v roce pátém.

[31]: Děkuji a taky se těším.

[32]: Ano, první blogové období ovládla jedna diskutérka, která se se mnou rozešla ve zlém (ostatně naši závěrečnou mailovou přestřelku, v níž jsem byl obviněn z mnohého zlořádu, jsem - byť na ni nejsem nijak pyšný - pod jedním z dávných článků uchoval pro výstrahu).

To není žádný kumšt běhat maratóny, když je člověk štíhlý, ale pro takového tlouštíka jako jsem já to je výzva :-). Letos to na maratón nevypadá, když to dopadne optimálně, začnu snad aspoň lehce běhat, abych něco shodil. Pak se uvidí.

[33]: Dík za přání. To víš, snažím se mít pěkný blog, aby si lidi mysleli, že jsem taky takový. Přetvářka, samozřejmě :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama