Nejvýkonnější blogoví komentátoři

15. ledna 2015 v 9:23 | Petr Vápeník |  Z blogového světa
Na konci minulého roku jsem si udělal malý přehled o tom, jak se na mém blogu v průběhu let komentovalo. Jak jsem minulý týden slíbil, dnes se spolu poprvé podíváme na pár zajímavostí, konkrétně na desítku nejvýkonnějších komentátorů, tedy těch, kteří od 25. ledna 2009, kdy blog vznikl, okomentovali nejvíce článků.

Vůbec první komentář se na tomto blogu objevil 5 dní po jeho založení. Jakýsi bloger s přezdívkou Neubík mi zanechal vzkaz: "Tjo pěknej článek, asi budu návštěvy opětovat :)" a - od té doby se už nikdy neukázal. Vůbec, první půlrok byl z pohledu komentářů velmi velmi střídmý, o mnoho střídmější, než jsem si ve své ješitnosti při zakládání blogu představoval. Několik komentářů jsem získal jen od svých osobních přátel a příbuzných, do kterých jsem tehdy informace o založení blogu nemilosrdně pumpoval. Prvním opravdu vytrvalým a vracejícím se komentátorem z virtuální sféry byla od července 2009 Pětišmidra, která dokonce svoji předzívku odvodila ze zdejšího článku O čtyřšmidrých lapítkách, který ji nejspíš zaujal. Tato "předskokanka" všech budoucích komentátorů nasadila během čtyř měsíců svých četných návštěv laťku proklatě vysoko. Než jsme se po listopadové a dost neurvalé blogové rozmíšce ve zlém rozešli, stihla okomentovat 115 článků a napsala celkem 426 komentářů, což by ještě dnes stačilo na bronzovou příčku mezi úplně všemi čtenáři. Ale já se rozhodl "výkonnost" komentátorů odvozovat především od počtu okomentovaných článků, protože ta je podle mého lepším důkazem komentátorské vytrvalosti než prostý počet komentářů, který se dá nahnat poměrně rychle.

Právě když postupně končila éra Pětišmidry - na úplném konci října 2009 - se tu objevili během jediného dne dva budoucí silní komentátoři: Lytchi (její blog, jak možná někteří z vás vědí, je už velmi dlouhou dobu neaktivní) a TlusŤjoch (jeho blog, jak určitě vědí skoro všichni, je už velmi dlouhou dobu nádherně aktivní :-)). Zejména u Tlusťjocha bylo skoro okamžitě zřejmé, že jde o silnou blogovou osobnost, která ve zdejší komunitě získá pevné a přitom nesnadno definovatelné postavení. Do konce roku 2009, během kterého jsem celkem publikoval víc než 200 článků, TlusŤjoch otestoval tři komentáře a hned od začátku roku 2010 do svého komentování pořádně šlápnul. No a protože nohu z plynu od té doby nesundal a jeho komentáře chybí u zdejších článků jen zcela výjimečně, je jasné, že právě on se stal nejvýkonnějším komentátorem, když do konce roku 2014 nastřádal 796 komentovaných článků a počet komentářů již překročil tisícovku. Nebo - jak by nejspíš napsal on - tisícoffku :-).

Silná "generace" komentátorů se objevila na jaře v roce 2010: Patří do ní i druhá v celkovém pořadí - Vendy (Eumenidas), která nasbírala 379 komentovaných článků. Zatímco ostatní blogeři této generace mají svá období aktivity a období útlumu, Vendy komentuje velmi vyrovnaně po celou dobu a má na svém stříbrném postu taky docela patrný náskok na pronásledovatele. Z generace "jarňáků" 2010 je ještě v první desítce celkového pořadí blogerka š (z blogu Šárky sakrovník) na 4.místě a Janah (z blogu Švédské listy) na 8.místě, na podzim 2010 se tu poprvé objevila Naďa (z blogu Deník české babičky), která dlouhou dobu byla největší konkurentkou TlusŤjocha a až útok "čerstvých blogových vlčáků a vlčic" z roku 2012 ji odsunul z medailových pozic na aktuální 5.místo. No a na 9.místě je teď Ruža z Moravy, která se poprvé v roli komentátorky objevila v roce 2011.

Když jsem se zmínil o "čerstvých vlčácích a vlčicích", měl jsem na mysli velmi silnou generaci blogerů, kteří sem začali chodit v rozmezí několika týdnů v létě roku 2012 a kteří doplnili poslední čtyři místa z "TOP10". Trochu specifický je Pavel, u kterého jsem první komentář zaznamenal ještě dávno před všemi ostatními (už v červnu 2009), ale soustavně začal komentovat právě až v roce 2012 a ve vytrvalostním žebříčku vystoupal až na aktuální 7.místo. Doslova smršť komentářů za posledních dva a půl roku (od 30.června 2012) způsobil Miloš, kterému se podařilo proklouznout až na prozatímní bronzovou příčku se 320 komentovanými články. No a přibližně ve stejné době objevily tento blog i blogerky Pižlík (aktuálně na 6.místě), Mengano, která momentálně desítku vytrvalců uzavírá, a Vendy W. která na ni z 11.místa ťuká.

Nebudu už vás dál trápit dalšími suchými čísly, byť je v nich spousta vašeho času a úsilí věnovaného čtení a komentování mých článků, za což všem patří můj srdečný dík a obdiv. Dnes jsem se věnoval blíže první desítce, ale mám čísla zpracovaná úplně pro všechny komentátory z let 2009 až 2014 (mimochodem - je jich celkem 811 včetně všech, kteří jen prolétli kolem a chtěli pouze "hlásnout", nabízeli mi neodolatelně neslíbatelnou rtěnku nebo mě (stejně jako stovky ostatních) ohodnotili jako "nejhorší blog na světě" :-)), takže se dá najít řada dalších zajímavostí. U každého vím, kdy mi zanechal svůj první a poslední komentář, kolik těch komentářů dohromady bylo a kolika se to týkalo článků. Celkem těch komentářů bylo téměř 13 000 a když odečtu ty moje, ve kterých na komentáře čtenářů většinou reaguji, blížíme se právě desetitisícové hranici.

Komentáře jsou - dalo by se to snad s určitou mírou nadsázky říct - jakousi viditelnou částí plujícího ledovce. Neobsahují žádné informace o neviditelné mase mlčenlivých, nekomentujících a přesto často velmi vytrvalých návštěvníků, ale je to právě ta část, kterou na "ledovci" můžeme s potěšením obdivovat, která se umí krásně lesknout ve slunci a navíc umí poskytnout mnoho informací, s nimiž je možné pracovat a na jejichž základě je možné blog profilovat.

Jistě, komentáře nejsou zdaleka hlavním smyslem blogování, byť poskytují autorovi výbornou zpětnou vazbu. Je to kupříkladu vidět i na tom, že ten nejvěrnější a nejprominentnější čtenář tohoto blogu, bez jehož úžasné a neutuchající inspirace by mnohé články vůbec nevznikly, nikdy žádný komentář nezanechal a na nesmírném obdivu, který k němu chovám, to pranic nezměnilo :-).

K údajům o komentářích se určitě v budoucnu ještě vrátím, protože obsahují mnohé další zajímavosti. Chci ale ještě jednou poděkovat všem, kteří můj blog navštěvují, ať už je to mlčky, nebo zanechávají své názory či vzkazy. A "výkonnost" jakéhokoli typu či jiné žebříčky a porovnávání jsou vždy jen věcí odvozenou, zajímavou, to ano, ale nikoli zásadní.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 9:57 | Reagovat

Takže jsem to uhodla že to je TlusŤjoch :-D  :-D. Tak je ravdou že než jsem se k tobě propracovala chvíli to trvalo ..... ;-)

2 Jarka Jarka | Web | 15. ledna 2015 v 10:18 | Reagovat

Tak přece jen měli pravdu ti, kteří tipovali Pavla TlusŤjocha. :-D
A musím podotknout, že komentáře nejsou zajímavé jen pro autora blogu, ale i pro ostatní komentující. Například já si u tebe komentáře jiných, ráda pročítám. ;-)

3 Miloš Miloš | Web | 15. ledna 2015 v 10:50 | Reagovat

Kdybych tě znal delší dobu, mohl jsem s TlusŤjochem soutěžit o první místo :-)
Ale vážně - tvé články je radost číst a jak zmiňuje Jarka, u tebe stojí za to číst i komentáře návštěvníků. Vždy jsem také zvědavý na tvé vtipné repliky a často i několikrát denně nahlížím.

4 mengano mengano | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 11:27 | Reagovat

Takže jsem vlčice :D Musím se s touto poctou svěřit Kačence. Bude čumět ;-)

Já už si vůbec nepamatuju, jakým způsobem jsem se ocitla na tvém blogu, ale od první návštěvy mi bylo jasné, že jsi moje krevní skupina. Stejně tak TlusŤjoch, u kterého jsem si připadala jako Alenka v Říši divů.

Mám několik oblíbenýc blogerů, u kterých čtu nejen články, ale s ohromným potěšením i komentáře, protože ty jsou vlastně krásným doplňkem k samotnému článku. Jsem na tom tedy stejně jako Miloš.

5 Kitty Kitty | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 13:20 | Reagovat

Dal jsi přehled i těch, které zatím neznám. Nakouknu k nim. V posledních dnech vlastně programově nakukuju, objevují se mi noví čtenáři/řky a chci je poznat.
Je pravda, že taky čtu veškeré komentáře u tvých článků, je mi to příjemné. Já takový přehled nemám a ani snad nechystám, abych na někoho nezapomněla ;-)  :-D

6 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 15. ledna 2015 v 13:24 | Reagovat

Jak jsi zmínil Lytchi, tak jsem si uvědomil, kolik za tu dobu odpadlo kvalitních blogerů...

7 Čerf Čerf | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 18:50 | Reagovat

[1]: Taky jsem byl přesvědčený, že to musí být TlusŤjoch, ale na konkrétních číslech mě překvapilo, že má jen o 15 komentovaných článků míň, než já sám :-).

[2]: Komentáři čtenářů se často moc dobře bavím a těší mě na ně odpovídat. A už je skoro tradicí, že třeba Nedělní miniglosy jsou vašimi komentáři moc pěkně rozvíjeny a dostávají tak další rozměr.

[3]: To je zcela zřejmé, že bys byl vítězi důstojným soupeřem. Mě každopádně jako blogera těší mít vás tady oba :-).

[4]: Kačenka má v tobě velkou konkurenci :-). Nevím přesně, jak ses tu ocitla, ale vím přesně, že první komentář od tebe se objevil 11.července 2012 u článku o kubistické lucerně v Praze (http://pvapenik.blog.cz/1207/kubisticka-lucerna).

Ano, u Tlusťjocha si i já přijdu často jako v neuvěřitelně zajímavé říši za zrcadlem, kde platí zcela odlišná pravidla než v jiném světě.

[5]: Já bych taky na spoustu lidí zapomněl, kdybych se měl spolehnout jen na paměť. Prostě jsem si těch víc než 1000 článků s komentáři (no, některé z počátků blogování jsou samozřejmě bez komentářů) jeden po druhém prošel :-)

[6]: Byl jsem až zaražený, jak jsem mi čas upozadil některé komentátory, kteří chodili pravidelně číst v nějakém období. Třeba jsem viděl jméno blogera, vzpomněl jsem si, že jsem ho za tu dobu několikrát zahlédl, a pak jsem s otevřenou pusou zjistil, že mi okomentoval stovku článků. Ano, hodně kvalitních blogerů odpadlo, ale jak se praví ve filmu Všichni dobří rodáci: "Dobří odchádzajú, enem my, potvory, tady ostáváme!"

8 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 19:38 | Reagovat

Moc zajímavé. Ať se ti daří

9 Miloš Miloš | Web | 15. ledna 2015 v 20:05 | Reagovat

[7]: Ještě bych ale mohl TlusŤjocha předběhnout, že bych pročetl dřívější články a připsal k nim komentáře :-)

[4]: TlusŤjoch a King Rucola jsou tak svébytné osobnosti, že jim na Blog.cz není rovno. Než jsem u něj nějaký komentář napsal, trvalo to hodně dlouho, a to se chytám jen zlomku návnad, které do každého článku nachystá.

10 Čerf Čerf | E-mail | 15. ledna 2015 v 21:00 | Reagovat

[8]: Díky, Máří.

[9]: Přesně tohle jsem ti chtěl původně v komentáři doporučit, ale pak jsem si řekl, že bys to ode mne mohl vzít jako bohapustou účelovou reklamu :-)

11 pherenis pherenis | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 21:59 | Reagovat

Taky bych mohla přispět svou troškou do mlýna....ne, že by nebylo co psát.....vždy mě, krom miniglos, něco konkrétního projde myslí...jen se bohužel už ke klávesnici nedostane, aby se prsty nehbitě rozeběhly a danou myšlenku vepsaly...a později...to už není ono...tak nějak vím, že víš....a mám za to, že i tak to stačí......měla bych dobrá místa více navštěvovat slůvky vepsanými ;-).

Tak aspoň s milým pozdravením a přáním další velké hromádky komentářů a vidění od těch, co se za nimi skrývají ;-).....pherenis

12 valin valin | Web | 16. ledna 2015 v 13:27 | Reagovat

To je moc hezky sepsané, mě se líbí nejvíc předposlední odstavec, z jeho obsahu tuším tvůj životabudič a inpirátor. No to je ale děsné slovo, inspirátor, tak, že prostě osobu inspirující. Mě se dost často stává, že pod tvými články prostě nemůžu nechat komentář, i když bych strašně ráda, ale v dokonalosti tvého psaní nemůžu nalézt slova...a tak raději mlčím hihihihi :-)  :-)

13 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 16. ledna 2015 v 17:03 | Reagovat

Jak se probůh taková statistika dělá?:)) Tlusťjocha podezírám, že je nejaktivnější komentátor na celém území blog.cz :)

14 redfox redfox | E-mail | Web | 16. ledna 2015 v 17:55 | Reagovat

Parádní statistika a článek - je vidět, že máš opravdu přehled, a víš o každé toulavé lišce, která ti přeběhne přes blog :-)

15 Janinka Janinka | E-mail | Web | 16. ledna 2015 v 18:09 | Reagovat

Gratuluji všem vrcholovým komentujícím :-).
Tu rozmíšku s Pětišmidrou jsem četla. Nejsem odborník, ale minimálně za tím vidím psychickou labilitu.

16 Lydie Lydie | 16. ledna 2015 v 18:17 | Reagovat

Zdravím a omlouvám se...mám dotaz úplně "mimo mísu".Zmiňuješ se o Janah /Švédské listy/.Také k ní chodím číst,ale už od května nemá nový článek.Nemáš nějaké zprávy,zda neskončila s blogem?

17 Čerf Čerf | E-mail | Web | 16. ledna 2015 v 19:46 | Reagovat

[11]: Však prsty nemusí vždy jen hbitě komentovat, ty tvoje jsou velmi šikovné při výtvarničení, a tam je jich víc třeba :-).

[12]: Však komentování není povinné, komentáře zanechává jen výrazná menšina čtenářů. Ano, inspiraci mám úžasnou a ani trošku nepolevující a je to něco, za co ani nestíhám pořádně děkovat. A nejde jen o inspiraci pro blogové články, ale prakticky pro veškeré moje konání.

[14]: Tahle liška přeběhla zatím devětatřicetkrát :-)

18 Čerf Čerf | E-mail | 16. ledna 2015 v 20:18 | Reagovat

[15]: Díky! Kdybych psal článek o TOP22, byla bys tam za svých 103 komentovaných článků také :-).

Ta roztržka mi ukázala řadu věcí: Zjistil jsem napřiklad, že přes poměrně velkou trpělivost v diskusích a snahu o nadhled se za určitých specifických okolností dokážu také rozžhavit do běla a v takovém stavu oplácet podpásovky podpásovkami, na což věru nejsem nijak pyšný. I proto jsem diskusi k článku vydanému shodou okolností na první "blogové výročí VŘSR" na blogu ponechal beze změn jako memento. Jen tak sám pro sebe :-).

[16]: Nemám o Janah a o jejích blogových plánech žádné zprávy, ale myslím, že je teď aktivní spíš na facebooku. Za minulý rok mám na blogu celkem 16 návštěv ze Švédska, tak třeba sem párkrát zavítala :-)

19 pavel pavel | Web | 16. ledna 2015 v 20:30 | Reagovat

To je hezké číslo, sedmička. Když tak čtu tvůj článek, asi jsi se spletl v povolání... tobě by vyhovovalo být statistik, nebo něco podobného. :)
Ne že bych dnes po komentářích vyloženě toužil (byly doby kdy jsem měl denně až tisíc návštěv a s tím i hodně komentářů), ale je to dobré tím, že je tam odezva a taky často i inspirují. :-)

20 stuprum stuprum | Web | 16. ledna 2015 v 23:29 | Reagovat

Tisíc komentářů na jediném blogu - to už je pořádný nášup. :D

21 Čerf Čerf | E-mail | 16. ledna 2015 v 23:33 | Reagovat

[13]: Není v tom žádná věda: Prostě se každý článek otevře a každému komentujícímu se přidá "bod". Chápu, že je to v počítačovém věku metoda z doby krále Klacka, ale funguje přesněji než ty nejlepší algoritmy, tím spíš když někteří komentátoři vtipně mění jména :-). A s tím nejaktivnějším komentátorem určitě souhlasím!

[19]: Statistiku dělám jen příležitostně. Tohle byla taková cesta skoro šesti lety blogu, během které jsem si připomněl různá období a měl jsem tu úžasnou výhodu, že jsem se mohl dívat na to, co bylo kdysi, očima, které mám teď - z odstupu. Velmi poučné!

22 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 17. ledna 2015 v 13:08 | Reagovat

[21]:Čárková metoda se dodnes používá v českých restauracích. Ba i zneužívá (připisování čárek).

23 Janinka Janinka | E-mail | Web | 17. ledna 2015 v 15:56 | Reagovat

[18]: Takovéhle umístění bych vskutku nečekala, děkuji :-).

Jsem velmi klidný člověk a když mě něco skutečně dopálí tak, že oplácím chováním, kterého bych se, podle svého přesvědčení nikdy dřív nedopustila, tak k tomu musím mít sakra důvod. Takže tě chápu :-).

24 Robka Robka | E-mail | Web | 17. ledna 2015 v 18:12 | Reagovat

Já jsem spíš takový tichý čtenář, co se málokdy odváží komentovat. A koukám jako blázen, jak sis pohrál s počítáním komentátorů. Musí to být docela fuška spočítat.:-)

25 Miloš Miloš | Web | 17. ledna 2015 v 20:52 | Reagovat

[18]: Podnítil jsi mou zvědavost a tu diskuzi jsem našel. Byla moc pěkná v té gradaci, Shakespeare by to lépe nevymyslel :)
Pobavilo mě, jak od vcelku nevinného začátku ti postupně docházela trpělivost a to oslovení "Vážená dámo" už znělo výhružně :-)
Ale je asi škoda, že diskutérka se pak vytratila, protože určitě jinak měla hodně co říci.

26 Radka Radka | E-mail | Web | 17. ledna 2015 v 20:52 | Reagovat

Držím se hesla: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Navíc to mám podobně jako Valin - často není co dodat, protože vše bylo řečeno a navíc dokonale ;-)
Vzhledem k tomu, že i statistiky mě živí, obdivuji Tvou práci, kterou sis s tím dal. A přeji mnoho dalších příjemných blogových let, po kterých nám to opět pěkně spočítáš :-)

27 Čerf Čerf | E-mail | 17. ledna 2015 v 23:49 | Reagovat

[22]: Já byl čestný a nepřipisoval jsem ani svým favoritům :-).

[23]: Taky bývám dlouho klidný a dotyčný se musí dost snažit, aby mi opravdu "bouchly saze". Ale nemůžu popřít, že i takoví šikovní lidé existují :-).

[24]: Kdyby každý tichý čtenář okomentoval 60 článků jako ty, bylo by tu na blogu pěkně živo :-)

[25]: Zjevně jsem zklamal její důvěru, byť smyšleným hříchem. Ve své zlobě byla upřímná a od tohoto blogu se odstřihla důsledně. I když jsem si nebyl jistý, jestli ještě někdy někdo přijde na můj blog komentovat, myslím, že to bylo dobře pro obě strany.

[26]: Nebylo to zas tak těžké: Dobrá činnost k televizi :-)

Není samozřejmě důležité vyhrát, ale tys vlastně vyhrála. Lépe řečeno, se svými 144 komentovanými články bys vyhrála v kategorii "přírůstků z roku 2013" :-)

28 Em Age Em Age | Web | 19. ledna 2015 v 19:52 | Reagovat

Páni, tohle je opravdu zajímavý nápad na článek. O_O  :-D

29 Bev Bev | E-mail | Web | 20. ledna 2015 v 7:46 | Reagovat

Jako vždy jsi to podal nápaditě, vtipně a přesně, vlastně není co dodat, snad jen, moc mě těší, že jsem tvůj blog objevila. :-)

30 Čerf Čerf | E-mail | 20. ledna 2015 v 9:02 | Reagovat

[29]: A já jsem rád, že jsem v tobě získal vynikajícího čtenáře :-).

[28]: Však jsi také jako komentátor v evidenci :-)

31 matka matka | 20. ledna 2015 v 13:53 | Reagovat

brrr, býti jako komentující v evidenci :-P

32 Čerf Čerf | E-mail | 20. ledna 2015 v 18:32 | Reagovat

[31]: To je známý postulát státní správy: Kdo není v evidenci, jako by ani nebyl! :-)

33 sugr sugr | E-mail | Web | 20. ledna 2015 v 21:05 | Reagovat

Petře ty jsi úžasný "hračička"! ;-)
Gratuluji všem jmenovaným a svým malým dílem komentářů se také zkusím přiřadit k evidenci tvého blogu. ;-)

34 Sugr Sugr | 20. ledna 2015 v 21:06 | Reagovat

...ano jsi úžasný (ne úžasná!) :-D

35 Čerf Čerf | E-mail | 21. ledna 2015 v 9:01 | Reagovat

[33]: Už ses přidala 112x, když ti tedy započítám všechny tvé blogové životy :-). Ano, rozumím: Hračička podle vzoru  předseda. I když být předsedou čehokoli rozhodně není můj vzor :-).

36 Miloš Miloš | Web | 21. ledna 2015 v 20:31 | Reagovat

[35]: Ani předsedou vlády? Těch rok-dva, jak to mělo těch předcházejících sedm (Špidlou počínaje), by se to dalo vydržet :)

37 Van Vendy Van Vendy | Web | 21. ledna 2015 v 23:15 | Reagovat

Pětišmidra se mi moc líbí, to je krásně střelený název.
Zajímavé shrnutí komentářů, TlusŤjochovy jsou hodně osobité a hodně trefné, připadá mi, že si velmi pěkně nahráváte co do akce a reakce. Asi byste byli v reálu dobrý tým. 8-)
Dobrá byla hláška o Lytchi s blogem neaktivním a TlusŤjochovi s blogem aktivním, někdy protiklady vyzní vážně atraktivně.
Dost mě překvapilo, že jsem ti napsala tolik komentářů, připadá mi, že poslední dobou nějak nezvládám. (Ale vlastně, to patřilo hlavně do roku 2010, to jsem ještě měla víc elánu).
Statistika nuda je? Někdy nemusí být. A má zajímavé údaje. :-)
V každém případě sis vybudoval pekelně dobrou síť návštěvníků - kteří dokážou napsat víc než tjo, pěknej článek... :-D [:tired:]

38 Čerf Čerf | E-mail | 21. ledna 2015 v 23:15 | Reagovat

[36]: To tedy ani náhodou! Ze všech mých neoblíbených předsedů bývá předseda vlády nejneoblíbenější :-)

39 Van Vendy Van Vendy | Web | 21. ledna 2015 v 23:16 | Reagovat

P.S. poslední smajlík mi ulít, ten tam vůbec neměl co dělat. 8-O  :-D

40 Čerf Čerf | E-mail | 21. ledna 2015 v 23:37 | Reagovat

[37]: Je to přesně tak! Když si vezmu, že třeba tenhle článek má 40 komentářů, je to skvělá přehlídka různorodých reakcí jednotlivých blogerů i dalších návštěvníků.

No a před tebou jako před komentátorem musím smeknout: Skoro pět stovek komentářů k 380 článkům je úctyhodných, tím spíš, že většinou nejde jen o pár slov. Na druhé místo ses dostala na podzim roku 2012 a už jsi před sebe nikoho dalšího nepustila :-).

41 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 22. ledna 2015 v 18:32 | Reagovat

Ty jo, tak to jsou hodně vysoká čísla. Ale není se čemu divit. Také se sem ráda se sem vracím :-D

42 Čerf Čerf | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 1:07 | Reagovat

[41]: Však jsi od svého prvního komentáře na konci dubna 2014 taky pořádně zabodovala a přidala jich do konce roku ještě dalších 80 :-)

43 Van Vendy Van Vendy | Web | 24. ledna 2015 v 15:10 | Reagovat

[40]: Chtě nechtě, jsem polichocena. ;-)  :-)

44 pizlik1 pizlik1 | E-mail | Web | 25. ledna 2015 v 15:10 | Reagovat

Je pravda, že jsem začala pravidelně komentovat přibližně s Milošem. Chodím sem ráda.

45 Čerf Čerf | E-mail | Web | 25. ledna 2015 v 18:40 | Reagovat

[44]: Miloš začal komentovat na začátku prázdnin a ty na jejich konci :-)

46 Milovnice žiraf Milovnice žiraf | 31. ledna 2015 v 0:16 | Reagovat

I když jsem dlouho nic nenapsala, nekomentuji, na tvůj blog občas ráda nahlédnu :-)

47 Čerf Čerf | E-mail | 31. ledna 2015 v 0:26 | Reagovat

[46]: Ale to je mi milá návštěva, vítej! Další z TOP komentátorů, který má už (první) stovku komentářů za sebou :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama