Opravdu si mám na své otázky odpovědět sám?

2. května 2016 v 22:15 | Petr Vápeník |  Z blogového světa

V polovině února jsem zde publikoval článek s názvem Tři jednoduché otázky pro správce Autorského klubu. Ohlas ze strany čtenářů mě opravdu překvapil, protože z textu se stal s velkou převahou nejkomentovanější článek ve více než sedmileté historii mého blogu. Je až překvapivé, kolik blogerů se k článku vyjádřilo, a je, myslím, dost smutné, kolik z nich mělo i vlastní obdobné špatné zkušenosti. Dostávám teď od vás průběžně různé dotazy, jak se celá situace vyvíjí a jestli už jsem odpovědi na své otázky dostal. Proto chci všem zájemcům tímto článkem alespoň částečně odpovědět, abyste si nemysleli, že jsem se zarputilým mlčením kolem dění v Autorském klubu nějak nakazil :-).

Nebojte, svou bláhovou snahu dobrat se odpovědí na své jednoduché otázky ze začátku roku jsem samozřejmě nevzdal, nejsem zvyklý se vzdávat tak snadno. Chtěl jsem dát správci AK dostatek času na uvážlivou odpověď nebo aspoň na nějaký viditelný klubový krok. Podle očekávání se ovšem nestalo vůbec nic, když pominu skutečnost, že mne Standa kvůli mé neodbytnosti zjevně začal vnímat jako "prudiče hyenovitého", takže mi začal aktivně mazat moje komentáře na Srdci blogu a žádný z mých komentářů k novějším článkům už do éteru vůbec nepustil. Nu, musím říct, že vyzkoušet si na své vlastní kůži legendární praktiky kafkovského Zámku je mimořádně zajímavá zkušenost! Myslíte, že se to dá považovat i za náznak odpovědi? :-)

Já jsem ale na rozdíl od Standy zvyklý nemlčet a své kroky před ostatními netajím. Proto vám mohu říct, že jsem se před dvěma týdny pokusil znovu oslovit Standu mailem, ve kterém jsem ho znovu požádal o odpovědi nebo alespoň nějaké koncepční vyjádření v rámci AK, a předestřel jsem mu své další plánované kroky, když bude zaťaté mlčení pokračovat. V dopise jsem Standu upozornil i na to, že s malým časovým odstupem na svém blogu zveřejním kompletní text tohoto dopisu, aby moji čtenáři byli informováni, jak se věc vyvíjí, takže dnešní článek pro něj nemůže být žádným překvapením.

A jako obyčejně přidávám jedno upozornění: Myslím, že proti takovému textu není možné mnoho namítat: Nedělám nic nezákonného, nešířím lži a pokud vím (podmínky jsem si přečetl velmi pozorně), nijak se tímto textem nezpronevěřuji pravidlům zdejšího blogování. To jen pro případ, kdyby pan správce k tomuto mému textu zaujal stejný postoj jako k mým komentářům na Srdci blogu. Nemám žádný zájem na tom, abych vedl na blogu nějaké osobní spory. Mám blog proto, abych mohl veřejně publikovat výsledky své tvůrčí práce, a ne proto, abych se s někým veřejně handrkoval. Jen chci odpovědi, které mi Standa dluží. Nic víc a nic méně.
----------------------------------------------
Kompletní text mého e-mailu správci AK ze dne 18. dubna 2016:

Dobrý den Stando,

dalších pár týdnů nám spokojeně uplynulo, svět vplul do jara a Vy i nadále odhodlaně odoláváte jakýmkoli otázkám, týkajícím se mého lednového vyřazení z AK. Dobře, budiž, je to Vaše volba, pro mě sice nepochopitelná, ale beru Vaše (ne)stanovisko na vědomí. Vypadá to, že nemáme stejný vzorec pro řešení podobných situací: Já jsem zvyklý na vstřícnost a na komunikaci a Vy - jak to vypadá - na mlčení ve stylu "dejte mi konečně všichni pokoj". Domníval jsem se, že dva soudní, dospělí a inteligentní lidé jsou schopni si věci vysvětlit, ale Vy zjevně odmítáte poskytnout jakýkoli svůj názor (kdoví, skoro se začínám podezřívat, že jsem Vás v minulosti trochu přecenil a možná ho vlastně ani nedokážete jasně a srozumitelně naformulovat a obhájit), čekáte, až to ostatní přestane bavit, a je Vám jedno, co si o Vás kdo v mezičase myslí. Ano, říkám otevřeně, že takové systematické "vymlčování" mi připadne jako zbabělá a nedospělá strategie, ale nejspíš Vám fakt, že to tak vidím, nijak nevadí a vyhovuje Vám to, proč ne? Za sebe můžu jen zopakovat, že pro mne je to otázka principu a ať už Vám to připadá jakkoli směšné a otravné, zabývat se tím ani po čtvrt roce nepřestanu.

Tím, že se k věci odmítáte vyjádřit a vysvětlit mi, čím jsme si já a někteří další své vyřazení z klubu zasloužili - zejména v situaci, kdy zároveň vstoupit do AK může v poslední době prakticky kdokoli, kdo na Vás udělá skrz obrazovku pěkné oči a má kliku, že jste se dobře vyspal (to je snad to, čemu říkáte "mít štěstí"? :-)), mne nutíte ke krokům, kterým jsem se chtěl původně vyhnout, protože diskuse mi vždy připadne efektivnější než kroky, které dělá jen jedna strana. Prvním takovým krokem je to, že si z nouze na své otázky, týkající se aktuálně zcela neprůhledného a svévolného vyřazování z AK, odpovím sám a pokusím se naformulovat své vlastní hypotézy, co Vás k tomu kroku mohlo vést. Protože se i nadále bláhově snažím být vůči Vám korektní (i když Vás tím zjevně neohromím, protože nejspíš podobnou férovost nepovažujete za hodnotu), předem upozorňuji, že to udělám opět formou zvláštního článku, který publikuji na svém blogu v druhé půlce května, aby si i ostatní blogeři, které to zajímalo, mohli přečíst můj pohled na věc. Že zároveň ne i ten Váš, jak by bylo logické, to mě sice mrzí, ale neberu to jako svou chybu.

Domnívám se, že mám dostatek vstupních informací, dostatek konkrétních příkladů z historie klubu i dost zkušeností z oblasti komunikace, managementu a ryze amatérsky snad trochu i z psychologie, abych si - budete-li i nadále odmítat se mnou a s dalšími "exAK" blogery mluvit - i bez vstupů od Vás dal dohromady smysluplné závěry (samozřejmě, možná nesprávné, ale za dané situace nejlepší možné). Vy pak máte, myslím, pro změnu dost času rozmyslet se, jestli pro Vás přece jen nebude lepší převzít konečně iniciativu, jak se na "šéfa" a člověka "odpovědného za komunikaci s blogery" sluší, a vyjádřit se k situaci v AK jako první - veřejně nebo neveřejně, na tom mi tolik nezáleží, pro mne by byl důležitý Váš postoj, názor, záměr, cokoli. Nějak mi k Vám prostě neladí role zloducha, který jen tak z plezíru rozdává podpásové rány, k nimž se pak odmítá znát, kdy sice dokážete v komentářích i za drobnost pěkně drsně vypeskovat mladou nebohou holku, nad kterou máte vrch, ale když narazíte na srovnatelně silného soupeře, který se takového afektovaného divadla nelekne a nedá se jednoduše odbýt, radši se schováte pod stůl jako uličník a tváříte se, že neslyšíte. Promiňte, Stando, ale to mi k Vašemu obrazu - přes všechny výhrady, které jsem vůči Vám kdy měl a mám - prostě nesedí. Tak se k tomu, prosím, postavte konečně jako chlap a profík a řekněte mi (a pokud možno i ostatním, protože, jak plyne z komentářů k mému únorovému článku na toto téma, to logicky zajímá i blogery, kteří v klubu zůstávají) otevřeně svůj názor.

Já si v mezidobí vyhrazuji právo o této své aktivitě informovat vhodnou formou ostatní blogery. Text tohoto dopisu proto v příštím týdnu zveřejním, aby zájemci z řad mých čtenářů viděli, jaký je aktuální stav. I když teď kvůli Vašemu zásahu nejsem členem klubu (a popravdě, v takto chaoticky řízeném spolku bez pravidel, bez komunikace, beze stopy dobré vůle a bez definovaného směřování ani o takové členství nemám zájem), neznamená to, že k situaci v AK budu navěky mlčet, a předpokládám, že budu-li dodržovat veškeré obecné podmínky blogování (a na tom si dám záležet!), mohu se i k fungování klubu i k Vaší roli v něm vyjadřovat bez omezení. Pokud by tomu podle Vašeho mínění mělo být jinak, dejte mi prosím vědět. Samozřejmě, můj blog bude dál fungovat úplně normálně, protože sebevytrvalejším mlčením mi - na rozdíl od těch, kteří kvůli některým Vašim krokům v minulosti z AK nebo dokonce z blog.cz už sami odešli - zdejší blogování neotrávíte.

S přáním krásných a slunečných jarních dnů

Petr Vápeník

P.S.: Samozřejmě vím, že mé otázky, které jsem Vám už pětkrát položil a zatím na ně nedostal odpověď, dobře znáte. Přesto si dovolím je aspoň v podobě P.S. přiložit znovu, ať je případně nemusíte v mých starších mailech (případně v únorovém otevřeném dopisu na mém blogu) klopotně hledat:

1. Jaký je důvod mého lednového vyřazení z Autorského klubu?
2. Která pravidla jsem při svém blogování porušil?
3. a pro mě osobně ze všech nejdůležitější: Proč jsem se o této změně a o důvodech, které k ní vedly, nedozvěděl od Vás, jak by se při férovém jednání slušelo?

------------------------------------------------

Tak uvidíme, sám jsem zvědavý, jestli mi Standa poskytne příležitost udělat si vlastní hypotézu. Nejspíš pro něho nevyzní v mém podání tak příznivě, jako kdyby docela obyčejně odpověděl sám za sebe. Ale třeba mě ještě mile překvapí a využije následující dny (místo k časově náročnému cenzurování jednotlivých komentářů) k tomu, aby sepsal pár smysluplných vět na naše společné téma. Já se budu každopádně i v květnu těšit tak moc, jako už se těším od ledna :-).
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 2. května 2016 v 22:27 | Reagovat

Chtělo by se říct: "Vidíš? Já ti to říkala, že ti nic neřekne anebo že to je jeho rozhodnutí, který není povinen někomu vysvětlovat." Protože takové odpovědi se dostalo mě. Takže na rozdíl od tebe, já se dočkala alespoň dílčí odpovědi, ale té, co je na mém blogu neautorského tak té už jsem se nedočkala ..... v tomto případě asi bude platit Werichův zákon o nejhorší srážce. Srážce s blbcem.

2 userka userka | E-mail | Web | 2. května 2016 v 22:47 | Reagovat

Téda! Dobře jsi to napsal! :)

3 Čerf Čerf | E-mail | Web | 2. května 2016 v 22:51 | Reagovat

[1]: Už to tak u mě je, že občas usiluju o to, co je nedosažitelné. Ta tvoje odpověď je pro mě hozená rukavice, budu ji chtít aspoň dorovnat. Ale když se mi to nepovede, nevadí, aspoň budu moct popustit uzdu své fantazii :-).

4 Van Vendy Van Vendy | Web | 2. května 2016 v 23:09 | Reagovat

V tomhle ti, Petře, fandím, jsi nezdolný a jsem vážně zvědava, jestli hlavního admina vyštengruješ k nějaké reakci. (A doufám, že ta reakce nebude smazání tvého blogu). Jeho mlčení jsem celkem očekávala, protože už vícekrát mě přesvědčil, že se chová dětinsky, což by nevadilo, pokud by se jednalo o běžného blogera, ale je to na pováženou, pokud se jedná o admina celého blogového serveru.
Palec nahoru za výdrž a třeba se ti konečně dostane nějaké odezvy. I když je to spíš marná naděje.

5 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 2. května 2016 v 23:18 | Reagovat

Všechno toto by bylo zbytečné, kdyby byla dodržována pravidla, která jsme se učili v ekonomické škole, že se má odpovídat kladně či záporně na dopisy nejpozději do 30 dnů. Nebo to už neplatí?Email asi není dopis- není na papíře a dá se smazat. :-(

6 Čerf Čerf | E-mail | Web | 2. května 2016 v 23:38 | Reagovat

[4]: Smazání článku nebo dokonce blogu bych už potom pochopitelně neřešil s adminem, ale s někým jiným, kdo by mi dokázal lépe naslouchat. I já jsem čekal vzdorovité mlčení, ale jsem vždy připraven nechat se mile překvapit :-).

[5]: Děkuji za dobrou poznámku: Nedostanu-li odpověď, odpovím si tedy sám, přesně podle pravidel do 30 dnů :-).

7 VendyW VendyW | E-mail | Web | 3. května 2016 v 8:35 | Reagovat

[3]: Tak taky mne napadlo aby nezareagoval tak jak píše VanVendy, že ti prostě smázne blog aby ta otravná bzučivka, která do něj furt bodá a otravně mu bzučí do uší jeho vlastní neschopnost dala už konečně pokoj
Popravdě u něj už bych se nedivila ani tomuto kroku....

8 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. května 2016 v 8:51 | Reagovat

[7]: Myslím, že otravná bzučivka zatím opravdu jen bzučí, byť možná nepříjemně. Bodání by vypadalo dočista jinak.

9 VendyW VendyW | E-mail | Web | 3. května 2016 v 8:57 | Reagovat

[8]:Ono si nemysli, při jeho tak nabubřelém egu i ta psaná "bodnutí" musí pěkně štvát. ;-)

10 Jarka Jarka | Web | 3. května 2016 v 9:02 | Reagovat

Co na to říct. V AK jsem nebyla, nejsem a nebudu, neb o to nestojím.
Tento "nedialog", mě ale velmi zajímá a i když nezainteresovaná, sleduji každý tvůj krok a aspoň držím palce. :-)

11 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 3. května 2016 v 12:06 | Reagovat

Také ti fandím. Jsem překvapená, že ti byly mazány komentáře. Přijde mi to nefér...

12 yellow yellow | 3. května 2016 v 13:39 | Reagovat

Ani mně, ačkoliv blog nemám a jsem pouhým čtenářem, není tato situace lhostejná. Dříve jsem pravidelně chodila na titulní stránku a vybírala si články z AK. Poslední dobou zjišťuji, že se objevují stále nová jména, ale články mnohdy nestojí za nic. Tak jsem přistoupila k tomu, že už se jen pravidelně vracím na blogy, které se mi líbily a jejichž adresy si pamatuji.
Držím palce.

13 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | E-mail | 3. května 2016 v 15:02 | Reagovat

Já jsem z blog.cz odešla, protože se mi nechtělo zůstávat u hostingu, který se správě celé sítě viditelně nevěnuje. Celý současný stav beru jako cestu dolů - vzhledem k tomu, že nejnavštěvovanější blog na Blog.cz je dílo sektářky je, myslím, celý stav Blog.cz dost výmluvný :)

utajena.wordpress.com

14 Miloš Miloš | Web | 3. května 2016 v 15:56 | Reagovat

Pamatuji si, že Standa se kdysi vyjádřil, že je škoda, že na Blog.cz a v AK je málo blogerů (= mužů), a pak zcela nepochopitelně vyřadí dva nejlepší - tebe a TlusŤjocha. Stejně nepochopitelné je vyřazení Maglaiz a Sugr.

" v situaci, kdy zároveň vstoupit do AK může v poslední době prakticky kdokoli" - to mě také udivilo, nárazově přibylo asi 60 blogů, ale jen málokterý stojí za otevření. Připomnělo mně to jednoho kolegu, který mluvil o svých známých, kteří zařizovali byt, koupili si nábytek s knihovnou a do ní "metr knih". O samotné knihy se nezajímali, ale potřebovali zaplnit prostor.

Ignorování dotazů, mazání  komentářů a dokonce i blokování možnosti je odeslat, moderovaná diskuze - to vše je také velmi smutné. Ode dneška je povoleno se tvářit jen sluníčkově, se vším nadšeně souhlasit? Jiné názory je třeba potlačit? Myslel jsem, že něco takového je myslitelné jen v zemích, ke kterým bychom se nechtěli přibližovat.

15 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. května 2016 v 17:56 | Reagovat

[9]: Za cizí ega odmítám nést odpovědnost, mám dost problémů s tím vlastním :-).

[10]: Nestojím o to, abych byl za každou cenu členem AK, ale to neznamená, že mne jeho chod přestane zajímat. Kdysi dávno kádroval Standa členy klubu podle toho, jak se o chod klubu zajímali. Měl by tedy mít radost, když se o chod klubu zajímají i nečlenové :-).

16 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. května 2016 v 18:08 | Reagovat

[11]: To je už, bohužel, tradiční metoda, žádný výstřelek nebo novinka. Pokud si někdo vede osobní blog, má jistě plné právo si regulovat komentáře, jak uzná za vhodné (byť si o manipulativním výběru pouze pozitivních nebo přinejhorším neutrálních přípodotků myslím svoje). Ale nemyslím si, že Srdce blogu je typický osobní blog, takže sorry, manipulace s komentáři je pro mne na takovém místě neomluvitelná a nepřijatelná.

[12]: Ještěže nejsem členem AK, protože - přísně a z tvůrčího pohledu vzato - tenhle článek taky nestojí za moc :-). Taky si samozřejmě držím "portfolio" svých oblíbených blogů. A ani v nejmenším nezpochybňuji kvality blogů zařazených do AK, v mnoha případech se ostatně obě množiny překrývají. Ale vadí mi, když vůbec netuším, co AK v současné době představuje, podle jakých pravidel funguje a kam se bude ubírat.

17 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. května 2016 v 18:15 | Reagovat

[14]: Myslím si, že manipulace s komentáři hraničící s cenzurou je velikou ostudou "komunitního blogu", za který Srdce blogu považuji. Já si každopádně po posledních zkušenostech kromě svých textů budu nejspíš zálohovat i své zcenzurované komentáře a čas od času z nich sestavím článek :-).

18 Sugr Sugr | E-mail | Web | 3. května 2016 v 18:47 | Reagovat

Vám maže Standa komentáře, na mém blogu smazal CELOU BÁSNIČKU, kterou jsem uveřejnila 1. února... včetně všech komentářů - mou básničku, bez mého svolení a to už je skutečně nepochopitelné.

COPAK TO SE DĚLÁ? O_O  O_O  O_O
Bez mého vědomí mi umazávat můj blog?

19 yellow yellow | 3. května 2016 v 18:47 | Reagovat

[16]: V žádném případě jsem nechtěla snižovat kvalitu některých členů AK, protože mezi mě oblíbence patří právě autoři, které jsem objevila v AK. Spíš to bylo postesknutí nad přijetím některých nových členů.
A to, že někteří staří byli bez vysvětlení vyřazeni, jsou ti mazány komentáře a podobně, je špína.

20 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 3. května 2016 v 19:23 | Reagovat

[17]:[18]:
Možná nějaká instituce bude udělovat titul CENZOR ROKU.

21 Janinka Janinka | E-mail | Web | 3. května 2016 v 19:30 | Reagovat

Myslím, že jsem to slyšela v jednom starém filmu, ale sem se mi to báječně hodí - "To jste mu pověděl moc hezky, milostpane!" :-)

Jsem velice zvědava na další vývoj!

[18]: Ale? A copak bylo na té básničce tak závadného?

22 Sugr Sugr | E-mail | 3. května 2016 v 19:32 | Reagovat

[21]: To nevím, byla nazvána "Mokrá" a náhodou se hodně, hodně líbila..., jen byla tam zmínka pod básničkou, že už nebudu na titulce Blogu cz. mezi vybranými členy AK, protože jsem byla odejita! NIC víc tam nebylo! Jen toto "oznámení". Zmizelo VŠE!!!
Jednou jsi se ptala Janinko, zda může admin zasahovat do tvého blogu - dovnitř - tady máš jasný důkaz že může!
Ani o tom nevíš... :-!

23 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. května 2016 v 19:37 | Reagovat

[18]: Už mám bohužel taky takovou - i když mnohem starší - zkušenost.

[19]: Rozumím dobře, jak to myslíš, mám hodně podobný přístup.

[20]: To by nemusela být špatná soutěž! Myslíš, že se budu moc taky zúčastnit, když jsem na svém blogu začal cenzurovat "komentářovou reklamu"? Já vím, proti favoritům jsem stejně bez šance :-).

24 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. května 2016 v 19:51 | Reagovat

[21]: Já můžu zatím plánovat jen své vlastní kroky a ty jsem v dopisu popsal. Ne úplně všechny, ale ty nejbližší ano.

[22]: Já už si teď pro jistotu zálohuju každý článek hned po publikování, protože to vypadá, že pravidlům a předvídatelnosti občas dávají na frak nevypočitatelnost, svévole a vztahovačnost.

25 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. května 2016 v 20:04 | Reagovat

[13]: Vidíš, taky se mi to "cenzuruje"; spadla jsi do spamu :-). Taky jsem tu změnu adresy zvažoval, ale pak jsem si řekl, že se přece nenechám tímhle přístupem vystrnadit. Nic špatného jsem neprovedl, každému na blogu se můžu podívat do virtuálních očí, tak proč bych měl utíkat od práce, které jsem během víc než sedmi let věnoval celkem dost času a energie, kvůli ostudě někoho jiného?

26 surpan surpan | E-mail | Web | 3. května 2016 v 21:59 | Reagovat

Ahoj Peťo. Sice jsi nedosáhl zatím na odpovědi, ale nedávno jsem si říkal, proč jsou na srdci blogu "blokované" komentáře, které budou zveřejněny až po schválení (trochu jsem si vzpomněl na Kima z Asie :-) ). Tak za to můžeš Ty? :-D No vidíš, že Tě alespoň čte. Už by mohl i odpovědět.

27 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. května 2016 v 22:40 | Reagovat

[26]: Myslím, že by bylo projevem přehnaného sebevědomí, kdybych si chtěl přisvojit byť jen část "zásluh" na zavedení nového způsobu komentování :-). Ale popravdě, divil bych se (a trochu by se to dotklo mé ješitnosti), kdyby mne nečetl :-).

28 Teeda Teeda | Web | 3. května 2016 v 22:44 | Reagovat

Čekám leda tak ticho. :-?

29 surpan surpan | E-mail | Web | 3. května 2016 v 22:49 | Reagovat

[27]: Dobře, nepřisvojíš si to sám, ale když to udělám já, tak to není přehnané sebevědomí :-D
Ale má výdrž. Takhle dlouho se tvářit, že je vzduch a nic neudělal...neuvěřitelné. Třeba já už skoro rok předpokládám, že mě pošle z AK k šípku a pořád nic.
Hlavně vydrž, jednou se dovíme i důvod, proč to udělal.

30 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. května 2016 v 23:30 | Reagovat

[28]: Nechť tedy ticho pokračuje. Aspoň budu mít pro své odpovědi volnou ruku :-).

[29]: Výdrž má, to se musí uznat! Ale proč mi to jen neimponuje? :-)

31 annapos annapos | Web | 4. května 2016 v 1:25 | Reagovat

[18]:To se admin, se serverem v kuchyni dostane přes vaše heslo? Nechápu? kdysi se tento " problém „ s AK, pokud si vzpomínám, již na blogu cz řešil. Dodnes nechápu co je AUTORSKÝ KLUB? K čemu má sloužit?
Kdo, by mě mohl donutit psát, nebo publikovat to, co nechci, nebo dělat to, co chce on?
Výhradní autorství se vyžaduje tam, kde mi za "PRODUKCI „ platí! Oni vám na blogu cz, za autorství platili?
Jaké podmínky si klade, na rozdíl od dnes běžných poskytovatelů a jakým právem?
Neznám pravidla na tomto blogu a asi, je ani znát nechci, i když jsem již děvčaty, co u mě komentují, na blog cz byla lákána.

32 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. května 2016 v 6:39 | Reagovat

[31]: Ano, admin se dostane přes heslo a může zasahovat na jednotlivých blozích. Autorský klub měl od začátku problém se sebedefinicí; původně to měl být klub zahrnující blogy, které publikují výhradně "autorské" texty a jiné artefakty, což je mělo odlišit od většinové "sdílené produkce". Ale protože snaha o pozdější redefinici a upřesnění vágních pravidel nikdy nikam nevedla, vlastně je dnes členem Autorského klubu ne ten, kdo splňuje nějaká pravidla, ale koho správce AK zařadí na seznam. No a ten svého "práva" využívá, jen se poslední téměř dva roky ke svým krokům nijak nevyjadřuje a nezdůvodňuje je a dělá vše výhradně podle svého okamžitého "božského" uvážení.

33 valin valin | E-mail | Web | 4. května 2016 v 8:28 | Reagovat

Jsi velmi laskavý,trpělivý člověk Čerfe a tvoje distingovanost je obdivuhodná. Myslím, že musíš Standouška pěkně točit. Držím ti palce a čekám, čekáš, čekáme ... na další hluboké ticho... :-)

34 Nekra Nekra | 4. května 2016 v 13:54 | Reagovat

Jej, to je ... moc mírné. Opravdu nedokáži pochopit takovou trpělivost a slušnost při tom, jak se Standa chová. Popravdě Čerfe, kdyby na mne tvé psaní nepůsobilo tak rozumně, přišel by mi ten dopis až naivní (takhle je jen - přehnaně slušný?). Nedělám si iluze, že Standa je soudný, dospělý a inteligentní (vzhledem k vystupování nemohu věřit, že splňuje všechny ty tři charakteristiky). A proč ti k němu nesedí role zloducha? Copak to chování není zlodušské?

35 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. května 2016 v 18:58 | Reagovat

[34]: Však se umím i rozčílit do červena a pěkně od plic zanadávat. Jenže když se budu v tomhle punktu rozčilovat, jen přivodím sám sobě vyšší krevní tlak, pravděpodobnost odpovědi tím nezvýším a navíc z toho může mít Standa poťouchlou radost.

I celkem normální lidé se umějí chovat jako zloduši a naopak mnozí zarytí zloduši umějí dokonale předstírat normální lidi. Je to podobné tomu, co už jsem psal: kdybych zahájil svůj mail slovy: Stando, vy zloduchu!, nevím, jestli by ho to naladilo ke vstřícné odpovědi :-).

36 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. května 2016 v 19:07 | Reagovat

[33]: Kdepak, to jen tak vypadá. Ve skutečnosti umím být občas strašně netrpělivý, ale to se týká jen těch věcí, které považuji za podstatné. Takové lapálie, jako je tato, si věru netrpělivost, natožpak skutečnou nervozitu a rozčilování, nezaslouží. Nejděsivější jsou ovšem ty situace, kdy jsem uvnitř převelice netrpělivý, ale z nějakého závažného důvodu musím svou netrpělivost trpělivě snášet, což se právě teď snažím dělat v tom, co je pro mě nejdůležitější. A to skutečně není můj blog a už vůbec ne Autorský klub :-).

37 annapos annapos | Web | 4. května 2016 v 19:31 | Reagovat

[32]:Rozumím tomu, dělá-li někdo blog jen tak, sobě pro zábavu a celkem ho nezajímá jak to funguje.
Když to ale víte? Začínám si myslet, že jeho hry jsou jaksi vypečené? ne?

38 DRAK DRAK | Web | 4. května 2016 v 19:34 | Reagovat

1984

39 Janah Janah | Web | 4. května 2016 v 19:43 | Reagovat

Odpovědi se evidentně nedočkáš. Otázka je - je kam jít výš?

Neskutečně jste mě v komentářích  vyděsili mazáním článků O_O ! Zálohy si taky dělám, ale spíš jako kdyby selhal systém apod.,  nikdy jsem si nemyslela, že by mi někdo jen tak mýrnyx týrnyx smazal článek, když neporušuji zákon, ani pravidla. :-(  :-?

40 Petra Petra | 4. května 2016 v 20:01 | Reagovat

No jo, trpělivost... Proč mne to právě u tebe vůbec nepřekvapuje :-) Přemýšlím, zda Rulec-san bude spíše Amoeba proteus nebo Amoeba blattae. Těžké... velmi těžké se rozhodnout :-D

41 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 4. května 2016 v 20:08 | Reagovat

Já měla asi to štěstí, že se pan Standa dobře vyspal, já oči nedělala :-)
A jak tak koukám, budu muset rychle přijít na to, jak se zálohují články...
Moderovaným komentářům jsem se ani nedivila, tak nějak jsem si okamžitě spojila Tvoje otázky s kontrolou komentářů... Seplo to nějak samo :-)

42 Sugr Sugr | E-mail | Web | 4. května 2016 v 20:09 | Reagovat

[31]: Ano, dostane!
Na Blogu cz, mi nikdo-nikdy za autorství mých básní neplatil!
Jakým právem vstupuje admin do blogu blogera a maže bez jeho vědomí jeho autoská díla - to by asi věděl rád nejen Petr Čerf, jak se zde můžete dočíst v komentářích!

43 Pižlík Pižlík | E-mail | Web | 4. května 2016 v 20:10 | Reagovat

Koukám jako blázen, jsem nějak mimo realitu.
Ty jsi byl vyřazen????????????

44 Sugr Sugr | E-mail | 4. května 2016 v 20:10 | Reagovat

[41]: Baruschko vy strach nemějte, Deníčky se nemažou! :-D

45 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 4. května 2016 v 20:14 | Reagovat

[44]: Sugr, díky :-) Jen doufám, že komentář není jen pro mě a že jsme si nezačaly z ničeho nic vykat :-)
A tedy, mám pocit, že i deníčky se mažou, stačí jen špatně a nerozvážně zvolená poznámka...
Je zajímavý, že můžu klidně psát porno, ale nemůžu napsat malou a nevinnou poznámku o panu velkém šéfovi...

46 Sugr Sugr | E-mail | 4. května 2016 v 20:25 | Reagovat

[45]: Ne, není.
Zjistila jsem, že nejoblíbenější blogeři jsou ti, kteří drží pusu a nezúčastňují se žádných diskusí nejen na Srdci blogu. Pasivní blogeři...
Píší sice denně a melou si to své pořád jen a jen dokola, ale takoví mají zelenou! Nevím zda i ty píšeš denně, Barushko, neb nemám čas každý den sem nakukovat, ale nevím proč bys psala nevinnou poznámku o panu šéfovi, když ti nezasahuje do tvého blogu a stala jsi se členkou AK! ;-)  :-)

47 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 4. května 2016 v 20:30 | Reagovat

Kdyby moji klienti byli nespokojeni s mým jednáním jako my jsme nespokojení s jednáním pana Standy, tak by si na mě už dávno stěžovali a moje vedoucí by z toho měla oči navrch hlavy :)
Rozdíl je v tom, že u nás máme jasně a srozumitelně napsáno na koho a jak se mají obrátit...a v případě potřeby jim s tím dokonce pomůžeme:)

48 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. května 2016 v 20:33 | Reagovat

[37]: O těch nevypečených bych nepsal :-)

[38]: ... a 2016! Dobré příklady táhnou :-).

[39]: Nespěchej, musím si to ještě chvilku užít na tomhle levelu :-). Taky jsem si to s tím mazáním článků kdysi myslel. Ale i tyhle zásahy se činí - podle mé konkrétní zkušenosti - potichu, bez varování, bez vysvětlení. Prostě kafkárna!

49 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 4. května 2016 v 20:36 | Reagovat

[39]:
Otázka není: Kam výš?
Otázka je  : Kam výt?

50 annapos annapos | Web | 4. května 2016 v 20:36 | Reagovat

[31]: Když blogerka...
Si dá práci a autorsky popíše a nafotí postup, jak dělá krásné cukroví, je pyšná na své dílo a napíše, že má několik tisíc návštěvníků denně? považuji ji za naivní proto, že ona, na své autorské práci a pak to práce je, může vydělat spoustu peněz, které, jak je vidno, shrábne někdo jiný?
AUTORSKY, ZNAMENÁ, ŽE KDYBY ŘEKLA, TAK JÍ NA TY REKLAMY BUDU KLIKAT. Ať si děvče přivydělá nějaký ten penízek. Dělá-li to někdo PODLE, jak váš admin a mnozí jiní, dá na její blog reklamu se stínovou lištou na čtvrtině obrazu, která mě nutí si podvědomě kliknout, tu zavřít, abych viděla na text, je to lumpárna, není to jen na blogu cz.
Nejsem naivka a moje svoboda, je mně milejší nežli pár chechtáků, někomu by ale pomohly a mnozí to ani nevědí a myslí si, že je to sláva, když mají úspěch a hodně komentářů? (ANO, NĚKDO MŮŽE TOTO DĚLAT PRO RADOST ) je-li to zneužito a někdo na nich dobře prosperuje a to by také, MĚL KAŽDÝ VĚDĚT ! Mnohým jsem to naznačila, setkala se s nepochopením, dokonce i s pocitem dotčenosti.
Šla bych prostě jinam, ti co vás mají rádi, vás najdou všude. Některé servery, převedou se vším, co tam máte.

51 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. května 2016 v 20:49 | Reagovat

[40]: Jo, to je ono! Kdybych si měl vybrat, vsadil bych na "blaťťáka", ani nevím proč. Ach jo, trpělivost... Kdybys věděla, jak jsem právě teď netrpělivej a ani si na to nemůžu pořádně postěžovat... A jak pak křepčím nad obyčejnými pár řádky v komentáři o kořenonožcích :-).

Standa-san zatím mou trpělivost zjevně podceňuje. Asi si budu muset sehnat nějaké doporučení :-).

52 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. května 2016 v 21:01 | Reagovat

[41]: Legrace je, že jsem se původně zařekl, že na Srdci blogu budu komentovat jen věcně a bez ohledu na tuhle svou kauzu. Ale moje snaha se zjevně minula účinkem, komentáře zmizly tak jako tak, tak už se teď nežinýruju. Když už nemám šanci dostat se před filtr "moderovaných komentářů", tak ať si aspoň Standa počte :-)

[42]: Ono ten můj smazaný článek je už staršího data a jak už jsem tu psal, můj článek byl tehdy doprovozený (bez mého přičinění ovšem) velmi ošklivými výpady na adresu správce. Tak jsem sice zuřil, ale aspoň zčásti to šlo pochopit. Dnes už bych na svůj smazaný článek zareagoval jinak (protože si dávám dost záležet, aby text nebyl v rozporu s definovanými podmínkami publikace na blogu) a rozhodně by to nebyl Standa, s kým bych to řešil.

53 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. května 2016 v 21:34 | Reagovat

[43]: Je to tak! Možná můj blog není dostatečně autorský, kdo ví :-). Ale ono je to, myslím, ve skutečnosti trochu jinak. Jak? To se od Standy jistě brzo dozvíme. A pokud ne od něj, tak ode mne :-).

[44]: Sugr, myslím, že je úplně lhostejné, jestli jde o deníček, báseň nebo nedělní miniglosy. Rovné šance na vymazání má každý, jsme přece v demokratickém prostředí :-).

[46]: Sugr, proč by měli mít "deníčkáři" (bože, jak já podobné nálepkování nemám rád) menší právo psát to, co sami chtějí, než třeba my?

[47]: To, co děláte u vás, je totiž v normální společnosti běžný standard péče o klienty. Jen tady si na to nějak ne a ne zvyknout! Ale až budu chtít mluvit s někým jiným z této společnosti, kontakt se dá jistě sehnat, i kdyby se "správci všech zemí" spojili a svorně zapírali a zapírali :-).

[49]: Pak není divu, že mne napadají výt-ky.

[50]: Motivace jsou všeliké a těžko někoho považovat za naivního jen proto, že má možná jiné cíle, jiné preference a volí jiné cesty a jiný úhel radosti než je ve společnosti běžné. Beru to jednoduše: Já mám svobodu publikovat, co mě těší, a jsem srozuměný s tím, že se firmy, které mi poskytují prostor, na tom snaží různými vydělat, to je zcela běžný business model. Když moje věci nezneužívají v rozporu s "dobrými mravy" a když u toho moc vyzývavě nemlaskají, nevadí mi to :-).

54 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 4. května 2016 v 22:03 | Reagovat

[46]: No a co třeba proto, že se mi nelíbí takové jednání?
Možná to nemám na svém blogu, ale rozhodně v komentářích dalších blogů ano.
Už několikrát jsem psala, že doufám, že nikdo nevyletěl z AK jen proto, abych tam mohla já. Ale je to blbost...
AK už není co býval a mě to moc mrzí, ale stejně hodlám sobecky využít členství k vyššímu počtu čtenářů.

55 annapos annapos | Web | 4. května 2016 v 23:26 | Reagovat

Nemíním nic a nikoho řadit na nějakou nižší příčku a co si myslím, když někoho nadchne něco jiného nežli mě, je celkem fuk, to byl příklad.

56 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 5. května 2016 v 6:44 | Reagovat

[39]: [41]:

Technicka stránka zálohovania by ma tiež zaujímala. Už to tu raz niekto vysvetloval, tuším bloger David(?), ale som to nevyskušal a link na to dávno stratil.

57 Čerf Čerf | E-mail | Web | 5. května 2016 v 7:09 | Reagovat

[56]: Já bohužel pokud jde o zálohování nepřispěju žádným speciálním postupem. Prostě jsem vzal o dlouhých zimních večerech do ruky v administraci blogu článek po článku (extra text s fotkami, extra komentáře). Mimochodem, je to dobrá inventura, o řadě článků už jsem vůbec nevěděl a překvapilo mne, že jsem je napsal (kdoví, třeba mi Standa kromě mazání jako kompenzaci sem tam nějaký článek i přidá :-)). Za normálních okolností bych se poradil s adminem, ale to mi v tomhle konkrétním případě nepřišlo jako dobrý nápad! :-)

58 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 5. května 2016 v 9:23 | Reagovat
59 Nekra Nekra | 5. května 2016 v 9:54 | Reagovat

[35]:: Ani ti nevěřím, že se umíš pořádně rozčílit. Vystupuješ tu totiž nanejvýš trpělivě a klidně, že to na mne působí jen jako takové slušné uklidnění "já jsem taky člověk" :).

To ne, nazvat ho zloduchem by šanci na odpovědi nezvýšilo. Ale mám na něj dost negativní názor. A i negativní věci by mohlo jít napsat slušně "nejednáte s blogery férově" atd.
Jistě, na jednu stranu tím ukazuješ svou nehynoucí trpělivost a slušnost, i když osobně si myslím, že toho je pro Standu až škoda. Víc než házení hrachu na zeď mi to už připomíná házení perel sviním.

Na druhou stranu, tohle by nezvládl jen tak někdo, jsi fakt osobnost!

60 Kutil Kutil | E-mail | Web | 5. května 2016 v 14:46 | Reagovat

Je to ode mě trošku zlomyslné, ale ve Všeobecných podmínkách máte v 5.8 "Internetové stránky a jednotlivé aplikace mohou být měněny, může z nich být odstraněn obsah, či jakékoli prvky, kdykoli, jakýmkoli způsobem a bez udání důvodu." Bez udání důvodů - a s tím jste souhlasili. Ano, zlomyslné to je, ale když to vezmu bez nadsázky a vážně, myslím, Čerfe, že nemáte šanci. Jste v pozici seniora, který si na předváděcí akci koupil vysavač, podle práva dobrovolně. Co vím, takhle je to bohužel nastavené téměř všude, takže odejít jinam by asi nebylo řešení. Leda byste narazil na slušnější zaměstnance, kteří to nemají u... Nebo na háku. Ale obdivuju vaši výdrž, sám bych už dávno odešel. Takže tohle berte jako podporu, byť vám a ostatním asi moc nepomůže.

61 Janinka Janinka | E-mail | Web | 5. května 2016 v 14:46 | Reagovat

[58]: Díky, Bloudičko! :-)

62 Čerf Čerf | E-mail | Web | 5. května 2016 v 16:37 | Reagovat

[58]: Úžasný postup, smekám před autorkou. A přiznávám, že si ani netroufám ten postup použít, a jsem moc rád, že svou neschopnost můžu svést na to, že zálohu už mám, počet článků je u mne řádově vyšší a nechci si nadlepšovat v návštěvnosti :-).

[59]: Já bych byl pro win-win kompromis: Házení perel na zeď :-)
Mimochodem, nesnažím se zůstat slušný kvůli Standovi, ale spíš kvůli sobě. Tohle fakt za přílišné rozčilování nestojí.

63 Sugr Sugr | E-mail | Web | 5. května 2016 v 17:17 | Reagovat

[53]:-44-46
"Deníček" mají nalepeno dole na blogu, každý Deníčkář, není to nálepkování, ale rozdělení blogů dle pravidel Blogu cz.
Právo psát co chtějí mají samozřejmě větší, protože píší nejen denně, ale ještě jim nikdy nebyl smazán žádný článek bez jejich vědomí! ;-)
A o tom kdo tu má jaká práva..., Petře, o tom chceš skutečně diskutovat? ??? O_O

Ať si každý píše třeba o ho..ě, ale pokud se někomu něco nelíbí - měl by přeci předem varovat, že text odstraní a poučit autora, aby se příště takových textů vyvaroval, nebo myslíš, že ne?

Můj názor na oblíbené Deníčkáře, jsi si mohl přečíst v mém fajnovém (jo, fakt byl veden ve velmi přátelském duchu s adminem, a admin ho vedl i se mnou), Rozhovoru na Srdci blogu.
Nebudu ho nikdy měnit, neb psát své denní zážitky, které zažívá každý z nás, mě nepřipadá být něčím "nad", čím vynikám nejen v AK. Můj názor a jestli mi komentář za to vymažeš - beru to! :-D

64 Čerf Čerf | E-mail | Web | 5. května 2016 v 18:37 | Reagovat

[60]: Vůbec to není zlomyslné, je to obyčejné a věcné konstatování a dokonce přesná citace. Ale pozor, já se "svůj vysavač" nesnažím reklamovat, dokonce ani nepožaduji vrátit peníze :-). Poukazuji na to, co považuji za šlendrián a dávám na vědomí svůj postoj k němu. A jsem přesvědčený, že když to nebudeme dělat, nebudeme o tom mluvit, nebudeme trvat na vysvětlení jednání, které považujeme za nepřijatelné - nikoli z pohledu jakýchsi právních podmínek, ale z pohledu svého vlastního "mravního založení" - stáváme se tak trochu podílníky na tom, co se nám samotným nelíbí. Nečekám, že svými otázkami přiměju k zamyšlení toho, koho se ptám (i když by to jistě bylo super; co Stando, neuděláte mi to ze staré známosti jen tak pro radost? :-)), ale třeba to může mít i jiný, ne tak přímočarý smysl. Kdoví, možná i v tom, že vám takto můžu poděkovat za vaši podporu :-).

65 Čerf Čerf | E-mail | Web | 5. května 2016 v 18:46 | Reagovat

[63]: Já mám dole na blogu napsáno "Politika a společnost", no a? Nálepkování netkví ve vlastním pojmenování, ale v cíli užití. "Pražská kavárna" je sama o sobě velmi příjemné místo, zatímco použije-li stejný termín český prezident s určitým záměrem, najednou je to něco úplně jiného. A podobné to je, zdá se mi, i u "deníčkářů", vůči kterým se vymezuješ.

Ale Sugr, však všichni píšeme - různou formou a různě přímočaře nebo zaobaleně  a různě přeneseně a různě vycizelovaně - o svých denních zážitcích. Já aspoň ano. Ty ne? :-)

66 Sugr Sugr | E-mail | 5. května 2016 v 18:48 | Reagovat

[65]: Ne, ale i o tom jsem psala v Rozhovoru na Srdci blogu. Jsem jiná a jsem ráda, že jsi to i ty pochopil! ;-)

67 Čerf Čerf | E-mail | Web | 5. května 2016 v 19:40 | Reagovat

[Smazaný komentář] Na tom tak moc nezáleží, jak to chápu a vidím; důležité je, že to tak bereš ty.

Jen malé upozornění: Začínají se tu objevovat tajuplné hlášky "smazaný komentář", byť prozatím k této chvíli ještě, myslím, žádný nechybí. Chtěl bych jen podotknout, že já rozhodně žádné mazání komentářů neprovádím, ani to (u tohoto článku obzvlášť, pochopitelně) neplánuji :-).

68 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 5. května 2016 v 19:43 | Reagovat

[Smazaný komentář][Smazaný komentář]
Smazaný komentář?
Čípak byl?
Co vedlo k jeho smazání?
Proč to řve, že jsem duplicitní?

69 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 5. května 2016 v 21:06 | Reagovat

:-!

70 Čerf Čerf | E-mail | Web | 5. května 2016 v 21:08 | Reagovat

[69]: Rád bych tenhle svůj komentářový průjem nějak zastavil, ale v administraci zatím duplicitní komentáře nejsou. Tak uvidíme, chvilku vydržme, jakmile to půjde, dám to do pořádku.

71 Čerf Čerf | E-mail | Web | 5. května 2016 v 21:12 | Reagovat

Shrnutí zisků a ztrát po "komentářové turbulenci": Zatím žádný komentář nechybí, naopak některé přebývají :-).

72 Čerf Čerf | E-mail | Web | 6. května 2016 v 6:51 | Reagovat

Ani po půl dni od problémů s komentáři u tohoto článku (u jiných článků žádný problém nebyl, to jsem si vyzkoušel), nemám možnost pracovat s novějšími komentáři (od čísla 67) v administraci blogu. Nezbývá než počkat, až se administrace umoudří, do té doby se omlouvám za "malý komentářový nepořádek" :-).

73 valin valin | E-mail | Web | 6. května 2016 v 8:29 | Reagovat

[Smazaný komentář] Hihihihi, opakování je matka moudrosti.. prý se říká... Že by se tato hláška dostala k nějakému blogovému šotkovi? :-)  :-)  :-)

74 Čerf Čerf | E-mail | Web | 6. května 2016 v 8:31 | Reagovat

[73]: Myslím, že bych tomuhle šotkovi mohl dát i jméno :-).

75 Nekra Nekra | 6. května 2016 v 13:33 | Reagovat

[62]:: Kompromis beru, ale prosím - co je na tom win-win? A chápu to správně, že házení hrachu sviním by tedy bylo lose-lose?

[71]:: Jsou (komentářová) letadla také všechna v pořádku (kvůli těm turbulencím)?

[72]:,[74]:: Jestli by se spíš místo administrace neměl umoudřit administrátor! (Měl.) Nicméně ti dál fandím, i když nad komentáři nemáš aktuálně kontrolu.

76 Janinka Janinka | E-mail | Web | 6. května 2016 v 14:11 | Reagovat

[62]: Já jsem z toho návodu naprosto nadšená, protože víš co? Když se ti zálohuje, je to naprosto identické, jako by sis otevřel svůj blog na webových stránkách. Funguje tam naprosto všechno včetně odkazů, mám radost jako malé děcké! :-D

Jo, a návštěvnost mi to nezvýšilo, toho se není třeba bát :-).

[70]: Právě jsem byla na jiném blogu a ten se potýká s tím samým problémem ohledně komentářů. Vypadá to, že to byla nějaká večerní chyba, v noci a ráno už to fungovalo normálně :-).

77 Egoped Egoped | E-mail | Web | 6. května 2016 v 14:25 | Reagovat

Dle mého skromného soudu se tímhle Standa akorát baví a těší se, co bude dál :) A ani nedutá!

78 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 6. května 2016 v 15:54 | Reagovat

[77]:
Ano, dutý dutat nemůže.

79 Čerf Čerf | E-mail | Web | 6. května 2016 v 16:21 | Reagovat

[75]: Je to přesně tak, přece je lepší házet perly než hrách, a je méně hanlivé házet na zeď než sviním (zvlášť v době facebookové) :-)

Komentáře jsou stále mimo mou kontrolu, trvá to už dost dlouho. Poslední komentář, se kterým můžu něco dělat, je číslo 66. Ale přece se kvůli tomu nestanu netrpělivým! Navíc o své komentáře nemám strach: Zcela jistě jsou v dobrých rukou :-)

80 Čerf Čerf | E-mail | Web | 6. května 2016 v 16:28 | Reagovat

[76]: Plošná chyba to nejspíš nebyla, protože u jiných článků tady na blogu jsem ve stejnou dobu, kdy tady to nešlo, mohl komentovat bez problémů. Uvidíme, věřím, že bude vše v pořádku. Ale už to vypadalo, že mě dostihla kletba faraónova :-).

[77]: V tom případě jsem rád, že je moje snažení aspoň někomu k užitku. A doufám, že Standovo pokračující nedutání nebude nedůtklivé :-).

81 Miloš Miloš | Web | 6. května 2016 v 21:35 | Reagovat

[Smazaný komentář]-[Smazaný komentář] Kdo ví, zda na spiklenecké centrum nedopadla železná pěst pracujícího lidu :)

82 Čerf Čerf | E-mail | Web | 7. května 2016 v 8:41 | Reagovat

Jenom drobná zajímavost: Všechny komentáře vyprodukované po číslu 66 se dovedně skrývaly ve smazaných komentářích. Konečně po dvou dnech jsem ty duplicitní odhalil, dostihl a zlikvidoval (čtyři moje a jeden TlusŤjochův, ponechal jsem ten košatější, tak snad mi to komentátor promine :-)). Samozřejmě, paseku to nadělalo v odkazech na předchozí komentáře, ale pořád je to lepší, než ponechat jeden a ten samý komentář pětkrát. Tímto považuji komentářovou turbulenci (aspoň prozatím) za uzavřenou a opravdu pevně věřím, že se něco takového nebude opakovat, ať už byly na vině technické či jakékoli jiné důvody!

83 Nekra Nekra | 7. května 2016 v 13:31 | Reagovat

[82]:: Sláva pilotovi za zvládnutí turbulencí! :)

[79]:: Házet perly - no ony sice nenadělají takový bordel jako (rozmačkaný) hrách, ale ničit takové ozdoby házením taky nepovažuju za ideální.
V druhé části jsem musel přemýšlet, jak s tím souvisí ta socsíť (komentáře a fóra mi nevadí, ale socsítě ee), pak mi to došlo.
Ano, méně hanlivé to je, ať už z jakéhokoliv úhlu pohledu - v některých případech se jedná o urážení lidí, v jiných o urážení prasat.

Lidi jsou jak v pozitivním tak v negativním smyslu nesmírně kreativní, prasata se takovým způsobem neprojevují.

PS: Jo a těším se na ty odpovědi, mne osobně tedy napadá jen jediné možné vysvětlení a to není zrovna hezké.

84 slunecnyden slunecnyden | Web | 7. května 2016 v 19:42 | Reagovat

Tak mě do autorského klubu nevzali, tak jsem to zkoušela dnes znova... ale jak to tak čtu, není zřejmě o co stát.

85 Čerf Čerf | E-mail | Web | 7. května 2016 v 21:40 | Reagovat

[83]: Podobné vysvětlení mě sice napadá taky, ale takový článek by byl příliš krátký, tak musím text trochu rozvést, aby si moji čtenáři nepřipadli ošizení! :-)

[84]: Držím každopádně palce, ať ti vyjde, co si budeš přát.

86 Nekra Nekra | 8. května 2016 v 8:33 | Reagovat

[85]:: To, že v článku odpovíš na ty tři otázky přece nemusí znamenat, že tam nebude i něco jiného. Např. by se tam dala shrnout historie všech "zaškobrtnutí", něco o vývoji (nebo spíš úpadku ?) AK.
Tohle prostředí, ve kterém se to odehrává, spoluutváří ten vnější dojem nebo má vliv na příčinu (nebo obojí - jak by to, když ne na blogu tak aspoň v AK, mohlo vypadat, kdyby posloupnost adminů AK byla jiná); takové to "podhoubí".
Ty nepěkné věci nemohou být jen tak náhoda - k některým ani bez záměru nemohlo dojít, krom toho jich je víc.

87 Čerf Čerf | E-mail | Web | 8. května 2016 v 8:53 | Reagovat

[86]: Neboj, nějak to udělám, aby text dával smysl. A co já vím, třeba na článek nakonec ani nedojde, protože mne Standa svým vyjádřením předběhne. Každopádně času má zatím ještě dost :-).

88 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 8. května 2016 v 10:57 | Reagovat

[84]: Zkoušíš znovu, jo? Já nevím, jestli to mám zkusit znovu. Po devíti letech na jednom blogu se mi nechce působit jako někdo, kdo se doprošuje, aby mohl patřit do klubu s neoficiálním názvem "Těch, co měli štěstí, a jejichž články visí na titulní stránce". A stejně by to asi nebylo k ničemu, naopak bych nejspíš doopravdy sytila svině hrachem. A navíc bych se asi neudržela, když jsem zvyklá psát tak, že po zákazu sarkasmu bych si musela nechat zašít ústa a sešít prsty k sobě a mám za to, že už jednou bylo vyjádřeno, že ani nemá rád ironii. Ale co se dá dělat, smysl pro humor má tu nevýhodu, že je u každého jiný. A když se krom tohoto rozdílu u jednoho přidá ještě pánsvětovství, pravda, byť s virtuálními hranicemi omezujícími na jednu virtuální diktaturu, asi nepomůže ani vyhandlovat za svině voly. Ani ti to neutáhnou.

89 Kitty Kitty | E-mail | Web | 9. května 2016 v 20:51 | Reagovat

Sleduju tvůj zápas i za jiné a budu sledovat dál. Možná bude moje pozornost už zanedlouho ukojená odpovědí dotazovaného S. R. ;-)

90 Čerf Čerf | E-mail | Web | 9. května 2016 v 23:29 | Reagovat

[88]: Doprošování není ani můj styl. Ale ano, jsou situace kdy se vlastně skoro doprošuju a navzdory mé ješitnosti mi to nevadí, ale to se týká věcí, které jsou pro mě zásadní, ne téhle prkotiny.

Ano, to jsem si všimnul, že Standa nemá rád ironii a myslím, že jí ani nerozumí. Ale nechám si tenhle zvláštní osobnostní rys do svých připravovaných odpovědí, tak se snažím nevystřílet si předčasně prach :-). Jo, momentálně můžu mít jakýkoli komentář, i zcela neutrální, na Srdce blogu se teď prostě přes nepřetržitou cenzuru komentářů nedostane. Čerf je momentálně na black listu, protože Standu nehladí po srsti a navíc, kdoví, možná si z něho i dělá legraci, kdo to sakra má poznat! :-)

91 Čerf Čerf | E-mail | Web | 9. května 2016 v 23:36 | Reagovat

[89]: Nemyslím si to; jsem naopak přesvědčený, že už teď smysluplně odpovědět nedokáže. Zjevně to není taková klasa, jak se snaží vypadat; trochu jsem ho přecenil, ale co nadělám - chybami se člověk učí. Šanci mě mile překvapit mu ale samozřejmě rád ponechám až do konce května :-).

92 Kerria Kerria | Web | 16. května 2016 v 18:58 | Reagovat

Jsem zvědavá jak tohle dopadne.

Apropó, moderované komentáře na srdci jsem zaregistrovala až u článku "kde je jim dnes konec" a vzhledem k tomu, že jsem si v té souvislosti vzpomněla na AK, tak mi byl důvod k moderování celkem jasný :-D

93 Čerf Čerf | E-mail | Web | 16. května 2016 v 21:04 | Reagovat

[92]: Komentáře moderované takovým způsobem, jako se to teď děje na Srdci blogu, to je projev opravdu jen málokdy vídané komunikační neschopnosti.

94 David David | E-mail | Web | 16. května 2016 v 23:01 | Reagovat

Jen do něj, zaslouží si to! 8-)

Fandím ti, ale nevěřím, že odpověď dostaneš. :-?

95 Čerf Čerf | E-mail | Web | 16. května 2016 v 23:24 | Reagovat

[94]: Taky tomu nevěřím. Ale nemám s tím problém: Prostě si v tom případě veřejně odpovím sám a bude-li mlčení pokračovat, budu své odpovědi považovat za potvrzené. A díky za fandění! :-)

96 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 18. května 2016 v 22:57 | Reagovat

Já se obávám, že tohle bude dalším hodem hrachu na stěnu, bez odezvy stejně jako v únoru :-?

97 Čerf Čerf | E-mail | Web | 19. května 2016 v 0:05 | Reagovat

[96]: Tělocvičné aktivity jsou prý zdravé. Hod oštěpem mi přijde příliš militantní, takže hod hrachem je, myslím, rozumná alternativa :-).

98 Metteorwa Metteorwa | E-mail | Web | 29. května 2016 v 20:23 | Reagovat

Tohle mě začíná bavit, i když je to smutné. Obdivuju takovou výdrž. I když nečekám happyend, jsem zvědavá jak se to vyvrbí.

99 Čerf Čerf | E-mail | Web | 29. května 2016 v 20:36 | Reagovat

[98]: Je otázka, co by teď vlastně byl happyend :-). Takže příští týden si napíšu odpovědi sám a mlčení ze strany Standy začne konečně poprvé dávat smysl, protože ho budu moct považovat za souhlas s tím, co jsem napsal :-).

100 Nekra Nekra | 1. června 2016 v 7:46 | Reagovat

[99]:: Tak ono to mlčení jde už teď nějak vykládat - osobně bych to překládal jako "Neotravujte mne s nepříjemnými otázkami (a stejně si budu dělat, co chci)."

Na shrnující článek se těším.

101 Čerf Čerf | E-mail | Web | 1. června 2016 v 18:23 | Reagovat

[100]: Ano, je to mix dětinské tvrdohlavosti (a just neodpovím a budu dělat, jen co chci já!) a strachu z otevřené konfrontace (co kdyby, proboha, utrpěla šrám moje domnělá autorita?) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama