Jaký byl můj blogový rok 2016?

10. ledna 2017 v 15:28 | Petr Vápeník |  Z blogového světa

Mé bilancování uplynulého roku zde na blogu se odehrává už tradičně ve dvou rovinách. První souhrnný lednový článek se více zabývá událostmi, které v loňském roce ovlivnily můj život a které vůbec nemusejí souviset s blogem (letos jde o text Co pro mne bylo důležité v roce 2016?) Dnes se dostávám k ohlédnutí za rokem 2016 v blogovém světě, který se pro mne tentokrát od začátku vyvíjel pozoruhodně dynamicky a rozhodně se nedá říct, že bych se na blogu nudil. I letos pro kvantitativní pohled využiju výsledky, které mi v souhrnné podobě nabízí nástroj Google Analytics, ale je pravda, že tentokrát nepůjde jen o čísla, ale důležité budou i události, které si zaslouží, abych se k nim s určitým odstupem vrátil. Pojďme se tedy společně podívat, co vše se na mém blogu či v bezprostřední souvislosti s ním v minulém roce odehrálo.

Takže napřed pár souhrnných čísel: Celkem jsem na svém blogu v roce 2016 zaznamenal 30 736 návštěv, což znamená oproti předchozímu roku lehounký nárůst o cca 0.5%. Vzhledem k tomu, že rok 2016 byl rokem přestupným a měl o jeden den víc, dá se říct, že návštěvnost se v porovnání s rokem 2015 prakticky nezměnila, navíc už třetí rok v řadě mám téměř vyrovnaný počet publikovaných článků (2014: 143, 2015: 147, 2016: 145). Co se ale změnilo zásadně, je zdroj návštěvnosti, protože jsem se již od ledna musel vyrovnat s tichým vyřazením z Autorského klubu, což logicky znamenalo, že se moje články přestaly objevovat na titulce blog.cz, a nastal tedy poměrně velký výpadek v možnostech oslovit další potenciální čtenáře z platformy blog.cz. Vzhledem k tomu, že jsem se proti svému vyřazení z AK docela hlasitě ozval, můj vztah s "adminy" byl celý letošní rok na bodě mrazu (s výjimkou lehkého náznaku "oteplení" kolem vánočních svátků, uvidíme, jestli tahle "obleva" bude mít setrvalejší charakter), a nedalo se tedy ani čekat, že se některý z mých textů objeví ve výběru článků pro titulku. Byl jsem tedy mnohem víc závislý na čtenářích, kteří mne mají dlouhodobě ve svých oblíbených stránkách a naopak i na těch, kteří se ke mně dostávají z internetových vyhledávačů.

V loňském roce jsem se pokusil zaměřit i na jiné důležité charakteristiky fungování blogu, než je prosté číslo počtu návštěv. Především jsem chtěl nějak upoutat pozornost čtenářů, kteří mým blogem jen proletí a hned jsou zase pryč. Z tohoto pohledu mě víc než celkový počet návštěv potěšil pokles návštěv, u kterých návštěvník zase blogovou stránku okamžitě opustí z 63% na 58%. O více než 4% narostl i průměrný počet stránek prohlédnutých během jedné návštěvy; snad v tomto směru trochu zafungovaly mé "nástrahy na náhodné kolemjdoucí", kdy se u jednotlivých článků v poslední době snažím v několika větách představit, co dalšího je na blogu také k přečtení a k prohlédnutí. Samozřejmě, uvědomuji si, že to může být obtěžující pro stálé návštěvníky, kterým se za to chci omluvit, ale věřím, že tuto mou snahu o zachycení těkavé návštěvnické pozornosti pochopí.

Návštěvnost v průběhu roku 2016 vykazuje tři "píky", tři dny, ve kterých překročila 200 návštěv za den (dlouhodobě se moje návštěvnost pohybuje v rozmezí 500-700 návštěv týdně). Poprvé se to stalo 16. února a šlo o bezprostřední reakci na můj otevřený dopis Tři jednoduché otázky pro správce Autorského klubu. Tento článek se stal ostatně i vůbec nejkomentovanějším v celé historii mého blogu (212 komentářů), byť přímá reakce od toho, komu jsem otázky takto veřejně položil, bohužel nedorazila. Úplně nejvyšší denní návštěvnost (233 návštěv) je pak spojena s vyhlášením výsledků ankety o blogera roku 23. listopadu, ale to je akce, která si, myslím, zaslouží speciální odstavec. Naopak největší propady návštěvnost zaznamenala 10. září, kdy se přišlo podívat pouhých 30 návštěvníků (co bych za to v začátcích blogu dal! :-)) a ve dnech 15. a 16. října (33 a 35 návštěv).

I v roce 2016 se zvyšovala četnost přístupů z mobilních telefonů (meziročně o 42%) a snižoval se počet přístupů z tabletů (meziročně o 29%). Aktuálně tedy je 81,7% návštěv z počítače, 14,4% z mobilu a 3.9% z tabletu. O plných 20% se zvýšil počet přístupů z facebooku, kam dávám upoutávky na některé své blogové články a získávám tím tak občasné čtenáře i mimo "blogosféru".

Velmi milým překvapením se pro mne stal můj postup do finálové desítky v anketě Bloger roku 2016. Jako finalista jsem byl pozván do Karlínského divadla na slavnostní předávání cen a byl to pro mne velmi zajímavý zážitek, který jsem zpracoval do podoby reportáže Večer blogerů roku 2016 aneb Eskymákem v Ekvádoru. Poprvé jsem přičichnul k nablýskanému mediálnímu světu, který se snaží udělat z nejpopulárnějších blogů použitelný marketingový nástroj. Není to úplně můj svět, ale pro pohlazení ješitného ega to rozhodně není špatné :-); kdyby nic jiného, je to dobrý způsob, jak nahodit udičku potenciálním novým čtenářům i do úplně jiných vod, než na jejichž břehu běžně sedávám.

S naprosto drtivou převahou nejčtenějším článkem roku 2016 se stal již zmíněný text Tři jednoduché otázky pro správce Autorského klubu. Ostatně letošní kauza kolem tichých vyhazovů z Autorského klubu přinesla i druhý nejčtenější článek Opravdu si mám na své otázky odpovědět sám? (847 čtenářů) a shrnující text Moje vlastní odpovědi na neodbytné otázky měl 428 čtenářů. Dá se tedy říct, že dlouhodobě neutěšená situace v Autorském klubu nejspíš nezajímá jenom mne, ale i dost dalších lidí. Z uvedených článků jasně vyplývá, že mi v průběhu roku způsob vedení klubu notně hýbal žlučí, byť jsem se snažil být ve svém úsudku a ve svých reakcích co nejvěcnější a nebrat ani nepodávat věci čistě osobně. Jak už jsem se zmínil, úplný závěr roku přinesl určitý náznak zlepšení našich během roku dost pokažených vztahů se správcem AK, tak uvidíme, kudy se budou věci ubírat nadále.

Třetím nejčtenějším článkem roku se stala starší "vteřinová fotoreportáž" z východu slunce na japonské posvátné hoře Fudži s názvem Goraiko - východ slunce na Fudžisan, která se mezi "oceněné" dostala především proto, že se speciálně na tento článek chodí kochat i zahraniční spamroboti, kteří mi k tomuto článku opakovaně přikládají své nabídky rozličných sexuálně povzbudivých pilulí. Proč si roboti vybrali právě tento článek, samozřejmě netuším, ale beru to optimisticky jako projev jejich nuceně upozaďovaného estetického cítění :-). Kdybych já musel otročit v podobných vodách jako tihle nejčastěji nizozemští a ruští roboti, taky bych dal přednost vzdušné fotoreportáži z okouzlujícího místa s nádherným výhledem před nudným fejetonem, Nedělními miniglosami nebo podporou Donalda Trumpa :-).

Velmi vysoké návštěvnosti ještě logicky dosáhla zmíněná reportáž Večer blogerů roku 2016 aneb Eskymákem v Ekvádoru (453 čtenářů) a se stejnou návštěvností se již podruhé mezi nejčtenější texty roku dostal článek Tajemné válečky u Karlova mostu z rubriky Pražské drobnůstky. Silně nadstandardní návštěvnost (nad 250 čtenářů) měly i dva články úplně jiné povahy: text Jak se díky blogu zbavit nočních můr a můj první veřejný pokus o překlad básně Trychtýře pana Morgensterna. Mimochodem, velmi pěknou odezvu měla i původní básnička Nekompletní, která se taky dostala nad hranici 200 čtenářů, a to je pro poezii vždy velmi slušný výsledek, zvlášť pokud jde o vlastnoruční práci :-). Po třech letech konečně vypadl z medailové příčky Huntingtonův Střet civilizací a na reálně bronzovou příčku (odečtu-li kochající se roboty na Fudži) se vyhoupl se 709 čtenáři starší článek Zemětřesení na Lefkadě, který pojednává o mém osobním zážitku ze silného zemětřesení v roce 2003 a vyhledávali ho především lidé, kteří chtěli něco vědět o dopadech posledního silného otřesu z listopadu 2015 (s některými zájemci o podrobnější informace jsem pak byl v kontaktu i mailem).

Nejčtenějším příspěvkem z jazykové rubriky Jazykové hrádky se stal se 195 čtenáři článek Pojedeme do Tróje na návštěvu do zóje. Z poezie měly podobný ohlas březnová "dárková básnička" Dárek pro zámeckou paní, Ranní přeháňka v horkém létě a Gravitační haiku, nejčtenější z Nedělních miniglos (č.356) se vyšplhaly na 182 čtenářů. No a podobně "úspěšná" byla i další klavírní ukázka v provedení mých vlastních prstů - Berceuse (alébrž Ukolébavka) Edwarda Griega.

Na závěr výčtu o návštěvnosti jednotlivých článků se jako tradičně zmíním i o nejméně čtených článcích. Tentokrát v této kategorii "zvítězila" reportáž z docela náročného červnového celodenního výletu v Jeseníkách s názvem Divokým dolem na Praděd aneb Co mi nakukaly kukačky. Paradoxně mé občas bláznivé básnické miniaturky, které jsem považoval v této disciplíně za favority - jako například polodětskou absurditku Ptakopysk na pražském sídlišti nebo milostnou "dadalyriku" Vyznání hvězdné Velké oji, se v obou případech dostaly vysoko nad 100 přečtení.

Podle statistik Google Analytics ke mně chodí cca 59% žen a 41% mužů. Kdybychom tuhle informaci porovnali s loňskem, vypadalo by to na výrazné posílení mužské části čtenářstva, ale spíš se do výpočtu postupně zahrnují skuteční čtenáři (analýza v roce 2015 vycházela jen ze 16% návštěv, u kterých program dokázal rozhodnout, jaká je skutečnost, letos už prý do analýzy vstoupilo skoro 46% návštěvníků a návštěvnic). Stejně ovlivněná je i skutečnost, že z analýzy vyplynulo posílení čtenářského segmentu ve věku 25 až 34 let. Blog je logicky zaměřený na česky mluvící prostředí, celkem 83% čtenářů je z ČR, ze zahraničí výrazně rostly návštěvy z Německa a z Velké Británie, setrvale věrné čtenáře mám v Japonsku, Švédsku a Řecku, ale až na výjimky jde rovněž o česky mluvící čtenáře, protože - obávám se - moje texty v podání Google Translatoru mohou vyznět o dost nesrozumitelněji, než v češtině :-).

Pokud jde o "věrnost" návštěvníků mému blogu, celých 51,6% návštěv tvoří vracející se čtenáři (oproti 47% v roce 2015), o 10% ubylo těch, kteří během roku dorazili jenom jednou. No a skoro se zdvojnásobil počet návštěv tvořených "štamgasty nejštamgastovitějšími", tj. těmi, kteří se během roku přišli podívat více než 200x, mnohokrát děkuji a v obdivu smekám!

Čas od času mne někdo osloví s prosbou o využití mých fotografií nebo části textů. Po rok staré premiéře mého fejetonu v tištěném časopise - podrobnosti jsem popsal v článku Můj první "papírový" fejeton - se např. jedna z mých fotek (mimochodem, technicky jde, myslím, o fotku dost mizernou, kterou bych si třeba nikde netroufl vystavit) objevila v pozoruhodném internetovém časopise Vhled, žádosti o nějaké soukromé využití fotek nebo částí textu už ani nepočítám a cením si každého, kdo se v podobném případě aspoň dovolí. Několikrát jsem zaregistroval, že kdosi vyvěsil odkaz na některý z mých článků na facebook, ale bohužel, nepodařilo se mi dohledat, kdo to byl a v jaké souvislosti. Jen v tu dobu prudce vzrostla čtenost konkrétního článku a počet obecných odkazů z facebooku. Škoda, moc by mě zajímal kontext, třeba bychom si s tím dotyčným "vyvěšovačem" měli navzájem co přínosného říct.

Každopádně děkuji vám všem - pravidelným, občasným i náhodným návštěvníkům - za veškerý čas, který mému blogu věnujete, a za vaši přízeň, velmi si toho cením a beru to jako radostný závazek i do budoucna. Proto pro mne bude velkým potěšením se s vámi na těchto stránkách setkávat i v roce 2017.

Tak ať je to rok pro nás pro všechny pokud možno šťastný a úspěšný.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 10. ledna 2017 v 16:05 | Reagovat

AK je třaskavé téma!

2 Maglaiz Maglaiz | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 16:24 | Reagovat

A víš, že jsem to tipovala, že AK články budou nejnavštěvovanější? :-D

3 Renáta Chudobová Renáta Chudobová | Web | 10. ledna 2017 v 16:43 | Reagovat

Tvoje statistiky jsou zajímavé. Moc ráda k tobě chodím i když ne příliš pravidelně. Za to se ráda vracím :-)

4 Kitty Kitty | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 16:58 | Reagovat

Statistiky jsou pro mě velká neznámá. Ale když je vyložíš ty a na konkrétních příkladech, jsou pro mě stravitelné. Máš hodně různorodý blog, ze kterého si každý vybere. Proto se taky vracím a bavím, učím se i dojímám. Statistika roku 2017 se doufám rozroste i o kontakty s adminem; ač si nepřeju, aby nebyl nadále žádný dialog. Se mnou (překvapivě) náš admin také nekomunikuje... ;-)

5 Janinka Janinka | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 17:18 | Reagovat

Vypilované bilancování!

Slovní spojení "oteplení kolem vánočních svátků" nemá chybu! :-D

6 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 17:35 | Reagovat

Google Analytics bych moc nevěřila: nechala jsem se schválně zaregistrovat jako 100-letá a i jiná data jsem uvedla jinak. ;-) :D

7 Sugr Sugr | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 18:02 | Reagovat

Když byl v září loňského roku odejit jistý bloger a uveřejnil na svém blogu důvod proč se tak stalo, bylo mi jasné, že pokud vedení AK napíše:
"...obecně neuznávám blogy, které publikují povídky a podobné
pokusy o literaturu, na blog to podle mě nepatří, a v AK ty literární
blogy nechci", že mé odejití z AK je zřejmě z tohoto důvodu.
Škoda jen, že jsem se to nedozvěděla přímo z vedení AK. Dočkala jsem se odpovědi i když odjinud. :-)
Díky za to.
Tobě přeji aby ti nejen závěr roku přinesl zlepšení tvých pokažených vztahů se správcem AK a byl jsi opět na postu, který si právem zasloužíš.
Tvůj blog je jedinečný a má úroveň. :-)

8 Kitty Kitty | Web | 10. ledna 2017 v 18:02 | Reagovat

[6]: Vítej stařenko stoletá. Na svůj věk jsi ještě hodně čilá!!! ;-)  :-D

9 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 18:06 | Reagovat

[8]: No hlavně, že ještě nejsem po smrti, to by pak bylo docela obtížný. ;-) :D

10 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 18:31 | Reagovat

A co tohle, ti by mělo být ono, ne?
https://www.google.cz/#q=site:facebook.com+%22pvapenik%22

zadala jsem:
site:facebook.com "pvapenik"

11 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 18:32 | Reagovat

Spadla jsem do spamu, ale možná je to to, co hledáš. ;-)

12 Čerf Čerf | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 19:41 | Reagovat

[2]: Taky jsem si to myslel. Jen teď netuším, jakým tématem nahradit tak čtenářsky úspěšnou kauzu :-).

[1]: Třaskavé téma a přitom taková taškařice! Dohromady třaskavice :-)

13 Čerf Čerf | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 19:45 | Reagovat

[3]: Skvělé! Jeden vracející se návštěvník je tedy identifikován! :-)

[4]: Ano, snažím se mít širokou nabídku, aby si každý mohl vybrat to, co je mu blízké. A tiše doufám, že někomu je třeba blízké skoro všechno :-).

14 Čerf Čerf | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 20:06 | Reagovat

[5]: Ono je to možná příliš optimistické vyjádření, ale já se k tomu, co se děje, snažím přistupovat pozitivně, takže mi k milému překvapení stačí málo :-).

[6]: Každá statistika může mít jen tak dobré výstupy, jak kvalitní jsou vstupy. Ale stoletých návštěvníků mám málo, splývají mi v kategorii 65+ a v této kategorii jsem zaznamenal úbytek čtenářů :-).

15 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 20:15 | Reagovat

[14]: Tak já se umřít zrovna nechystám, takže budu tuto kategorii vhodně vyrovnávat. :D
Nesnáším sice podvody, ale ještě víc nemám ráda vynucená data. ;-)

16 Čerf Čerf | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 20:28 | Reagovat

[7]: Uvedené vysvětlení jsem zaregistroval a pobavilo mě; je pěkné, když nám někdo dokáže poskytnout odborný pohled na to, co na "správném blogu" má být a co tam být nemá :-). Víš, Sugr, mně nejde o žádné "posty", jen o přiměřeně slušné jednání mezi normálními lidmi. Já každopádně na svém loňském stanovisku nemám co měnit, ale vždycky jsem připravený na potenciální zlepšení vztahů s kýmkoli, kdo o to sám stojí.

17 Maglaiz Maglaiz | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 20:28 | Reagovat

[12]: To nenahradíš, pokud nenapíšeš nějaký blábol ve stylu Parlamentních listů, Zemana či Nytrové. :-D

18 Čerf Čerf | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 20:38 | Reagovat

[10]: Moc zajímavé, děkuji za návod, podobný jsem kdysi zkoušel. Odhalilo mi to několik odkazů, o kterých jsem vůbec nevěděl (potěšilo mě především, že si mého článku o své knížce všiml i režisér Jan Němec). Ale ve výčtu není žádný z případů, které jsem v posledním roce zaregistroval, což může být, myslím, dáno nastavením práv na facebookových profilech.

19 Čerf Čerf | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 20:41 | Reagovat

[11]: Už jsem tě ze spamu vylovil, je to v mém vlastním zájmu :-).

[15]: Já beru všechna statistická data s nadhledem; mohou mi naznačit zajímavé trendy, ale člověk je nesmí brát jako ztělesnění veškerého moudra.

20 Čerf Čerf | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 20:43 | Reagovat

[17]: To je ovšem hozená rukavice! To by bylo, abych nebyl schopný napsat opravdu kvalitní blábol! :-)

21 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 20:56 | Reagovat

[18]: Hmmh, tak to je škoda. :-( A přímo ve fb se nějak hledat nedá?

22 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 20:59 | Reagovat

[21]: Kdyby se ba fb prolezly všechny Čerfí díry, tak by se určitě našel tvor bílkovinné povahy. ;-) :D

23 Maglaiz Maglaiz | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 21:56 | Reagovat

[20]: Jasně! Uveřejníš v sobotu a v neděli si v Miniglosách na to uděláš ještě reklamu. Tomu se říká krutě dobře vymyšlené PR. :-D

24 Čerf Čerf | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 22:52 | Reagovat

[21]: Všude jsem narazil na to že když nemám nastavená práva k daným statusům, k odkazu se prostě nedostanu. Musím čekat, jestli mi to někdo řekne.

[22]: Tak to mám zase spoustu lepších činností než prolézat podobné díry v sýru. I když jde o bílkovinu bez debaty velmi výživnou! :-)

[23]: Přesně tak!

25 Čerf Čerf | E-mail | Web | 11. ledna 2017 v 12:29 | Reagovat

[21]: Jen pro zajímavost - zrovna od včerejšího večera ke mně najednou začali chodit lidé přes facebook na jinak téměř nečtený článek o přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně. Je tedy jasné, že někdo vyvěsil na fb odkaz na článek, ale netuším kdo; přes tvůj link se bohužel odkazující fb profil nevyhledá a jiné způsoby pátrání neznám. Můžu udělat jen to, že k článku přilepím výzvu, aby mi někdo z návštěvníků o zdroji odkazu řekl, ale to většinou bohužel nezafunguje.

26 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 11. ledna 2017 v 13:34 | Reagovat

To koukám, jak máš ve všem přehled, tak ať se daří dál.

Já jen mrknu na toplist, když se čirou náhodou sejde víc lidí, abych věděla co je zajímá, na co přišli.

27 pihovatá vopice pihovatá vopice | E-mail | Web | 11. ledna 2017 v 13:35 | Reagovat

[7]: Sugr, já netušila, že jsi byla z AK odejita. Teď si uvědomuju, že jsem tě tam kdysi viděla a myslela jsem si, že máš jen schovanou tu ikonku AK.

28 Sugr Sugr | E-mail | Web | 11. ledna 2017 v 18:24 | Reagovat

[27]: Ty jsi si nevšimla, že už celý dlouhý rok NEjsem na titulce Blogu cz.?
Ano byla jsem odejita v lednu 2016 a dodnes jsem nedostala odpověď proč, nic jsem neprovedla, proti ničemu jsem se na Blogu cz. neprovinila. Až jsem se dočetla důvod odejití či nechtění Literárního blogu v AR, jak už jsem psala v komentáři zde [7]: :-|
Jinak o mém odejití je psáno v mém článku: http://sugarless.blog.cz/1603/pozvanka - kdyby jsi měla zájem. :-)

29 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 12. ledna 2017 v 10:59 | Reagovat

[28]: No nevšimla, já na tu titulku chodím málo a ty taky nepíšeš zase až tak často. Někteří z AK tu ikonku na svém blogu nemají, tak mě to fakt nenapadlo. Mrknu k tobě na ty články.

30 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 20:39 | Reagovat

Hele, hledám teď jeden článek (ten jsem ještě nenašla) - ale co neobjevím:

PETR VÁPENÍK OPĚT ČLENEM  AK!!!!

Už minimálně od úterý! http://blog.cz/klub/2
pozice 141: http://klub.blog.cz/0907/seznam-clenu

31 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 20:56 | Reagovat

A dokonce i vím za koho - to je ten můj zmizelý článek...

32 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 21:29 | Reagovat

Mimochodem, nevím, zda je k čemu blahopřát - ale snad ano. Třeba jednou *ulc dostane rozum. :-)

33 Čerf Čerf | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 22:02 | Reagovat

[32]: Děkuji za upozornění, je to pro mě velmi překvapující a zatím nemůžu říct, že úplně příjemně. Zatím jsem totiž neměl žádný důvod odvolat své dříve formulované výtky na adresu vedení AK a také jsem o své opětovné zařazení do AK nijak neusiloval. Jediné, o co jsem celou dobu usiloval, bylo normální lidské vysvětlení, proč jsem byl vyřazen, nic víc a nic míň.

Jak jsem ve svých článcích věnovaných AK jasně formuloval, o případné znovuzařazení do Autorského klubu mohu mít zájem jen v případě, že se zřetelně změní způsob nakládání s klubem ze strany jeho správce a že bude existovat i nějaká jasnější smysluplná a v rámci klubu sdílená vize rozvoje klubu, která by i mně byla sympatická. Pokud by skutečnost, že jsem se ke svému překvapení znovu objevil (přesně po roce) na seznamu členů AK, signalizovala pozitivní posun v těchto bodech, pak bych to samozřejmě přivítal. Pokud by ale šlo jen o další z řady nekoncepčních kroků typu "šupsem, šuptam", musel bych tentokrát absurdně trvat na "vysvětlení mého znovuzařazení" případně rovnou o "znovuvyřazení" :-).

34 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 22:09 | Reagovat

[33]: Třeba nastal VELKÝ třesk (např. vlivem commotio cerebri) a bude VELKÁ změna. ;-) :D

35 Čerf Čerf | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 22:38 | Reagovat

[34]: Jak říkával pan Horníček, otřes mozku je dobrá věc minimálně proto, že má člověk lékařské potvrzení, že nějaký mozek má :-).

Já samozřejmě vítám každé případné vylepšení situace v AK, kterou považuji za dlouhodobě neutěšenou. Pokud nějaký "velký třesk" přináší závan odhodlání s tím něco dělat, pak tleskám a podporuju to, ostatně - jak jsem se v článku zmínil, určité pozitivní náznaky jsem kolem Vánoc zaregistroval, takže teď čekám, jestli budou mít nějaký praktický dopad. Ale pokud by zůstalo jen u nijak neokomentovaného vrácení mého jména do seznamu členů, to by samozřejmě na potlesk nestačilo. O to mi nešlo.

36 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 22:40 | Reagovat

[35]: :-D Srandisto. :D

37 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 23:33 | Reagovat

Čerfíku, gratuluji k znovuzařazení :-)
A poctivě přiznávám, že se těším na další boje o vysvětlení :-)
Jo, jsem prostě mrcha, přiznávám :-)

Také se hlásím mezi stálé čtenáře a poctivě přiznávám, že jsem i mezi těmi, co otevřou a zase zmizí.
Ale to Ti je jasné, že?
Někdy se tu zdržím a pročítám co jsem nestihla, jindy zas jen nakouknu, jestli třeba nenajdu něco nového :-)
A takových nás asi bude hodně :-)

[30]: Květinko doktorková, díky za info :-)

38 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 23:36 | Reagovat

[37]: Jů, to je hezký jméno, nemám si ho nechat? Úplně se mi tu natřásají okvětní lístky. ;-) :-)

39 Čerf Čerf | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 23:41 | Reagovat

[37]: I mne to moc zajímá. Ale znáte mě - než si začnu vytvářet vlastní hypotézy, nejdřív se radši docela obyčejně zeptám :-).

40 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 23:44 | Reagovat

[38]: No to je tak, kouknu na Tvůj obrázek a ta květinka mi automaticky naskočí pod prsty... Kdybys věděla, kolikrát já už jí smazala :-)
A jdu spinkat a všem, kteří si ještě čtou přeji dobrou noc.
Dobré počtení psát nemusím, to je tady, u Čerfa, vždy zaručené :-)

41 valin valin | E-mail | Web | 13. ledna 2017 v 9:09 | Reagovat

Jejda jejda, blogový svět prostě žije. Člověk na pár týdnů vypadne a zase novinky.Nebude tvé znovupřijetí nějak souviset se soutěží bloger roku?
Tvá loňská bilance je opět perfektní, ale u tebe běžný standard... :-)  :-)

42 Čerf Čerf | E-mail | Web | 13. ledna 2017 v 10:18 | Reagovat

[41]: Že bych jako dostal kvůli Blogerovi roku "volňáska"? No, nevím, nevím, během soutěže samotné tomu nic nenasvědčovalo. Počkám si na vysvětlení. Třeba je to jen nějaké technické nedopatření a moje jméno omylem vyhřezlo z bažin databáze :-).

43 Čerf Čerf | E-mail | Web | 13. ledna 2017 v 11:36 | Reagovat

Je to jako s elektrikou: Zmáčkne se vypínač - a svítí. A zmáčkne se ještě jednou - a nesvítí. Už zase na seznamu nejsem. Takže předpokládám, že šlo jen o včas odhalenou chybu.

44 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 13. ledna 2017 v 17:36 | Reagovat

[32]:
Nedostane. Jedva mu k jeho článku http://blog.blog.cz/1701/blogeri-cesta-pro-firemni-marketing
někdo nepsal komrntář, který mu nebyl po chuti, jal se cenzurovati (=mazání). A za pár hodin byla už diskuze moderována.

45 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 13. ledna 2017 v 17:40 | Reagovat

[43]: :-D To je ale hezký přirovnání.... :D

46 Sugr Sugr | E-mail | Web | 13. ledna 2017 v 17:56 | Reagovat

Tak jsem ti Petře už včera večer nestihla blahopřát k znovu přijetí do AK a nyní čtu
ve tvém [43]:, že už blahopřát nemusím... ??? Nerozumím tedy tomu oteplenějšímu období kolem Vánoc o kterém jsi psal, a už vůbec proč co bylo včera už není dnes?

47 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 13. ledna 2017 v 17:57 | Reagovat

[43]:
Na vojně se říkávalo:
Soudruhu bakelitový vypínači, dovolte mi přerušit tok vašich elektronů po dobu sedmi hodin.

48 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 13. ledna 2017 v 17:58 | Reagovat

[44]: Samozřejmě, že ne. :D Jak by mohl: můj komentář, kde jsem reagovala na Růženku a vysvětlila jí, že problém není v Adblock, ale na Blog.cz zhruba od října 2016, byl TAKÉ SMAZÁN.

Minimálně 10 komentářů zmizelo, jak jsem se přesvědčila. Ona by byla zajímavá print screenová statistika (kolik komentářů tam projde). ;-)

49 Čerf Čerf | E-mail | Web | 13. ledna 2017 v 18:04 | Reagovat

[46]: Život je permanentní změna, zvykejme si :-) Když jsem mluvil o lehkém vánočním oteplení, neměl jsem na mysli nějaké námluvy s AK, proto jsem byl překvapený. No a teď už nejsem :-).

[47]: Elektrony jsou mrchy dualistické, u nich člověk nikdy neví! :-)

50 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 13. ledna 2017 v 18:09 | Reagovat

[46]: Milý Cukříku, já už bych do AK nešla (a ještě tak před 7 měsíci jsem chtěla moc!). Po setkání s tokem myšlenek směrem od S. jsem rychle vystřízlivěla a to, co se děje v posledních měsících - no KDE je nějaká hranice? A pokračuje to do teď... Do AK by musel chtít snad už jen blázen. :D

51 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 14. ledna 2017 v 13:05 | Reagovat

[43]: Jako znovuvyřazen?
Čerfíku, ale to bych si stěžovala :-)
Myslím, že na tohle jednostranné téma by se dal založit nový blog.
A bylo by pořád o čem psát :-)
Neuvažuješ aspoň o rubrice?

52 Čerf Čerf | E-mail | Web | 14. ledna 2017 v 14:44 | Reagovat

[51]: Byla by to nuda, psát o tom kolem dokola, a střílet na příliš snadný terč taky brzy omrzí. Tak to jen sleduji, pokyvuji hlavou a krčím rameny...

53 Miloš Miloš | Web | 15. ledna 2017 v 23:14 | Reagovat

Statistiky jsou velmi zajímavé, také do Google Analytics nahlížím, ale neumím z nich tolik vyčíst.
Zaujalo mě to "oteplení vztahů" a z komentářů už jsem pochopil. Je to jak na houpačce :).

Vyřazování kvalitních, osobitých,  autorských blogů z AK nechápu. Navíc úspěch v soutěži Bloger roku 2016 ukázal, že se prosazuješ i v prostředí, kde zřejmě významnou roli hrají hlediska popularity a komerce, takže pro Blog.cz a přeneseně Novu musíš být ideální bloger.

54 Čerf Čerf | E-mail | Web | 16. ledna 2017 v 0:05 | Reagovat

[53]: Ideální bloger asi nejsem, protože nedržím hubu, když se to ode mě očekává. Nu co, nikdo není dokonalý...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama