O zatoulaném předvánočním balíčku

1. prosince 2017 v 20:33 | Petr Vápeník |  Glosy, fejetónky, úvahy

Nevím, jak reagujete vy, když se vám na displeji mobilu objeví neznámé číslo, ale já hovor obezřetně přijmu. Přijmu proto, že moje telefonní číslo není nic tajného, uvádím ho leckde na webu, např. v kontaktech na svém fotowebu a dokonce i ve svém blogovém profilu, bylo by tedy protismyslné, kdybych pak v obavách telefon nezvedal. Obezřetně pak proto, že dnes po telefonu jdou dělat různé "šmejdivé" kulišárny; odvykl jsem tedy hlásit se svým dříve oblíbeným "Ano?" (v tomto konkrétním případě ovšem nejde o žádný projev odboje vůči stejnojmennému politickému hnutí), protože v šikovných rukách se takovému ohlášení dá snadno odmazat otazník a ze slova se dá ve správném kontextu učinit souhlas s nabídkou libovolného zboží přesně ve smyslu nového Občanského zákoníku. Do telefonu se tedy neznámým volajícím ozývám buď staromódním "haló?" nebo ještě častěji "prosím?".

Jedno takové moje "prosím?" zaznělo tiše před třemi týdny, kdy se mi jedno neznámé číslo dovolalo na odpolední pracovní schůzku. Dozvěděl jsem se, že volá jakási mně neznámá paní, že má moji poštovní zásilku a že bychom se mohli někde sejít, aby mi ji mohla předat. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že jde nejspíš o zásilku nového fotografického filtru, kterým jsem si hodlal udělat před Vánoci radost a který se mi den před tím e-mailem ohlásil, že po dlouhém únavném putování dorazil na poštu, kde si odpočine a v klidu pospí do té doby, než si ho vyzvednu a zaplatím ne zcela zanedbatelnou dobírku. Leč, klidu na odpočinek se milý filtr věru nedočkal.

Bylo mi divné, jak se moje zásilka, kterou mi měla pošta vložit do vlastních rukou oproti občanskému průkazu a zaplacení nemalé částky, ocitla u neznámé paní. Prý se objevila s jinými balíčky v jakémsi P.O.Boxu. Když jsem se ptal, kdo tedy balíček platil, paní zaváhala, takže jsem usoudil, že nikdo. Domluvil jsem se, že zavolám zpátky po pracovní schůzce a dohodneme se, co dál. Když jsem ale volal po jednání zpět, dovolal jsem se jen do nějakého klientského centra, kde jsem se od plechového hlasového automatu dozvěděl, že všichni operátoři jsou obsazeni. Po ochotné paní ani slechu. Hned nato mi přišla mailem ovykřičníkovaná výzva z pošty, že jsem si STÁLE JEŠTĚ NEVYZVEDL SVOU ZÁSILKU!!! A jestli tak neučiním do pondělka, budou muset zásilku vrátit zpět odesílateli. Usoudil jsem tedy, že telefonát byl nějaký špatný vtip a vypravil se na poštu.

Na poště jsem strávil příjemnou půlhodinku ve frontě a když jsem se zástupem vlídně naladěných usměvavých zákazníků prodral až k přepážce, slečna po dlouhém hledání jen pokrčila rameny, protože zásilku jsem si zjevně nevyzvedl, a přesto na poště není. Záhada, která by zaskočila i Dänikena. Když jsem přepážkové slečně ve stručnosti povyprávěl o svém podivném telefonátu, slíbila, že mi zavolá v pondělí (byla středa), až se bude moct poradit s paní vedoucí, protože - jak se zpívá v jednom starém evergreenu - "starý pecař není doma a mladý to neumí". Jedinou výhodou dané situace byl zřejmý fakt, že pokud zásilka na poště fyzicky neexistuje, nebude snadné ji poslat zpátky odesílateli. Že není logicky možné mu poukázat ani peníze za zaslané zboží, bylo jaksi nasnadě; výrobce filtru měl tedy peška ještě většího než já. Typický příklad, kdy - jak občas rád parafrázuji české úsloví - koza zmizela a vlk zůstal o hladu.

Abych neprožil dlouhé dny čekání na božský zásah paní vedoucí v nečinnosti, zkoušel jsem dál neúspěšně volat na číslo dávné nálezkyně, která se ovšem už raději víckrát neozvala, nejspíš proto, že kauza začínala smrdět průšvihem, ve kterém přece jen lítá pár nezaplacených tisícovek. Dovolal jsem se jen jednou, kdy telefon vzala úplně jiná paní s cizokrajným přízvukem, která si celou věc nechala několikrát zopakovat, zjevně ničemu nerozuměla, ale profesionálně slíbila, že mi zavolá zpátky, až vše zjistí, zřejmě někdy "na Dyndyho". Od té doby jsem už své "prosím?" používat nemusel, protože mlčela pošta i číslo tajuplných operátorů. Došel jsem si tedy na poštu podruhé a potěšilo mě, že mne slečna u přepážky i rozesmátého po další inspirující půlhodině ve frontě "balíkářů" poznala. Prý zásilku hledala i paní vedoucí a ani ona ji - kupodivu, při svých zkušenostech - nenašla. Není nejspíš snadné najít něco, co není.

Ukázalo se ale, že vedoucí pošty je naštěstí praktická žena. Rychle pochopila, že zásilku, která existuje jen v podobě počítačových jedniček a nul, nebudu ochoten zaplatit, a tudíž se výrobce filtru bude chtít hojit na pracovnicích pošty. Dali jsme ale hlavy dohromady, paní poštmistryně v duchu vyhodnotila, které firmy dostávají větší počet balíčkových zásilek do P.O.Boxu, já jsem dodal výsledky investigace stran podivného telefonního čísla a vytvořili jsme si několik hypotéz, které začala paní vedoucí promptně prověřovat přes různé své "neformální maloměstské kontakty". Já jsem pro změnu oslovil přímo výrobce filtru, aby zatím zbytečně nešílel, že mu nepřicházejí zasloužené peníze, ale dali jsme poště po vzájemné dohodě ještě týden času chybu napravit, díky tomu jsme se mimochodem domluvili i na další možné spolupráci, když už jsme se dopuštěním poštovního šlendriánu tak pěkně seznámili :-). No a za pár dní jsem dostal zprávu, že zásilka je na světě. Sice otevřená a potrhaná, ale existuje. Jaké detektivní, výslechové a nátlakové metody paní vedoucí pošty využila, po tom jsem raději nepátral. Zásilku jsem prostě jen převzal a zaplatil, šťasten, že zbloudilý poštovní holub nakonec přece jen dorazil, byť drobnou oklikou a s pomuchlaným peřím.

Otevřená byla nejen obálka, ale i výrobcem pečlivě "zapečetěná" kovová krabička na vlastní filtr, na které si dal, chudák, velmi záležet, aby byl jeho výrobek prezentovaný na úrovni. Plocha filtru byla ohmataná, jak se muselo několik lidí na vlastní oči dívat, co za podivnosti si ten Vápeník z Dobřichovic nechává posílat. Nu nic, naštěstí filtr je dělaný z dobrého materiálu a já nemám žádnou chuť pátrat po aktérech podivného představení na základě jasných daktyloskopických stop; mastné otisky jsem tedy celkem snadno vyčistil a filtru se jinak nic vážnějšího nestalo. Nestálo mě to tedy vlastně nic kromě času, trochy nervů a bolení za krkem od nechápavého kroucení hlavou nad některými procesy odehrávajícími se na dnešní poště. Naopak, seznámil jsem se neplánovaně s docela zajímavými lidmi, zatímco kdyby všechno klaplo, většina děje by se odehrála neosobně přes různé algoritmy, přednastavená workflow a počítačové roboty. A ještě jsem návdavkem dostal zdarma téma na blogový článek. Vlastně to nakonec dopadlo skvěle!

A já budu moci speciální filtr, který jsem marně sháněl u světových velkovýrobců, až jsem ho nakonec náhodou objevil a po určitých poštovních peripetiích i sehnal od malé firmičky z Humpolce, konečně pořádně vyzkoušet! Tak snad z celé té balíčkové anabáze nakonec budete mít v budoucnu něco i vy :-).

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 20:54 | Reagovat

To už mám jít jako spát, když tady čtu tak hezkou a navíc i vtipnou pohádku??? Ještě né!! :-)

Jo, pohádky! Ty má Dorka nejradši. :-)

2 Kitty Kitty | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 20:55 | Reagovat

Geniální článek! Nejen kvůli námětu, ale i přiznáním k tomu, že jsi získal výborné téma na článek. Takové situace miluju - téma se urodí, dobře zúročí a ještě to dobře dopadne! :-D

3 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 21:18 | Reagovat

Dobře zpracované. Měla jsem to jednodušší. Došel mi balíček- dobírka a když jsem kontrolovala adresu a cenu, kterou jsem znala předem  nepasovalo to. Dovezl to PPL a měla jsem jeho číslo. Dával mi to v rychlosti cena byla podobná, jen asi o 200 Kč nižší. Zavolala jsem mu a on nakonec honem přijel. Jenže moji zásilku zřejmě měl předanou té paní, jejíž balíček mi omylem dal. Nevím, jestli ho vrátila, ale po mé urgenci u dodavatele, ale vlastně díky tomu, že jsem chtěla od PPL peníze zpět se to vyřídilo urychleně. Poslali novou správnou dodávku. Ta paní to moje zboží zaplatila a nevrátila. I tak to chodí. Měla jsem určitě odlišný sortiment, ale jí se to  zřejmě hodilo. ;-)  :-D

4 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 21:19 | Reagovat

No stejně je to pořád poněkud záhadné., ;-)

5 VendyW VendyW | 1. prosince 2017 v 21:28 | Reagovat

Myslím,  že když se porozhlídneš po fb objevíš něco vtipného ( a jak je vidět i pravdivého) o  České poště a balících. ..

6 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 1. prosince 2017 v 21:58 | Reagovat

No, dopadlo to nakonec dobře, ale je to děs. Co se týče neznámých čísel, dříve jsem je nebrala. Ale vzhledem k tomu, že nevím co se může v životě přihodit, už je zvedám, jen se zásadně neohlašuji jménem. Jen pozdravím a dál reaguji podle situace.

7 Joina Joina | Web | 1. prosince 2017 v 22:15 | Reagovat

Většinou neznámý se mi nedovolá, protože mobil často nemám u sebe, ale moc často neznámé čísla nezvedám, ale svým číslem se nikde nechlubím.
A co se týče tvé pošky je opravdu záhadné, nám se tohle ještě nikdy nestalo.

8 Čerf Čerf | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 22:19 | Reagovat

[1]: Když si balíček na poště v tom předvánočním šrumci nepospal, mohla bys to vyvážit :-).

[2]: Původně jsem si myslel, že se budu rozčilovat, ale kupodivu to nakonec všechno proběhlo bez zvyšování tlaku i hlasu. No a dopadlo to nakonec vzhledem k průběhu opravdu nečekaně dobře.

9 Čerf Čerf | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 22:25 | Reagovat

[3]: Vidím, že je to něco jako ruleta a překvapení, jaký balíček na člověka vyjde :-).

[4]: Řekl bych, že to nakonec asi mělo jednoduché vysvětlení. Prostě se můj balíček připletl mezi spoustu jiných balíčků podobné velikosti, které obsahovaly něco úplně jiného a byly určené pro jakousi zasílatelskou firmu. Chyba nepříjemná ale v předvánočním období se to prostě může stát.

10 Čerf Čerf | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 22:32 | Reagovat

[5]: Ano, už jsem na fb něco viděl a dokonce jsem to kdesi i komentoval :-).

[6]: Měl jsem trochu strach, aby filtr někdo nepoškrábal nebo rovnou nerozcinknul.

[7]: Nu, už si mě teď na poště pamatují. A já je taky :-).

11 Alka Alka | E-mail | 1. prosince 2017 v 23:07 | Reagovat

Ha! Odteď nebudu říkat neznámému číslu ANO?, by si to případný spratek nevyložil jako souhlas. To mě nenapadlo. Budu neznámému číslu říkat: Co to? :-P
Jo - báječně jste mě pobavil; díky.

12 Čerf Čerf | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 23:45 | Reagovat

[11]: Není zač, jsem rád, když se ukáže, že článek je k pobavení. "Co to?" je dobrá varianta, z té se souhlas učiní jen těžko :-).

13 Le fille Ash Le fille Ash | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 0:21 | Reagovat

Tohle jsou také zážitky. Chápu, že už jsi po aktérech dále nepátral (i když by to nebyl žádný problém), jen by mě opravdu zajímalo, jak se to celé přihodilo. Nu což. Hlavně, že to dobře dopadlo. :)

Jinak mně se stalo něco podobného. Měla jsem na poště zásilku, kterou jsem ovšem nebyla sto si vyzvednout včas. Vyjednala jsem si tedy prodloužení pobytu zásilky na poště + přesun na jinou pobočku, kde mi více vyhovovaly úřední hodiny

No co myslíš? :D Na dané pobočce mi řekli, že ale tu zásilku mám přece úplně jinde - načež jsem prohlásila, že tedy nemám, že ji sem přeposílali. Načež pani za přepážkou mi oznámila, že vlastně jo, že tu byla, ale že už jí končila lhůta na vyzvednutí, tak jí poslali zpět. A to jsem tam šla asi den poté, co jsem to prodloužila.

Co naplat. Zkrátka česká pošta...

14 Čerf Čerf | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 0:38 | Reagovat

[13]: Myslím, že to byla jen nešikovná souhra náhod. Navíc - on takový typ fotofiltru není úplně běžná věc, prodává se prý tak jeden měsíčně, takže ho normální člověk moc nevyužije. Jedině snad jako podšálek pod kafe. Prostě příště si nechám doručit zásilku do recepce v práci, je to sice bohužel méně adrenalinové, ale je to rychlejší :-).

15 Le fille Ash Le fille Ash | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 0:40 | Reagovat

[14]: To je pravda. :) Přítel už si ani jinam zásilky neposílá... :D A i to někdy dokáže být adrenalin, a to ve chvíli, kdy už na logistice nikdo není a je třeba najít ten správný balíček. :)

16 sugr sugr | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 7:43 | Reagovat

Tak já myslela dle toho poetického názvu, že to bude pohádka v tomto čase předvánočním a ona skoro vlastně je.:-)
Nespokojenost s poštou my nemáme, co si objednáme to dodají v termínu a pokud nás nezastihnou doma, domluvíme si sms-kou hodinu dodání. Zřejmě záleží na ochotě pobočky. ;-)

17 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 2. prosince 2017 v 9:45 | Reagovat

Pošta je kouzelný svět sám pro sebe. Odjakživa. Jednu pohádku o tam napsal (myslím) už Wolker.
A bacha kolují po netu konspirační teorie, že všechny posílané fotokomponenty sleduje bdělá tajná policie.

18 T. T. | 2. prosince 2017 v 10:50 | Reagovat

V příběhu úplně chybí popis, jaký to byl vlastně filtr. Co se týče průzkumníků zásilek, pamatuji na svého někdejšího vedoucího oboru rentgenoskopie, vzdělance se dvěma vědeckými tituly, který byl neobyčejně přesný v přebírání zásilek fotografického materiálu ze zahraničí. Jednou vznikl náhle na oddělení krystalové rentgenoskopie strašný průser. Všechny rentgenové filmy byly z neznámého důvodu exponované již před založením do kazet. Firmou běhali rozčilení lidé s očima jak tenisáky, s měřiči záření a kontrolovali všechny rentgenové přístroje. Kontrolovaly se i osobní dozimetry, vše s negativním výsledkem. nakoenc obchodní oddělení vrátilo všechny superdrahé velkoformátované filmy výrobci s velice zdvořilým dotazem. Výrobce do dvou dnů, což bylo tehdy neuvěřitelná rychlost, odpověděl, že filmy byly exponovány denním světlem. Když výsledek expertízy byl přečten na výrobní pod radě, dotyčný se přiznal, že na obchodním oddělení ty superdrahé filmy v kanclu, když je přebíral, vyndal z kazet a  přepočítal. Výrobce za týden poslal vzhledem k tomu, že jsme byli stálí zákazníci, zdarma stejný počet filmů nových, a dále se po příčině expozice,  nedotazoval. Hlavní je být dobrým, solventním  a odborně způsobilým zákazníkem. :-D

19 Čerf Čerf | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 11:21 | Reagovat

[18]: Popis filtru chybí v textu záměrně, protože je z pohledu hlavní linky článku nepodstatný a zbytečně tříštil pozornost a prodlužoval text (původně jsem ho zkoušel do článku zahrnout a nebylo to ono). Filtr podrobněji představím, až budu mít i nějaké praktické ukázky, ale v principu jde o neutrální filtr, jen má neobyčejně vysoký zeslabovací faktor, neposouvá obraz do teplejších tónů, jak je u ND filtrů zvykem, a má celkem speciální povrchovou úpravu.

20 Čerf Čerf | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 11:25 | Reagovat

[17]: To doufám, že nejsem tajné policii lhostejný, to by se mě dotklo :-).

[16]: Přinejmenším má příběh dobrý konec, i když se obešel bez svatby :-).

21 matka matka | 2. prosince 2017 v 12:16 | Reagovat

To je hotová pošťácká odysea, tedy skoro Čapkova pohádka...
No, i mě se stalo, že jsem poštu potřebovala, a to pro odeslání zprávy z porodnice manželovi na vojenské cvičení, že se mu narodila dcerka. Telefonem to nešlo, mobily nebyly telegraf mne nenapadl, ale asi ve špitále ani nebyl, takže jsem poprosila sestru, jestli by neposlala rekomando,... Jenže - manžela "vyexpedovali" na vojenské cvičení, dopisy vrátili jako nedoručitelné a manžel, až se vrátili na základnu, na černo přeskočil plot a šel na tamní poštu volat na udržování, kde jsem měla ležet. No, já už byla doma,... čehož se dopátral a opět načerno odjel za námi,... čekalo ho za to propuštění domů až o pár hodin později. To už nás ovšem nezastihl doma, ale ve špitále,... Pošta později? No, pokud se děvčatům nechtělo jít zazvonit, tak raději napíší lístek, abych si zásilku vyzvedla na poště, jak jsem náhodou zahlédla z okna. Pošta dnes? Telefonické upozornění, kdy přijedou a také většinou přijedou. A já se jim snažím vyjít vstříc, pokud potřebují doručit zásilku sousedům (tedy těm, kteří by mne nežalovali za neoprávněné vyzvednutí zásilky),... :-D

22 beallara beallara | Web | 2. prosince 2017 v 12:35 | Reagovat

Je to velice smutné, ale je to tak.
Slýchávám od svého okolí příběhy stejně neuvěřitelné jako je ten tvůj, ale i příběhy hodně naštvaných, rozladěných lidí.
Ovšem ta naše klasická pošta je stále ještě vzor kvality, protože ostatní služby jsou k uzoufání.
Před několika lety jsem si nechala poslat poslat několik botanických orchidejí, byly zabalené v termo foliích a opatřené proti mrazu. Nestihla jsem vyzvednout balík a jaký šok mne potkal, když mi balík přivezl řidič ve 20:30 / večerní služby tenkrtát ještě nebyly /, protože si přečetl, že balík obsahuje cizokrajné a vzácné rostliny. I výjimky existují.
Doufám, že u fotek bude upozornění, že jsou skutečně cenné díky filtru, ze kterého se stal turista s příběhem :-D

23 Che Guevara Che Guevara | Web | 2. prosince 2017 v 13:07 | Reagovat

Petře, oproti Tobě používám jak mobil služební tak mobil osobní s tím, že mě “neznámá” čísla neberu (osobní mobil)😉

Tvůj článek jsem zatím nečetl, i když dobře vím, jaký jsi “ego” maniak😃

Naše občasné hovory po telefonu jsou nesmírně plodné a inspirující😉👍✌️

24 Che Guevara Che Guevara | Web | 2. prosince 2017 v 13:11 | Reagovat

jsem “politickej” aktivista, proto politickej blog😃

25 Honza Honza | Web | 2. prosince 2017 v 14:18 | Reagovat

Tyhle situace naprosto nesnášim.

Člověk si chce v klidu koupit Vánoční dárek už v listopadu a oni i v týhle době to dokážou takhle zpackat :D Achjo...

26 T. T. | 2. prosince 2017 v 14:40 | Reagovat

19/18 Protože jsem již ze socializmu zvyklý číst jen "mezi řádky", šetřím čas, oči, a nervy, a čtené příběhy nečtu jako nepodstatné, a proto jsem se jen podivll že není uveden typ filtru. Stejně ty filtry dneska už není co bejvalo. Před časem jsem potřeboval titanový filtr 690 nm s faktorem 0,65, a tak jsem zašel na fakultu, přinesl jim křemený vyblejskaný planparalelní sklíčko, a čekal jak to budou dávat v superčistým prostředí do zvonu, čerpat vakuum, odpalovat getr, a pak mi řeknou že mám přijít za tejden, a nic. Poslali mně do Vústu, tam nějakej čičmudnda v bílým plášti dokouřil v kanclu cigáro, zeptal se jakej se bude napařovat kov, strčil sklíčko do nějaký trouby, nacvakal data do počítače vedle, nastavil kolem zvenku trouby titanovou anodu, pak to modře uvnitř hořelo, a než dokouřil další cigáro, vyndal horký sklo a podal mi to do ruky, a doporučoval mi jen, abych to zabalil a nevotisknul do toho mastný prsty. Žádná věda, a místo faktury si vzal flašku, a nabídnul mi že mi za další falšku napaří i hliník na brejle, že to teď strašně chtějí. Ten kapitalizmus ty výzkumníky musí strašně stresovat. Kdysi si člověk sednul jako študák v podniku strejčka z UVKSČ do Vústu v laborce ke stolu, za dva roky si objednal něco za pětset papírů, za deset let když měl dvě další děti mu to přišlo, a do konce života psal výzkumnou zprávu, pak to založili na vnitru, a on natáhl bačkory. Dneska něco objednáte, a ty svině vám to odpoledne dovezou. Co pak takovej výzkumník má dělat ? To by se z toho spěchu člověk nakonec zbláznil. :-?

27 T. T. | 2. prosince 2017 v 15:01 | Reagovat

Teď jsem se ještědíval co je to ND filtr, a zase: prej fotograf musí mít kontrolu v extrémních podmínkách.../ pamatuji si jak jsem si jako študák jednou ráno vyšel k Kunratickýmu rybníku, v botasce jsem měl sololitovou skřínku, která měla vzadu skleněnou fotografickou desku 24 x 36 centimetrů, kterou jsem si nalai předchozí den, a vepředu alobal, propálenej výbojem z motocyklový cívky. Postavil jsem stativ u stavidla vedle cesty, přišrouboval skřínku svěrkou, odšrouboval víčko před folií, rozbail svačinu, a posvačil. Po svačině jsem víčko zase zašrouboval, vyvola to doma pyrokatechínem, a navštívil s kontaktem nějakej filmovej klub v Lucerně. Tam jsem to zavěsil na stěnu mezi nějaký kinofilmaře, ono to sežralo samozřejmě celej prostor, jako by tam jiný fotky nebyly, ty kinofilmaři na mně začali řvát, protože nic takovýho neviděli, všichni měli Haselblády, a já kterej si dovolil fotografovat skřínkou z nábytku z Kotvy jsem jim chtěl něco ukazovat, a tak se na mně naštvali a vyhodili mně protože jsem měl z nich  největší formát, jao že nevyhovuju podmínkám soutěže. Musel jsem se tiše smát, když jsem pak přišel na tu výstavu, a všichni ode mně utíkali, protože se báli že zase něco vytáhnu, a udělám z nich voly... 8-)

28 Čerf Čerf | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 18:52 | Reagovat

[21]: Nechtěl jsem to pošťákům a pošťačkám komplikovat, tak jsem si to nechal uložit na poště (ach, ta má prokletá vstřícnost! :-)) Ale zase kdy už má člověk příležitost dostat se do poštovního zákulisí, než když se něco nepovede, že?

[22]: To je pěkné s těmi orchidejemi, smekám. Ano, turista s příběhem... Příběhy dnes v marketingu frčí. Zrovna dnes ráno jsem na dobřichovickém adventním trhu viděl u jednoho stánku nápis: Psí sušenky s příběhem! :-)

29 Čerf Čerf | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 18:59 | Reagovat

[23]: I já mám služební mobil, ale jeho číslo samozřejmě nezveřejňuji u soukromých aktivit. Tak mám veřejně profláklé to soukromé.

[25]: Někdy se to prostě nepovede. Ale jak už kdysi odhalil přítel Osgood Fielding třetí: Nikdo není dokonalý! :-)

30 Čerf Čerf | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 19:12 | Reagovat

[26]: S VÚSTem jsem spolupracoval jen velmi zřídka. To jsem častěji chodil péct své vzorky do VÚZORTu, kde měli docela slušnou na koleně dělanou experimentální pec dosahující až 1700 stupňů.

[27]: Ale houby kontrolu, to jsou jen takové marketingové řeči na hlazení autorského ega. Naopak, mně se na silných ND filtrech líbí právě to, že fotograf kontrolu ztrácí, nikdy přesně neví, co s obrazem třeba dvacetiminutová expozice udělá, musí improvizovat, to mám mnohem radši než zmiňovanou plnou "kontrolu". Fotograf, který má vždycky všechno pod kontrolou, nikdy nic neobyčejného nevyfotí :-).

No jo, chápu, je to prostě prokletí být vždy skvělý :-).

31 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 2. prosince 2017 v 21:13 | Reagovat

[30]:
Mimokontrolní hlášení je hitem doby.

32 Che Guevara Che Guevara | Web | 3. prosince 2017 v 7:31 | Reagovat

[17]: Neblbni Tlouštíku, tajnou policií byli bývalým režimem sledováni političtí aktivisté🙂V současném režimu jsou sledováni pouze radikální islamisti a víceméně rasisti😉

33 Che Guevara Che Guevara | Web | 3. prosince 2017 v 7:37 | Reagovat

[20]: Musím Tě Petře zklamat (Tvé ego😉), současná tajná policie Tě opravdu nesleduje a proč by to také dělala, když jsi pohodovej obstarožní tatík?😉😎✌️A jestli Tě napráší kdejakej bonzák či donašeč to je tak maximálně na trestní oznámení, i když osobně nevím, za co by jsi měl být popotahován policií resp. soudy😃

34 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. prosince 2017 v 8:38 | Reagovat

[33]: Obstarožní tatíci provokující svou zdánlivou pohodovostí jsou nejhorší. Navíc - když k nim chodí komentovat samotný Che Guevara! :-)

35 Axina Axina | Web | 3. prosince 2017 v 11:58 | Reagovat

Omlouvám se za nezvykle dlouhý následující komentář. Jde o kopii vyžádaného hodnocení internetového obchodu albatrosmedia.cz + České pošty:

Internetový obchod nedoporučuji.
22.11. jsem si objednala 6 knih. To snad není málo a mohli by si toho vážit.  Dostala jsem řadu mailů:
22.11. že objednávku zaregistrovali a o jejím zpracování mě budou informovat
24.11. v 8:24 že objednávku předali do skladu, kde ji co nejdříve zabalí a předají přepravci k doručení
24.11. ve 12:16 že dochází u všech zásilek aktuálně k prodloužení doby jejich doručení až o 5 pracovních dnů.
Vzhledem k tomu, že nebylo nikdy řečeno, kdy se měla objednávka doručovat, je to informace k ničemu. Kontaktovala jsem jejich zákaznickou linku. Paní mne ujistila, že do 1.12. (knihy byly určeny jako vánoční dárky mým přátelům na setkání 2.12.)  bude určitě doručena
29.11. stejný mail jako 24.11., že dojde k prodloužení doby doručení o 5 dní
Znovu jsem kontaktovala zákaznickou linku, jak to tedy je. Tentokrát paní konzultovala problém doby dodání s kolegyní a shodly se, že vzhledem k tomu, že doručovatelem je Česká pošta, zásilka nebude dodaná včas! Vzala jsem si mailovou adresu na pracovníka reklamačního oddělení. Než jsem stačila napsat mu mail s tím, že opravdu nevypadá dobře a přímo mne uráží, když mi současně s informacemi o zpoždění objednávky stále chodí nabídky albatrosmedia.cz, abych si u nich něco koupila, přišel optimistický mail od České pošty
1.12. mi Česká pošta sděluje, že převzala do přepravy zásilku Balík Do ruky od odesílatele Albatros Media a.s. Rovněž mi poslala SMS.
V sobotu a neděli ČP nedoručuje.
2.12. jsem zakoupila náhradní dárky a přátelům popsala, jaké knihy ode mne pravděpodobně po Novém roce dostanou.
3.12. mi přišel dotazník od albatrosmedia.cz, jak jsem s nimi spokojena
S chutí jsem ho vyplnila. Objednávka dosud nedorazila. Učinila jsem ji měsíc a 2 dny před Štědrým dnem.

36 Che Guevara Che Guevara | Web | 3. prosince 2017 v 14:32 | Reagovat

[35]: na internetový obchod bych se být tebou vy..., když nota bene se do toho připlete další hráč s negativním kreditem, což je Česká pošta!☹️

V Luxoru (Praha) jsem si nově objednal knihu “Severská mytologie” (Thor, Ódin apod.) s tím, že si knihu osobně vyzvednutí na prodejně!😉

37 Che Guevara Che Guevara | Web | 3. prosince 2017 v 14:34 | Reagovat

[34]: 😃👍👴

38 Janinka Janinka | E-mail | Web | 3. prosince 2017 v 18:43 | Reagovat

Páni, to je hotová detektivka!
Paní vedoucí České pošty vskutku překvapila a trochu vylepšila nechvalnou pověst svého zaměstnavatele :-D:

39 Miloš Miloš | Web | 3. prosince 2017 v 22:25 | Reagovat

Škoda, že ti paní vedoucí na poště neřekla, jak zásilku vypátrala. Vypadá to, že si někdo z personálu chtěl nechat za její doručení zaplatit do vlastní kapsy.

40 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 4. prosince 2017 v 9:47 | Reagovat

Příjemná půlhodinka na poště s vlídnými a usměvavými zákazníky, to je obrat hodný Saturnina :-D
Je obdivuhodné, jak se na to s tak malým odstupem dokážeš dívat s humorem, v klidu a v pohodě :-)

41 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. prosince 2017 v 10:15 | Reagovat

[35]: V mladší době digitální, kdy je vše bez pardonu online, se vyplatí objednat si pro jistotu vánoční dárky už v srpnu, protože v každém digitálním stádu se může objevit nějaká ta černá jednička či nula :-).

42 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. prosince 2017 v 21:36 | Reagovat

[38]: Taky mě to překvapilo, bylo vidět, že má dobrý přehled, přes koho kde intervenovat :-)

[39]: Ani to se nedá vyloučit, ale aspoň na začátku to na mě nedělalo ten dojem. Ale já mám někdy tendenci vidět věci a lidi lepší, než ve skutečnosti jsou.

43 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. prosince 2017 v 21:40 | Reagovat

[40]: To beru samozřejmě jako velkou pochvalu. No, uznávám, oni nebyli všichni tak rozesmátí, ale kdyby trochu chtěli, mohli by být :-).

44 JiříSvarc JiříSvarc | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 0:26 | Reagovat

:-)  :-)  :-)

45 Bevíčková Bevíčková | E-mail | Web | 12. prosince 2017 v 18:57 | Reagovat

Taky přijímám všechny hovory, nějak neumím ignorovat ječící mobil - a že ten můj opravdu ječí, v létě jsem ho ztratila na taneční zábavě, vypadl mi z kapsy vedle lavičky a když mě dcera prozváněla, slyšela jsem ho až domů a taky jsem ho díky tomu našla. A hlavně si říkám, co horšího se může stát, než že budu muset říct někomu ne nechci nebo nemám zájem.
Cesta balíčku je velmi zajímavá, tak hlavně že ho paní vedoucí vypátrala. :-)

46 Čerf Čerf | E-mail | Web | 13. prosince 2017 v 20:27 | Reagovat

[45]: Je pravda, že už jsem měl spoustu hovorů s úplně neznámými lidmi, kteří třeba zabloudili na můj blog a pak zjišťovali, jestli jsme se třeba kdysi někde nepotkali, protože taky znali nějakého Vápeníka :-). Asi jsem měl kliku, ale zatím vždycky to byly hovory veskrze příjemné.

47 JiříSvarc JiříSvarc | E-mail | Web | 16. prosince 2017 v 11:50 | Reagovat

Nebylo rozčilovat nebudou :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama